Skocz do zawartości

Gotowce sdiełane w Rossiji.


plastikk

Rekomendowane odpowiedzi

Może i mało modelarskie ale, tematyka czysto Polska,ba nawet Wrześniowa:

i tak np:[większych fotek nie posiadam]

Ford TFB [1/43?]

0d9cb2eeb0f47834e61585569e16b4f0.jpg

Ursus A

c1efa7f3abb6abd713aeef3f72bbc72e.jpg

TKS

d33b58c268bf0b99b5b230594b975748.jpg

TK-3

5b31ab2000285d3ebec07e026f12ad2d.jpg

Producent:SERGEYEV

I co- i można,można?Tylko trzeba chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co- i można,można?Tylko trzeba chcieć.

Stary, wszystko się da, tylko gdzie są modelarze na np. tym forum którzy kleją tą pancerkę, wszyscy to jacyś faszyści lub komuniści i ciągle ten (do wyrzygania) Dragon lub Trumpek. Klocki Lego sprzedają się lepiej, do tego walorki i masz gotowy model.

A gdzie są modele z Rodena, UM, ACE, tu trzeba się trochę wykazać, nie ma, bo zatrudne chyba, modelarze z tzw. zachodu łykają, bo są ciekawe i trzeba się troche natrudzić, to samo tyczy się żywicy.

Ja żałuję, że nie ma warsztatów z żywicą, powinno być zatrzęsienie np. MT.

Ja z podziwem i przyjemnością oglądam warsztat Teciaka ze SKIFu, tam chłopak się wykazuje. Mam nadzieję, że wytrzyma fizycznie i psychicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co- i można,można?Tylko trzeba chcieć.

Stary, wszystko się da, tylko gdzie są modelarze na np. tym forum którzy kleją tą pancerkę, wszyscy to jacyś faszyści lub komuniści i ciągle ten (do wyrzygania) Dragon lub Trumpek.

 

No wypraszam sobie bycie wrzucanym do takiego wielkiego wora!

 

Inna sprawa, że masz od cholery racji. Dawno temu mój guru modelarstwa (serdeczne pozdrowienia dla Macieja z Tomaszowa Maz.!!!) powiedział mi takie zdanie, które mi zostało w głowie:

"Stary, Germańca to każdy ***** dupek potrafi skleić, bo dostaje albo gotowca dobrze zrobionego, albo ma wszędzie tyle dokumentacji, że nawet myślenie można wyłączyć, tylko kopiować z planów"

 

Taka prawda niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którzy kleją tą pancerkę, wszyscy to jacyś faszyści lub komuniści i ciągle ten (do wyrzygania) Dragon lub Trumpek. Klocki Lego sprzedają się lepiej, do tego walorki i masz gotowy model.

A gdzie są modele z Rodena, UM, ACE, tu trzeba się trochę wykazać, nie ma, bo zatrudne chyba, modelarze z tzw. zachodu łykają, bo są ciekawe i trzeba się troche natrudzić, to samo tyczy się żywicy.

Problem leży gdzie indziej, te do "wyrzygania" modele, są świetnymi miniaturami, na zbudowanie których potrzebne jest mniej czasu niż na takiego Ace, jak wiadomo czasu wszyscy mamy mało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Seweryn, modelarstwo to nie fabryka i modeli nie robi się na akord tylko dla przyjemności. Polega też ono na tym, że fajnie jest zrobienie czegoś samemu, poza sklejeniem kolejnych dwóch paczek zapałek mniejszej i większej na kołach (Tygrysek). Nie jestem jakimś super modelarzem, raczej sklejaczem, ale sprawia mi własnie frajdę to, że muszę coś poprawić, dorobić, a nie wziąć model, poskładać go za pomocą kleju i wsio, następny. Może to wina tego, że jak zacząłem sklejać - jakieś 34 lata temu, miałem do dyspozycji pilnik, do paznokci, jakiś dziwny klej - bo Humbrol był już ŁOŁ!!, żyletkę, żyłki, nitki trzy pędzelki oraz farbki oczywiście Humbrola i zmywacz do paznokci itd.. a modele kupowałem na Perskim na Żoliborzu, a później na Skrze. Nie miałem waloryzacji, tobołki robiłem z plasteliny lub modeliny, za szpachle również robiła modelina lub sproszkowany plastik z klejem. Ja wiem, że zaraz ktoś powie, że wróćmy do czasów kiedy do oświetlenia używało się świeczki, ale ... Tak naprawdę, to my wszyscy nie jesteśmy modelarzami, ale sklejaczami, zwykłymi lub perfekcyjnymi. Modelarzem, to ja mogę nazwać kogoś, kto tworzy model od podstaw, lepszy albo i gorszy, ale sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, czy mówisz o czymś takim:

 

...link do pewnego konkurencyjnego czeskiego forum modelarskiego...

 

???

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.