Skocz do zawartości

zakupy


abir24

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
do mojego tajnego konta modelarskiego nie ma PAY PAL
Konto payPal zakładasz niezaleznie od banku. w mBanku wyrabiasz sobie kartę do transakcji internetowych, rejestrujesz ja na kocie PayPal i cieszysz się z wydanych pieniążków w modelarskich sklepikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto payPal zakładasz niezaleznie od banku. w mBanku wyrabiasz sobie kartę do transakcji internetowych, rejestrujesz ja na kocie PayPal i cieszysz się z wydanych pieniążków w modelarskich sklepikach
Marcinie, czyżbyś korzystał z paypala? Coraz bardziej kusi mnie ta forma płacenia za zakupy za granicą, ale nie chciałbym zakładać sobie karty. Mogę po prostu "doładowywać" sobie to konto PP zwykłymi przelewami z banku?

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Korzystam z Paypal juz nie pamiętam od kiedy. Zawsze przed transakcją ładuję karte niezbędną kwotą, potem za pomocą systemy PayPal ściągane są mi środki z tej właśnie karty. I dlatego tak ważne jest zarejestrowanie karty w systemie PayPal, by ten system wiedział docelowo, który rachunek bankowy obciążyć. Lekko, łatwo i przyjemnie

 

Doładować konto PP ponoc jakoś mozna ale zastanawia mnie czemu nie wyrobić sobie karty. Banki mają różne oferty tych kart i nie są to karty kredytowe lecz specjalne do płatności internetowych lub tzw. przedpłacowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dokładnie tak - pytasz o karte do transakcji internetowych (w przypadku mbanku jest to karta której nigdzie indziej nie da sie wykorzystać - nie posiada paska magnetycznego) lub o kartę przedpłacową. Nie jest to karta kredytowa ale posiada dodatkową możliwość wybierania z bankomatu, płacenia. Dopuszczalne kwoty tych operacji są niewielkie i wczesniej musisz miec doładowaną taką karte więc praktycznie bezpieczna. trza po prostu popytac, co bank ma do zaoferowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Wasza Wielkamuchość, spróbuj raz, a nie nie będziesz chciał innego systemu płatności stosować. Już parę transakcji mam poza sobą, to wiem co mówię. Prostota, szybkość, pewność, to najważniejsze zalety. Mając konto PP musisz praktycznie znać tylko adres e-mailowy sprzedającego i sprawę załatwiasz. Jedyny szkopuł jaki może się pojawić, to fakt, że nie wszystkie sklepy internetowe honorują płatności w tym systemie. Ale to coraz większa rzadkość. Tak rzadka, jak występowanie wielkich much - jak dotąd, słyszałem tylko o jednej, ale za to jakiej...

 

 

A tak przy okazji. Marcinie, może byśmy tak za kończenie PBG się wzięli. Co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
A tak przy okazji. Marcinie, może byśmy tak za kończenie PBG się wzięli. Co?
Wiedziałem, ze wcześniej czy później ktoś wywoła mnie do tablicy

 

Sprawa wygląda tak, że straciłem wenę do USS San Francisco, Projekt PBG jest ciągle w gestii mojego zainteresowania a dla podniesienia swoich morale dłubię przy "szybkim" projekciku Shinano na nowym lokalu mam jeszcze warunki partyzanckie - stąd też skutecznie mnie wstrzymuja przed konkretną kontynuacja projektów. Za ok miesiąc powinno to ulec zdecydowanej poprawie (czytaj: własne miejsce do modelowania) to i motywacja do powrotu do zaczętych projektów będzie jakby większa

 

Tak więc odświeżenie PBG w moim przypadku najwcześniej za miesiąc - no ale dobrze że jeszcze ktoś o tym pamięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów, czy ktoś planuje w najbliższej przyszłości zakupy w http://www.plastic-hobby.com/ chętnie sie przyłącze potrzebna mi blaszka.Nie mogę sam kupić bo do mojego tajnego konta modelarskiego nie ma PAY PAL-a czyli mBank. Pozdrawiam

 

abir24 ja za jakieś 2 tygodnie chciałbym kupić jakieś blaszki. Możesz się "podłączyć" ;) jakby co pisz PW

 

PAY PAL jest idealny, ja nawet nie podpiąłem karty kredytowej do konta PAY PAL tylko zasilam je przelewami. Czekam dzień aż środki pojawią się na koncie i mogę spokojnie robić zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abir24 - do banku nie masz się co fatygować bo to konto bankowe podpinasz do konta paypal, a nie na odwrót (bank tu raczej niema nic do gadania). Grunt żeby konto obsługiwane było w systemie bankowości elektronicznej ale w dzisiejszych czasach to standard (nie wspominając już o mBanku). Konto dodajesz sobie na stronce PAYPAL'a (trwa to 1,8 minuty ). Teraz dobrze jest je zweryfikować w systemie - dajesz weryfikacje i PAYPAL przeleje Ci 2 małe sumki (chyba do złotówki) w 2-3 dni robocze. Jak już dostaniesz te przelewy to kwoty wpisujesz na stronce PAYPAL'a. Teraz już możesz sobie kupować sprzedawać co Ci się tylko podoba doładowując sobie wirtualne konto lub wypłacając z niego środki. Karta to też świetna i prosta sprawa - zamawiasz sobie jakąkolwiek kartę która umożliwia płatności w internecie - w mBanku to chyba wszystkie karty (chyba nawet ta podstawowa z delfinkiem, jednak nie jestem pewien bo sam miałem kiedyś debetową Mastercad, a teraz kredytową). Dodajesz taką kartę na stronce PAYPAL tylko pamiętaj żebyś miał przynajmniej 6,5 zł na koncie do którego jest karta przypisana bo celem weryfikacji PAYPAL zakosi Ci tą kasę (do zwrotu na konto PAYPAL - kiedyś na konto bankowe). Koniecznie ustaw też jakiś limit na transakcje internetowe bo domyślne 0 w przypadku mBanku sprawi, że karta zostanie odrzucona. Można powiedzieć, że właśnie dokonałeś pierwszej transakcji przez internet . W wyciągu z karty po pewnym czasie pojawi się wpis o dokonaniu płatności kartą na rzecz PAYPAL z 4 cyfrowym kodem który wpisujesz na ich stronie. Po czymś takim masz w pełni funkcjonalne konto PAYPAL dzięki któremu możesz do woli szaleć w wieeelu sklepach na całym świecie o eBay'u nie wspominając. Jest jeszcze kwestia przewalutowania gdy kupujemy za granicą ale to właściwie temat na książkę bo w necie już są tysiące dyskusji na temat "jak kupować za granica by zapłacić mniej i nie stracić na kursie waluty czy prowizji". Właściwie to wszystko wychodzi na jedno więc zagłębiać się niema specjalnie poco (no chyba, że ktoś robi zakupy na powiedzmy 10 - 20 tysięcy PLN ).

Może się to komuś przyda bo ja jakoś nie widzę już kupowania czegoś za granicą bez tego systemu.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i cieszysz się z wydanych pieniążków w modelarskich sklepikach
albo płaczesz na przewalutowaniu

...

]Marcinie, czyżbyś korzystał z paypala? Coraz bardziej kusi mnie ta forma płacenia za zakupy za granicą, ale nie chciałbym zakładać sobie karty. Mogę po prostu "doładowywać" sobie to konto PP zwykłymi przelewami z banku?
Też korzystam z PP ale w nieco inny sposób. Tak jak pisał Piter, do swojego konta mam podpięte konto PP, które zasilam przelewami. A potem tradycyjnie: przewalutowanie i przelew na konto PP odbiorcy. Dobre jest również to, że PP chroni Twoje zakupy (zdarzyło mi się 2 razy, że odbiorca nie wysłał towaru i po paru mailach, z pomocą administratorów PP bez problemu odzyskałem środki). I też uważam, że jak przelew za granicę to tylko PP.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.