Skocz do zawartości
tornado

THOMAS FLYER 1910 - Bandai 1:16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakoś straciłem zapał do Corvette więc na warsztacie wylądował oldtimer z 1910r. THOMAS FLYER. W tym samym czasie zabrałem się za budowę czołgu T-34/85, ale to inny temat więc nie będę się o nim rozpisywał.

Model będzie miał złożony dach tak jak ten oryginał (źródło:internet):

5a72d4521565abce.jpg

Kolorystyka z pewnymi zmianami będzie podobna do tego z poniższego zdjęcia ale jeszcze nie zdecydowałem czy tapicerka będzie taka sama, czy czarna

3bb993599e1d0451.jpg

Budowę modelu rozpocząłem od silnika. Wlew oleju przykleiłem tuż przed robieniem fotek i jest nie pomalowany.

a52ae0f86d6f0bcc.jpg

46013cc4f6ddb089.jpg

75d084947327314b.jpg

b88035df6e7b09a1.jpg

382e95d547c05af3.jpg

e842fbc98bdb115f.jpg

29b9491dd605429e.jpg

Następnie zabrałem się za montaż i malowanie podwozia. Obecnie silnik jest już zamontowany w ramie z pomalowanym wlewem oleju, pozostało prysnąć korek wlewu i zrobić drobne poprawki malarskie. Kolejny etap to nadwozie, skleiłem je do kupy i prysnąłem pierwszą warstwą podkładu. Przy okazji malowania okazało się, ze trzeba jeszcze co nie co podszlifować. Przednie fotele każde z osobna mają już przyklejoną tapicerkę, tylną wkleję dopiero po pomalowaniu kasty.

Przymiarka:

cdf0388a16eaeb3e.jpg

909924e45a938e66.jpg

64fd0e21dd42b29e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejne zaskoczenie Cały czas sądziłem że specjalizujesz się Andrzeju w truck-ach. Świetnie Ci idzie , będę kibicował

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajna bryczka z silnikiem no i jak zwykle świetny warsztat. Wszystko standardowo wygląda świetnie. Zastanawiam się czy zajmujesz się również figurantami bo, mam wrażenie, że do tego modelu pasowałby jakiś lord;] Siadam i kibicuje w dalszych pracach.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzęki za komenty

Kolejne zaskoczenie Cały czas sądziłem że specjalizujesz się Andrzeju w truck-ach.

Jak sądzę to będzie jeszcze większe zaskoczenie viewtopic.php?f=87&t=27623&start=0

Zastanawiam się czy zajmujesz się również figurantami bo, mam wrażenie, że do tego modelu pasowałby jakiś lord;]

Fakt przydał by się jakiś lord Doświadczenia w figurkach nie mam bo jak do tej pory zrobiłem zaledwie jedną, tą co stoi przy F-12.

Jakiś czas temu pomalowałem kastę, clear jest już suchy na pieprz wiec można będzie brać się za podłogę i fotele, a potem za polerkę

fb13864ef194c597.jpg

c8b198059ff26dd2.jpg

0cf3aada4ad02448.jpg

3be8020f3cb0f523.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Landrynka miętowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi