Skocz do zawartości

Peugeot 206 WRC - Sobieski Rally Team - 1/24 - TAMIYA


powerpablo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z racji tego, że mam trochę czasu postanowiłem wrzucić relacje z budowy modelu.

Model to Tamiyowska baza Peugota 206 WRC, którego chcę wykonać w barwach Polskiej załogi.

Budowa modelu jest już co prawda w zaawansowanym stopniu posunięta do przodu ale relacje pokażę od początku.

 

Model był zaczęty w sumie przez poprzedniego właściciela, ale to na prawdę nie problem.

A o co było w pudełku i drobiazgi jakie chce wykorzystać przy budowie modelu:

 

2061.jpg

2062.jpg

2063.jpg

2064.jpg

2065.jpg

2066.jpg

2067.jpg

2068.jpg

 

Zacząłem od usunięcia z dachu przyklejonej kamerki oraz wycięcia wlotów na masce:

 

2069.jpg

20610.jpg

20611.jpg

20613.jpg

 

Kasta w pierwszym kolorze - biały

 

20614.jpg

20615.jpg

 

W między czasie jak kasta schła między etapami podkład owania i malowania wstępnie obrabiałem felgi, przy których bądź co bądź trochę czasu spędzę:

 

20612.jpg

 

Na razie to tyle C.D.N.

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny projekt, też mam go w planach Będę podpatrywał jak Ci idzie ;) Parę fotek ze szczegółami mam tego akurat auta - jak coś służę pomocą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Parę fotek ze szczegółami mam tego akurat auta - jak coś służę pomocą...

 

Jeśli to nie problem dla Ciebie to bardzo bym prosił o jakoś dokumentacje zdjęciowo tego auta, bo w necie za bardzo dużo fotek to nie ma jak są to małej rozdzielczości i nic nie widać

Najbardziej interesują mnie fotki wnętrza

Na pewno skorzystam z pomocy bardziej doświadczonego modelarza.

 

z góry dzięki i czekam na fotki

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na szybko aby pokazać to co do tej pory ulepiłem.

Aby nadrobić warsztat którego tu nie pokazywałem.

 

Tak więc przyszedł czas na drugi kolor. I postanowiłem zamaskować również miejsce pod plastrony z nr. startowym aby spod kalki nie przebijał kolor czerwony.

 

20616.jpg

20617.jpg

20618.jpg

20619.jpg

 

i po pryśnięciu i zdjęciu maskowania

 

20625.jpg

20626.jpg

20627.jpg

20628.jpg

 

W trakcie jak kasta sobie schła postanowiłem wykorzystać folię od papierosów i wyłożyłem kanał w podłodze z pod spodu jak i z góry. Folia znakomicie imituje matę termiczni wygłuszającą:

 

20624.jpg

20623.jpg

 

No i te nieszczęśliwe felgi przy których bardzo dużo roboty:

 

20621.jpg

20622.jpg

20633.jpg

 

w przypadku jak nie uda mi się doprowadzić felg do zadowalającego stany wykorzystam ten zestaw od innego Peugota ale to plan B

 

20620.jpg

 

Jutro kolejna szybka aktualizacja

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że idziesz jak burza Założyłem wątek w 1:1 odnośnie zdjęć ogólnie rajdówki Peugeot 206 WRC

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=74&t=27534&p=421103#p421103

 

Mam nadzieję, że Ci się przyda A postępy w pracach całkiem spore, i nieźle Ci idzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kamit jesteś wielki a zdjęcia na pewno się przydadzą.

Model sam w sobie już jest dawno zaczęty ale nie prowadziłem na bieżąco warsztatu bo nie miałem zbytnio na to czasu a teraz to nadrabiam

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejna szybka aktualizacja by nadgonić.

Wszystkie części zawieszenia pomalowane i przygotowane do montażu:

 

20634.jpg

20635.jpg

 

Końcówka wydechu bez obróbki:

 

20636.jpg

 

A tu już obsadzona i pobrudzona z resztą układu wydechowego:

 

20637.jpg

 

I montaż części do płyty podłogowej:

 

20638.jpg

20639.jpg

20640.jpg

20641.jpg

20642.jpg

20643.jpg

20644.jpg

20645.jpg

 

No i małe brudzenie piast i zacisków:

 

20646.jpg

20647.jpg

20648.jpg

20649.jpg

20650.jpg

 

I miejsce gdzie trzeba zrobić zaprawkę i myślę zniwelować schodek między białym a czerwonym kolorem.

 

20651.jpg

 

No na tyle już bo nadrobiłem wszystko w tym warsztacie i teraz każda praca będzie pokazywana na bieżąco jak tylko czas pozwoli.

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich.

Przyszła pora na pokazanie etapu kalkomanie.

Kasta przed położeniem kalek była uprzednio pryśnięta lakierem bezbarwnym.

Ponoć po to by film z kalek nie był widoczny i po to by wyeliminować schodek miedzy białym i czerwonym kolorem.

 

20652.jpg

20653.jpg

 

A o to efekty o kalkowania modelu

 

20654.jpg

20655.jpg

20656.jpg

20657.jpg

20658.jpg

20659.jpg

 

Kalki nie są złe ale trzeba delikatnie z nimi się obchodzić potrafią popękać lub rozerwać.

Ładnie współgrają z płynami Micro SOL i SET ale też trzeba uważać by nie za dużo używać płynów.

 

Na razie to tyle.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mam to opisać.

Zobaczcie sami co się przydarzyło.

 

20663.jpg

20662.jpg

20661.jpg

20660.jpg

 

Nigdy wcześniej mi się to nie przytrafiło, i nie eksperymentowałem te same lakiery płyny....

Po prostu pech za ładnie mi szło Porażka na całej linii normalnie ręce opadają....

No to teraz sobie pogłówkuje co z tym fantem zrobić.

 

Macie jakieś pomysły. czekam na wsparcie

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci że to dość przykra sprawa, mi nigdy nic takiego się nie zdarzyło więc nie wiem jak możesz temu zaradzić. Wydaje mi się że jest to najgorszy scenariusz przygody z modelem i chyba będziesz musiał robić ostry szlif i nakładać nowe kalki

Chociaż to wygląda jak pęcherze powietrza więc może po dociśnięciu znikną lub po następnej warstwie lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie dobrze to wygląda... może za mocny ten środek do zmiękczania kalki... ja staram się trochę zmniejszać stężenie poprzez mokrą w wodzie pałeczkę do uszu... ale dziwne są te białe naloty... cóż - to w końcu chemia. Mam nadzieję, że uda się Tobie to jakoś wyprowadzić bo szkoda Twojej pracy - wyglądało na prawdę dobrze... a wierzę że będzie wyglądać jeszcze lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie kombinowałem z naprawianiem kalek i postanowiłem wykąpać kastę w płynie hamulcowym.

No to tak wygląda po wyjęciu z DOT'a po ok 8 godzinach i wymyciu.

 

20664.jpg

20665.jpg

20666.jpg

 

A tak po obróbce "ręcznej" takim jakimś zmywakiem bardzo szorstkim i dość fajnym przyrządem do paznokci :P

Taka gąbka ścierna do obróbki bardzo dobra można podejść w każde miejsce ładnie się profilując do kształtów.

 

20667.jpg

20668.jpg

20669.jpg

 

Na razie to tyle szukam teraz kalek, tak wiec jak ktoś ma na sprzedanie to chętnie kupię ;o)

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czas odświeżyć temat...

 

Jak zwykle walka z kastą po kalkach i nie obeszło się od strat....

 

20675.jpg

 

Nie wiem jak to można naprawić - jakieś sugestie koledzy?

A tak reszta kasty

 

20674.jpg

20673.jpg

 

W między czasie jak kasta schła tym razem po białym podkładzie ja zabrałem się za wnętrze i tu zacząłem sobie utrudniać prace by środek nabrał rzeczywistych kształtów postanowiłem obrobić klatkę - powcinać coś nie coś....

 

20670.jpg

20672.jpg

 

A w fotelach wywierciłem otwory na pasy..

 

20671.jpg

 

c.d.n.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kalkach Reji możesz zapomnieć od dawna nie mają ich w sprzedaży, czasem (ale od bardzo dawno nie widziałem) trafiają się na alledrogo, przy czym cena trochę odstrasza - przypuszczam że w MF-Zone kupisz dwa egzemplarze za jedną Reji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię, bo w sumie innego wyjścia nie mam a czas upływa.

Dostałem wiadomość z mf-zone, że już są dostępne to lada dzień zrobię zamówienie.

 

Dzięki i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to można naprawić - jakieś sugestie koledzy?

Proponuję kupić odpowiedni profil (pręcik) z polistyrenu. Ubytek zeszlifować do "blachy" i w to miejsce dopasować pręcik. Odradzam szpachlę bo będzie się kruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Na razie utknąłem ale w weekend mam zamiar trochę posiedzieć przy peugociku bo motywuje mnie Subaru lub Ferrari tak więc niebawem pojawią się aktualizacje.

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.