Skocz do zawartości

[R]Jagdpanther-Italeri


Roobert

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku małe wyjaśnienie. Model przeznaczony był do przetestowania washu i błota ze szpachli (ukłon w stronę kolegi robiącego panterę na mostku ) więc pojawiają się niedociągnięcia. Chciałem robić relacje, zrobiłem 2 pierwsze zdjęcia i .... aparat padł . Model robił się dalej i stan na dzisiaj jak na fotkach.

Muszę powiedzieć, że całkiem przyjemnie się go skleja. trzeba używać trochę szpachli na łączeniach elementów i to wyrównywania jamek skurczowych.

Co do washu, jak zrobiłem ierwsze ruchy pędzlem to stwierdziłem, że to nic nadzwyczajnego. Po przetarciu chusteczką chigieniczną zamoczonej w benzynie ekstrakcyjnej to aż mnie z krzesła zrzuciło. SUPER!! (jak dla mnie ) Troche też sponiewwierałem ostrym przedmiotem jako obtarcia i obicia. Robiłem tak, bo wypraski mają jakiś taki panzergrauowy kolor. nawet z bliska widać to jakby gun metal, a efekt jest o tyle lepszy bo widać odpryski pod kolorem kamo.

Dość pisania, teraz zdjęcia.

th_100_8339.jpg th_100_8340.jpg th_100_8394.jpg th_100_8392.jpg

th_100_8395.jpg th_100_8396.jpg th_100_8398.jpg th_100_8401.jpg

th_100_8404.jpg th_100_8405.jpg

Na ostatniej fotce działo tymczasowo osadzone. Zostało mi jeszcze troche elementów do złożenia, i wtedy pokaże jak wygląda w całości.

edit: całość malowana pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skończona Lina holownicza z zestawu Eureka XXL bo ten"sznureczek" zestawowy to troche sztywno wyglądał. Jak robiłem foty to zauważyłem, że zapomniałem dorobić antenę, ale to zaraz się zrobi. Model ma troche ubrudzone gąski gipsem bo szykuje postawkę z błotnistą drogą i musiałem troche "wcisnąć" model w podloże.

Jakieś jedno zdjęcie niewyraźne wyszło

th_100_8438.jpg th_100_8437.jpg

th_100_8436.jpg th_100_8433.jpg

 

th_100_8430.jpg th_100_8429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszedł. Ja zrobiłem ten model bez dodatków i w kolorze Gunship Gray. Właśnie wypraski są w tym kolorze. Tylko, że ja nie brudzę i sklejam prosto z pudła.

 

Ale mam jedno pytanie odnośnie Twojego modelu. Jak przymocowałeś gąsienice do kół? Ja miałem z tym problem, bo kleje nie chwytały i dopiero sznureczek pomógł.

 

Tutaj mój:

viewtopic.php?t=2625

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Samik,

też robiłem ją prosto z pudła a jedynym dodatkiem jest wspomniana lina holownicza.

Gąski są na Superglue. próbowałem wcześniej na zwykły klej do plastiku, Hermol, Butapren ale wszystko puszczało. Ostatnią nadzieją był Superglue i udało się. Czytałem twój wątek i problem z gąsienicami. Moje były malowane olejami artystycznymi rozcieńczanymi bęzyną ekstrakcyjną a potem przetarte chusteczką nasączoną tym samym. Może dzięki temu odtłuściło i złapało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.