Skocz do zawartości

Subaru impreza monte carlo 2005 tamiya


sebekimprezawrx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedstawiam mój 1 ukończony model jest to Subaru impreza monte carlo 2005 firmy tamiya.

Większych przeróbek nie było jedynie pobrudziłem model żeby wyglądał jak podczas rajdu.

Proszę o szczere komentarze.

Pozdrawiam

 

 

dsc1421q.jpg

 

dsc1423y.jpg

 

dsc1424m.jpg

 

dsc1425g.jpg

 

dsc1427b.jpg

 

dsc1431r.jpg

 

dsc1433f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako pierwszy skomentuję ten model, a więc:

1. brudzenie nie wyszło Ci najlepiej - jak by było machnięte od tak sobie by zamaskować źle położone poszarpane kalki.

2. poszarpane kalki

3. albo mi się zdaje albo model wcale nie był lakierowany.

4. wlot powietrza na dachu - nie w tym miejscu.

5. brak uszczelek - ale o tym to już wspomniałem że model nie pomalowany.

jest jeszcze więcej błędów i żal mi patrzeć na tak piękny samochód rajdowy, ale głowa do góry i przy kolejnych modelach trochę więcej cierpliwości i będzie na prawdę lepiej.

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez ten brud nie widać praktycznie nic. Radziłbym Ci wstrzymać się z takimi efektami i zacząć od schludnego złożenia modelu. Poza uwagami kolegi powerpablo, coś się tłumik chyba obluzował. Plus, że Subaru;]

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda taka brudna, a spód to czyścioszek. Poza tym nie wyobrażam sobie tak brudnych szyb, od czego są wycieraczki? Ogólnie to mój pierwszy model jest podobny, z tym, że pomalowany. Przy kolejnych będzie lepiej, tylko trochę więcej cierpliwości i dbałości o detale i będzie miód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kto w końcu prowadził to auto - Solberg czy Sarrazin? Mam wrażenie, że nie studiowałeś dokładnie instrukcji. Rozumiem, że to pierwszy model, ale wiele kalek jest nałożona krzywo lub nie na swoim miejscu względem instrukcji/oryginału. Przy kolejnym modelu życzę mniej pośpiechu i więcej cierpliwości:)

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenie przesadzone, ale poszarpanymi klakami się nie martw. Jak na pierwszy model kalki spoko, ja mam na koncie parę modeli, a w swoim kalki w moim Audi Quattro też zostawiają wiele do życzenia Jaki model będzie następny?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Matko i Córko!

 

Czy on czasem nie został wydobyty z jakiegoś stawu ? Ja rozumiem, że rajd, że rywalizacja, że ferwor walki, że trudne warunki, ale to błoto jest stanowczo przesadzone.

Odnoszę wrażenie, że coś poszło nie po Twojej myśli i błoto miało zakryć to i owo. Wiem, że nakładanie kalkomanii nie jest rzeczą technicznie najprostszą, podobnie jak uzyskanie gładkiej i realistycznej powierzchni, ale każdy od czegoś zaczynał.

 

Zdecydowanie zabrakło Ci cierpliwości. To normalnie wśród młodych (i nie tylko młodych) stażem modelarzy. Trochę wolniej, trochę schludniej i trochę dokładniej, a wszystko będzie ok.

 

Powodzenia w kolejnych projektach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to błoto było bardziej brązowe i na szybach były ślady po wycieraczkach, nie było by aż tak tragicznie

Jak masz zamiar robić Peugeota po takich przejściach to daj więcej błota za kołami, na drzwiach będzie to bardziej przypominało samochód rajdowy, a nie Off-Road-owy.

Ale jak na pierwszy model to nie jest tragicznie, więc życzę powodzenia przy dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję pod uwagami kolegów. Cierpliwości i powodzenia w następnych modelach. Nie zniechęcaj się krytycznymi uwagami, gdyż powinny Ci wyjść na dobre.

Co do brudzenia to spróbuj wykonać jakąś próbę na innym samochodzie, nawet jakimś zwykłym plastiku z kiosku. Pokombinuj z różnymi technikami tak aby wyglądało to w miarę realistycznie. Warto pogrzebać również w sieci i podpatrzeć jakieś rajdowe "brudasy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.