Jump to content

M998 HMMWV Mortar Carrier - Italeri/Tamiya - 1:35


kubisz
 Share

Recommended Posts

Model wersji M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier przebudowanej na transporter moździerza M252 kal. 81 mm, przedstawia pojazd z 3/325 Airborne Battalion Combat Team podczas ćwiczeń "Ardent Ground" w Niemczech, w 1994 r.

 

Zbudowany z zestawu Italeri (6484) M1097A2 Cargo Carrier. Koła, fotele i prawie wszystkie drobne elementy zastąpione pozostałościami z modeli Tamiyi. Moździerz i amunicja z zestawu Trumpetera (00423) Modern U.S. Marine M252 Team. Kosz na amunicję, przednia osłona i rama na plecaki dorobione od podstaw.

 

Model jest "prawie" skończony - brakuje kalek z oznaczeniami taktycznymi. Jak mi się nazbiera więcej kalek do uzupełnienia lub do nowych modeli, to zrobię projekt i gdzieś sobie wydrukuję.

 

WARSZTAT

 

DSCF6220.jpg

DSCF6215.jpg

DSCF6227.jpg

DSCF6223.jpg

DSCF6222.jpg

DSCF6219.jpg

DSCF6217.jpg

DSCF6225.jpg

DSCF6224.jpg

DSCF6221.jpg

 

 

Przy poprzednim modelu (Magen David) byłem bardzo sceptyczny, a dostałem właściwie same pochwały. Teraz jestem zadowolony z rezultatów, więc reakcja może być odwrotna ;) Jest kilka małych baboli, ale powiem szczerze, że podoba mi się bardziej niż Dumvee...

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie pisze, to ja zacznę. Model jak zwykle super. Oto kolejny dowód na to, że nie trzeba kupować drogich modeli, aby zrobić świetny model. Choć na pewno włozyłeś dużo pracy, co widać zresztą. Twój zestaw italerowski wyszedł Ci naprawdę super, nie to co mój. Gratuluję I czekam na kolejne Twoje modele.

Link to comment
Share on other sites

Oto kolejny dowód na to, że nie trzeba kupować drogich modeli, aby zrobić świetny model. Choć na pewno włozyłeś dużo pracy, co widać zresztą. Twój zestaw italerowski wyszedł Ci naprawdę super, nie to co mój

Bardzo dużo dała wymiana elementów na pozostałości z Tamiyi. Co do swojego modelu to wcale nie musisz mieć kompleksów.

 

 

mi osobiście nie widzi się łączenie dachu z ramą szyby.

Pozdrawiam.

Mnie też Pomyślę, jak to poprawić.

 

 

Dzięki za opinie

Link to comment
Share on other sites

No właśnie nie chcę tam nic dawać, nie lubię jak na modelu za dużo leży w różnych miejscach. Podłubię trochę przy łączeniu od strony kierowcy, bo tam jest najgorzej. Na żywo jakoś mi się to nie rzucało w oczy, ale na zdjęciach bije...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.