Jump to content

[R]Jagdpanther-Italeri


Roobert
 Share

Recommended Posts

Na początku małe wyjaśnienie. Model przeznaczony był do przetestowania washu i błota ze szpachli (ukłon w stronę kolegi robiącego panterę na mostku ) więc pojawiają się niedociągnięcia. Chciałem robić relacje, zrobiłem 2 pierwsze zdjęcia i .... aparat padł . Model robił się dalej i stan na dzisiaj jak na fotkach.

Muszę powiedzieć, że całkiem przyjemnie się go skleja. trzeba używać trochę szpachli na łączeniach elementów i to wyrównywania jamek skurczowych.

Co do washu, jak zrobiłem ierwsze ruchy pędzlem to stwierdziłem, że to nic nadzwyczajnego. Po przetarciu chusteczką chigieniczną zamoczonej w benzynie ekstrakcyjnej to aż mnie z krzesła zrzuciło. SUPER!! (jak dla mnie ) Troche też sponiewwierałem ostrym przedmiotem jako obtarcia i obicia. Robiłem tak, bo wypraski mają jakiś taki panzergrauowy kolor. nawet z bliska widać to jakby gun metal, a efekt jest o tyle lepszy bo widać odpryski pod kolorem kamo.

Dość pisania, teraz zdjęcia.

th_100_8339.jpg th_100_8340.jpg th_100_8394.jpg th_100_8392.jpg

th_100_8395.jpg th_100_8396.jpg th_100_8398.jpg th_100_8401.jpg

th_100_8404.jpg th_100_8405.jpg

Na ostatniej fotce działo tymczasowo osadzone. Zostało mi jeszcze troche elementów do złożenia, i wtedy pokaże jak wygląda w całości.

edit: całość malowana pędzlem.

Link to comment
Share on other sites

No i skończona Lina holownicza z zestawu Eureka XXL bo ten"sznureczek" zestawowy to troche sztywno wyglądał. Jak robiłem foty to zauważyłem, że zapomniałem dorobić antenę, ale to zaraz się zrobi. Model ma troche ubrudzone gąski gipsem bo szykuje postawkę z błotnistą drogą i musiałem troche "wcisnąć" model w podloże.

Jakieś jedno zdjęcie niewyraźne wyszło

th_100_8438.jpg th_100_8437.jpg

th_100_8436.jpg th_100_8433.jpg

 

th_100_8430.jpg th_100_8429.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajnie wyszedł. Ja zrobiłem ten model bez dodatków i w kolorze Gunship Gray. Właśnie wypraski są w tym kolorze. Tylko, że ja nie brudzę i sklejam prosto z pudła.

 

Ale mam jedno pytanie odnośnie Twojego modelu. Jak przymocowałeś gąsienice do kół? Ja miałem z tym problem, bo kleje nie chwytały i dopiero sznureczek pomógł.

 

Tutaj mój:

viewtopic.php?t=2625

 

Pozdrawiam

Samik

Link to comment
Share on other sites

Cześć Samik,

też robiłem ją prosto z pudła a jedynym dodatkiem jest wspomniana lina holownicza.

Gąski są na Superglue. próbowałem wcześniej na zwykły klej do plastiku, Hermol, Butapren ale wszystko puszczało. Ostatnią nadzieją był Superglue i udało się. Czytałem twój wątek i problem z gąsienicami. Moje były malowane olejami artystycznymi rozcieńczanymi bęzyną ekstrakcyjną a potem przetarte chusteczką nasączoną tym samym. Może dzięki temu odtłuściło i złapało

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.