Skocz do zawartości

Renault Magnum II Italeri 1/24 By Amerykaniec... Relacja...


Amerykaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalnie na forum rozpoczynam relacje z budowy ciągnika siodłowego Renault Magnum II firmy Italeri w skali 1/24...

 

IT3816.jpg

 

Model będzie wykonany w następujących kolorach

 

*Kabina i elementy karoseri w kolorze - Czarnym połyskowym

 

*Rama i elementy nadwozia w kolorze - Czerwonym

 

*Tapicerka w kolorze - Szarym jasnym

 

*Silnik , gril , felgi , stopnie , uchwyty , lusterka , wycieraczki i inne w kolorze - Chrom

 

Obecnie czekam na dostawe... Jak tylko paczka przyjdzie zabieram się do pracy nad tym projektem... ;-)

 

No cóż mam nadzieje że będę zadowolony z efektu końcowego tego modelu ;-) życzcie mi powodzenia ;-) POZDRO !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajny projekcik robisz, z tego co piszesz to bardzo mi się to będzie podobało, a masz może gdzieś fotkę, takiego oryginału lub modelu zrobionego w takiej kolorystyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajny projekcik robisz, z tego co piszesz to bardzo mi się to będzie podobało, a masz może gdzieś fotkę, takiego oryginału lub modelu zrobionego w takiej kolorystyce ?

 

W sumie to kolorystyka jest w 100% wymyślona i nie odwzorowana z żadnego oryginału... Ale na pewno gdzieś takie są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zabrałem na warsztat magnumke… Po zaplanowaniu kolejności sklejania postanowiłem skleić najpierw silnik na razie poskładałem go do kupy i przygotowałem do malowania (tzn. odtłuściłem). Na dziś to nic po za tym… Jutro biorę się za ramę i malowanie silnika

5c626d8b3ca556af.jpg

 

92c31ad739153dcf.jpg

 

358d4c0720f2f862.jpg

 

a4ad51fdb1ab8857.jpg

 

8ed948fc94006321.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj prace przy modelu nie wiele się posunęły miałem mało czasu więc pomalowałem silnik, chłodnice i ruszyłem ramę na dziś nic więcej…

 

Silnik i chłodnica:

 

fa0dcb1a9b47d3a8.jpg

 

40f7a669d5e0ca81.jpg

 

Oczywiście to nie koniec malowania silnika i chłodnicy trzeba jeszcze pomalować czarnym filtry paski itd. A przy chłodnicy tzw. Wiatrak…

 

Rama:

 

f74e9418c7dd81a3.jpg

 

67b4395b2fa485a7.jpg

 

ccdc02871406b8e6.jpg

 

Ogólnie to przepraszam za jakość zdjęć przy silniku totalnie nic nie widać ale na ten aparat źle wpływa sztuczne światło… Szkoda… Na pewno zrobię coś przy naturalnym świetle jak będzie okazja…

 

Podszlifuj skrzynię biegów bo widać łączenia, póki silnik jest nie pomalowany to może skusisz sie na przewody

 

Myślałem nad tym ale z przewodów wtryskowych zdecydowanie rezygnuje bo nigdy nie bawiłem się w takie rzeczy i nie chce tu eksperymentować... Na pewno podłączę jakieś przewody jak wszystko będzie ulokowane na ramie (tzn. Zrobię łączenie pompy wtryskowej z bakiem i różne tam przewody hamulcowe fajnie by było jak byście zapodali jakieś konkretne fotki bo ja takimi nie dysponuje i nie mam na razie pojęcia jak dokładnie te przewody idą...)

 

skrzynia biegów poprawiona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś kolejne zdjęcia z relacji…

 

Ukończyłem malowanie silnika i chłodnicy (są gotowe na montaż do ramy)

 

66c2335c351c9914.jpg

 

963868b0fcbf9ffd.jpg

 

4954e9eae05e90fb.jpg

 

da1c7c48441bb61d.jpg

 

0c884fc67b902f2d.jpg

 

f946ed06234b7743.jpg

 

Dziś także prysnąłem pierwszą warstwę farby na ramę oczywiście nie jest ona zbyt zadawalająca ale to zawsze pierwsza jak farba przeschnie przyjże się dokładnie i prysnę jeszcze raz gdzie trzeba…

 

8e87e0708fd3e261.jpg

 

90363442d8118859.jpg

 

19f385cdb1819721.jpg

 

eb6592b12ac8c3a3.jpg

 

Na dziś to wszystko…

 

Pozdrowienia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super to wugląda przypadł mi do gustu silniczek, rama hmm tu za bardzo nie widać dużo ale chyba ok

P.S

Nie jest wygodniej robić przewody na silnku przed włożeniem do ramy, najwyżej jakieś przymiarki, jak już rama jest gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś kolejne zdjęcia z relacji…

 

Długo dziś pracowałem nad uzyskaniem efektu gumy na tylnich błotnikach same malowanie błotników było praco chłonne…

 

Tu foto po samym malowaniu :

 

ed7e04905f1ed35e.jpg

 

A tutaj już po delikatnym zmatowieniu gumowej części błotników :

 

5f255f94757da967.jpg

 

Może nie wygląda to tak rewelacyjnie na zdjęciach ale na żywo można naprawdę dostać uczucia że to prawdziwy gumowy błotnik

 

Reszta dzisiejszych prac to pomalowanie chromowych elementów i pomalowanie na czarno standardowych przewodów silnika…

 

6d626acd2807e43d.jpg

 

19e82a1a0dc0ea3b.jpg

 

944ad343c159fcc3.jpg

 

Jutro jak znajdę czas biorę się za elementy karoserii…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Amerykaniec do Ciebie i Twojej pracy, ale jak nie podciągniesz się w robieniu fotek to na nic te zdjęcia się nie zdadzą Na tych, które są ostre - zwłaszcza te z chromowanymi elementami - naprawdę prezentuje się wszystko bardzo ładnie, ale o reszcie to nic niestety nie napiszę, bo mało co widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest to związane z tym, że chromy są bardziej doświetlone.

 

Na niektórych częściach trochę za dużo farby psiknąłeś, ale można to jeszcze poprawić . Jedyne do czego się bardziej przyczepię, to filtr powietrza. Myślę, że nawet w tuningowanym trucku byłby on koloru czarnego mattu ewentualnie czarnego satin. A poza tym to na razie nie wiele można powiedzieć, bo wszystko jest w częściach

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Amerykaniec do Ciebie i Twojej pracy, ale jak nie podciągniesz się w robieniu fotek to na nic te zdjęcia się nie zdadzą Na tych, które są ostre - zwłaszcza te z chromowanymi elementami - naprawdę prezentuje się wszystko bardzo ładnie, ale o reszcie to nic niestety nie napiszę, bo mało co widać

 

heh ogólnie sami widzicie że fotograf ze mnie bylejaki... teraz większość zdjęć postaram się robić za dnia... (chromki były fotografowane przy naturalnym świetle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś wieczorkiem znalazłem trochę czasu by porobić coś przy magni…

 

Koła gotowe do wstawienia wg. mnie w chromie ładnie się prezentują i chyba zrezygnuje z malowania piast bo po prostu gustuje w jednolitym kolorze felgi i piasty…

 

05e0e8b911d8efe5.jpg

 

Na kolejnych fotkach można zauważyć że zrezygnowałem także z osłony między osiowej moim zdaniem takowe oszpecają tylko nasze europejskie ciągniki… A tak z jednej strony będzie widać chromowany bak paliwa a z drugiej zapasówkę z chromowaną felgą myślę że to będzie sprzyjało mojej zaplanowanej kolorystyce (tzn. czarny z chromem)

 

W najbliższym czasie poniższe części trafią do malowania… :

 

3d9011a3bc911a3a.jpg

 

1dfdcea37c77757d.jpg

 

To wszystko… pozdrowienia miłego weekendu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie wszystko idzie dobrze a czym malujesz chromy jakiś spray czy metalizer ? i jaki jest efekt w porównaniu do prawdziwego chromu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt po dokładnym wyschnięciu zrobił się nawet zadawalający ale to jest całkiem inny spray niż ten co chromowałem american cargo trailer tamten był z prawdziwej lakierni od znajomego lakiernika i dawał naprawdę lepszy efekt... ale na tego też nie narzekam jak na europejski ciągnik wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.