Skocz do zawartości

HH-60H SeaHawk Italeri 1:48


Kanapa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wstep do swojej osoby i skad sie wzialem i w ogole napisalem w galerii Suzuki Cappuccino, wiec tu przejde od razu do rzeczy

Model SeaHawka firmy Italeri w skali 1:48. Tutaj wykorzystalem doswiadczenia z Suzuki Cappuccino i z tego modelu jestem naprawde zadowolony. Jedynym jego mankamentem jest brak jednego kolka tylniego, musialem go przewiezc pociagiem a jak wyglada taka podroz kazdy pewnie wie wiec i tak jestem zadowolony, ze tylko tyle ucierpial :/. Jakby ktos mial takie male koleczko do tego modelu na zbyciu to prosze o PW, chetnie odkupie. Nie jest to moze dzielo sztuki ale wydaje mi sie zrobiony jest solidnie ;) Jesli sie myle to prosze wytknac mi bledy ktore popelnilem ;) bede wdzieczny i postaram sie ustrzec baboli przy tworzeniu nastepnego modelu za ktory biore sie juz niedlugo

Aha, jest to wersja SeaHawka U.S.S. J.F.Kennedy 1991

Galeria:

 

ac0ae9a5fc212893m.jpg, f864435b1a15cacam.jpg, 91dcbda1beea4562m.jpg

 

f8bfbfbe88998944m.jpg, 2a602c39e3478594m.jpg, 53b2267b111d7c8dm.jpg

 

ae2579eadede6178m.jpg, 0545a922981e71c2m.jpg, 390552591639560cm.jpg

 

2d2810f7bfab1488m.jpg, 1655a7a98eeb0e55m.jpg, 9138ef9f4baebba0m.jpg

 

44caeced966a3c54m.jpg, a6ed29eb63050023m.jpg, a61d9698e3c3ab3am.jpg

 

281ca0a5c368c09cm.jpg, e4f465054bcd4025m.jpg, ddbfdcf42afeb840m.jpg

 

5bec8a75141463c1m.jpg, 82076ea68c64b971m.jpg, a16033a907261aeem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zostawiłeś ślady po wypychaczach od środka, jak coś eksponujesz to bądź konsekwentny w działaniu.

Brakuje ciemniejszego odcienia szarego na górnej powierzchni samolotu które wystepuje w tym malowaniu.

Przydało by sie jakieś cieniowanie poszycia.

Brak wycieraczek, o ile dobrze pamiętam sa w zestawie.

Gwiazda na górze położona odwrotnie - chyba.

Staraj sie używać szpachli.

 

In plus .

Powierzchnia farby wyglada całkiem fajnie.

Ogólnie fajny wiatrak

 

GO NAVY

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p_bladek to śmigłowiec nie samolot :P

Gwiazda faktycznie odwrotnie położona. Czemu nic w środku nie ma. Nie było w zestawie żadnych siedzisk, żadnej przegrody nic ?:> Ogólnie fajny wiatrak ładnie sklejony oprócz spodniej części :P

A pokrywałeś go sidoluxem ? Sądząc po kalkach to chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Dzieki za komentarze ;)

@p_bladek: Wypychacze zostawione moj blad faktycznie nie pomyslalem o tym. Wycieraczki byly owszem, ale z racji mojej pierdolowatosci gdzies sie zapodziala jedna a jednej tylko nie chcialem przyklejac ;) szpachli uzywalem i to calkiem sporo, moglbys mi powiedziec gdzie dokladnie jeszcze powinna byc? Bylbym wdzieczny ;) a gwiazda ze odwrotnie to nie wiem, tak byla rozrysowana w instrukcji od italeri to tak nalozylem, myslalem ze italeri wie co robi ;)

@radzio_f: Wlasnie nie bylo nic do wnetrza :/ tez mnie razi ta pustka ale w wypraskach znalazlem tylko trzy siedziska to dalem je na tyl i nic poza tym niestety a z racji bycia studentem nie mialem juz kasy na zywiczne dodatki zeby jakos wygladalo i dlatego taki pusty w srodku. Sidoluxem nie pokrywalem, jest pokryty polmatowym lakierem, a co to za akcja z sidoluxem bo ja poczatkujacy jeszcze i nie znam wszystkich tajnikow ;) To pomaga na ten odblask od kalek czy jak? Rozwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziób chociażby, ten radosny szew kłuje w oczy i jeszcze wash się tam dostał.

Co do sidoluxu i wszystkich technik, ja zaczynałem podobnie najpierw sklejałem potem pytałem.

Przeczytaj wszystkie możliwe poradniki na forum-to pomaga.

 

Śmigła ma ?? to dla mnie wiatrak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fakt ze dziob by byl do poprawki, moje niedopatrzenie, jak teraz patrze to na spod tez by sie przydalo a poradniki przeczytam na pewno w ramach podszkolenia ;)

 

Ma smigla ktore wiruja ;P powiedzmy ze to smigtrak i gra ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sidoluxu (najlepszego akrylowego lakieru bezbarwnego) malujesz normalnie model farbami, czekasz aż wyschnie , szlifujesz ewentualne nierówności, gdy wszystko gra bierzesz sidolux taki zwykły do podłóg lub terakoty i malujesz 2 lub 3 cieniutkie warstwy. Na to kładziesz kalki za pomocą płynów do kalkomanii. Po 24 godzinach od położenia kalek malujesz jeszcze raz sidoluxem, potem wash i itp. Na koniec bezbarwny mat lub pół mat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie buduję model HH-60H z tego zestawu. Co do kolorystyki, to chyba one były w jednolicie szarym malowaniu Light Ghost Grey. To wersja wczesna tzw. Rescue Hawka, przed modernizacją i dodaniem głowicy poszukiwawczej. Niestety do tej wczesnej wersji mało jest dostępnych zdjęć w necie, żeby jednoznacznie stwierdzić kolorystykę.

A w środku dość pustawo, bo tak chyba było. Kilka foteli, karabin maszynowy i wsio. Można dorobić przegrodę za siedzeniami pilotów.

 

Może ktoś dysponuje dobrymi zdjęciami Rescue Hawków z początku służby?

 

Model, jak na początki calkiem niezły. Każdy następny to więcej doświadczenia i techniki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.