Skocz do zawartości

VW Typ82 "Kubelwagen" Libia '42


maverick_arow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Jest to mój pierwszy post na tym forum i zarazem pierwsza diorama jaką wykonałem w moim życiu

Po ok 10 latach przerwy w modelowaniu i licznych modelach wykonanych głównie w skali 1:72 (wyłącznie lotnictwo) postanowiłem reaktywować moje modelarskie poczynania i spróbować moich sił w 1:35 wykonując model z okresu IIWŚ. Mniej więcej od dwóch lat bacznie śledzę poczynania wielu wyjadaczy tematu na przeróżnych forach modelarskich wyczytując i podpatrując różne "tricki" jak również oglądam liczne filmy / tutoriale demonstrujące przeróżne techniki modelarskie o których 10 lat temu nie miałem bladego pojęcia. Postanowiłem zbudować coś małego, prostego, konstrukcyjnie mało zaawansowanego - model na którym mógłbym poeksperymentować i nadrobić moje braki co do technik malowania, brudzenia itp.

Wybór padł na zestaw VW Typ82 KUBELWAGEN - Italeri 0312

I0312.jpg

 

Jest to zarazem pierwszy model który pomalowałem aerografem. Wcześniej używałem wyłącznie pędzla.

Diorama powstała prosto "z pudła". Niektóre dodatki typu kamienie, roślinność, drewniana skrzynia to moja inwencja twórcza - obiekty powstały z tego co było pod ręką

 

W tym momencie dłubie już nad następnym http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/trumpeter/tr01526.html, dlatego bardzo przydatne byłyby dla mnie pewne wnioski i sugestie z przedstawionej poniżej dioramy. Wiem, że patrząc na te moje wypociny widać dużo niedociągnięć (szczególnie na zdjęciach, w realu wygląda lepiej ) proszę o komentarze i ostrą krytykę. Co można by poprawić, zrobić inaczej itd...

 

tyle tytułem wstępu, a teraz zdjęcia

DSC01380_1.jpg

 

DSC01399_1.jpg

 

DSC01400_1.jpg

 

DSC01398_1.jpg

 

DSC01386_1.jpg

 

DSC01381_1.jpg

 

DSC01393_1.jpg

 

DSC01367_1.jpg

 

DSC01368_1.jpg

 

DSC01369_1.jpg

 

i na koniec wolna twórczość prosto z Photoshopa

Postkarte1.jpg

 

 

Pozdrowienia

Mav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jak na pierwszy model po dłuższej przerwie to na prawdę wyszło wszystko bardzo przyzwoicie. A teraz konstruktywna krytyka: moim zdaniem niekonsekwentnie podszedłeś do brudzenia/kurzenia - szyby brudne jak po rajdzie przez pustynie a reszta jakby prosto z myjni wyjechał, moim zdaniem powinieneś go jednak zakurzyć (pigmenty lub nowy specyfik firmy AK Interactive to najprostsze specyfiki do tego celu, oczywiście nie jedyne), ten namiot składa się z czterech części tzw. zeltbahnów, które powinny być w kamuflażu, u ciebie jest jednolicie, niby niewielki błąd ale diabeł tkwi w szczegółach, przydałyby się też ślady pojazdu na piasku. O obiciach nie piszę bo zawsze jest to temat dyskusyjny i ma tyleż zwolenników co przeciwników, trzeba jednak pamiętać, że część pojazdów służących w Afryce była przemalowywana i na farbę panzergrau nanoszono piaskowy, który szybko się ścierał na krawędziach.

Pozdrawiam, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.