Skocz do zawartości

A-4 Skyhawk | Italeri 1/48


Messershmitt1996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chyba w końcu znalazłem swoje miejsce w modelarstwie i jest to nowoczesne 1/48. Najbardziej mnie ciągną mnie samoloty/śmigłowce pokładowe USN.

Dlatego właśnie, na warsztacie siedzi Seahawk Italeri i popełniony został ten model.

 

Od razu zaznaczam, że jakiekolwiek brudzenie nie wchodzi w gre w moim wypadku, muszą być nowe i lśniące samoloty. Owiewka, będzie przyklejona w pozycji otwartej niebawem, oraz pomaluje ten "patyk zaczepiający o line" . Biała farba to 11 warstw kładzionych przez ponad 3 godziny z użyciem lampki halogenowej Model oczywiście malowany pędzlem, szpachli nie używałem, ponieważ zaschła. Ogólnie poza farbami nie używałem chemii.

Błędem było użycie kalki zamiast pomalowania tego czarnego półkola( przeciwsłoneczne zastosowanie, tak?)... ale nic na to już nie poradzę

Niebawem HH-60H (być może "złożony"), tymczasem zapraszam do oglądania:

 

p8040289.jpg

p8040303.jpg

p8040290.jpg

p8040302.jpg

p8040292.jpg

p8040329.jpg

p8040331e.jpg

p8040328.jpg

p8040327v.jpg

p8040326.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdobry

Chyba w końcu znalazłem swoje miejsce w modelarstwie i jest to nowoczesne 1/48. Najbardziej mnie ciągną mnie samoloty/śmigłowce pokładowe USN

Witam w klubie.

 

Od razu zaznaczam, że jakiekolwiek brudzenie nie wchodzi w gre w moim wypadku, muszą być nowe i lśniące samoloty.

 

Zdanie niebawem zmienisz bo bedzie brakować tego czegoś ....

 

oraz pomaluje ten "patyk zaczepiający o line"

 

To sie nazywa hak hamujacy....

 

Biała farba to 11 warstw kładzionych przez ponad 3 godziny z użyciem lampki halogenowej

 

Niestety biała farba to trudna farba, można użyć MR. White surfacer w sprayu i kładzie sie znacznie lepiej, a czasami wogóle nie wymaga poprawki. Do suszenia polecam suszarkę do włosów - dużo lepiej schnie.

 

Błędem było użycie kalki zamiast pomalowania tego czarnego półkola( przeciwsłoneczne zastosowanie

 

Niezgodzę się jakbyś użył płynów do kalek, ten pas wtedy wygląda dużo lepiej niz pomalowany.

 

A teraz o modelu,

Schludnie pomalowany, nie widac smug po pędzlu, kalki sie niestety błyszczą i widac że zabrakło tutaj chemii.

Gwiazda po prawej stronie kadłuba- ta "wyciagnięta" którą daje Italerka na sonde do tankowania wygląda słabo, trzeba było użyć zwykłej. Dla mnie za czysty brak przebarwień na poszyciu tak charakterystycznych dla samolotów operujących z pokładów lotniskowców.Podoba mi się dysza wylotowa, jak uzyskałeś taki efekt.\

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się dysza wylotowa, jak uzyskałeś taki efekt.\

 

Podstawa flat black, potem suche pędzle(sand, dunkelgelb, i o ile pamiętam earthred)

Flat back położyłem dosyć grubo i na raz, żeby suchy miał na czym się 'oprzeć'.

 

Hak hamujący, dzięki za odpowiedź ;)

 

Szczerze mówiąc, boję się robić czegokolwiek z modelami poza pomalowaniem ich. Spróbuję na Seahawk'u. Zostawiłem dosyć widoczne ślady pędzla, więc będzie mniej bolało jak doszczętnie go zniszczę.

 

Preparaty do kalk zakupię w tym tygodniu, podobnie jak resztę przydatnej chemii.

 

Jeszcze jedno pytanie, czy ten czarny pas na środku samolotu nie powinien być zaokrąglony na górze?

 

Dzięki za obszerną odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło sie ogląda ;) choć przydało by się jakieś drobne brudzenie samych lini podziału bo jak już powiedziano zabrakło tu

tego czegoś ....

właśnie ;)

 

Dysza wylotowa piękna, też zwróciła moją uwagę,. Biały ci nieźle wyszedł, u mnie to zawsze masakra była z białym, z nerwów mało nie rozwaliłem samolotu.

No i jak na robotę pędzelkową super wyszło

 

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.