Skocz do zawartości

Honda Civic SiR - Hasegawa 1:24 (JDM, rarytas)


orzech

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja malowałem Evo X w trzech kolorach i robiłem to tak że najpierw całość na srebrno, potem maskowałem to co ma zostać srebrne żeby pomalować na niebiesko resztę, po pomalowaniu zerwałem maskowanie i maskowałem kolor srebrny oraz elementy które miały zostać niebieskie, potem malowałem czarnym resztę.

To czy pod czarnym bedziesz miał niebieski czy nie to nic nie robi, jakbyś malował jasnym kolorem to mogłoby być widać różnicę. Wg mnie śmiało możesz psikać całość na niebiesko, maskować to co ma zostać niebieskie i lecieć czarnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak pisał Diesel fan. Zatem położyłem pierwszy z kolorów bazy...

 

2db5qpt.jpg

 

72ftde.jpg

 

A potem zabrałem się za maskowanie tego co wcześniej pomalowane...

 

28iyfis.jpg

 

Teraz maska i dach pójdą w czerń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czarną bazę można potraktować papierem wodnym lub/i pastą polerską przed nałożeniem clearu? W jaki sposób to najlepiej zrobić? Wydaje mi się że powstała minimalna pomarańczowa skórka. Czy po przeszlifowaniu/polerowaniu trzeba malować na to kolejną warstwę bazy czy nie i wystarczy potem tylko bezbarwny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie. Zarówno podkład jak i baza są tej samej firmy (motip), i na niebieskiej bazie nie było takiego efektu.

Pokażę jak to wygląda w zbliżeniu, na skórka jest naprawdę bardzo mała i nie wiem czy jest w ogóle sens to szlifować...

 

99ki9e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Tak też zrobię i nie będę ruszał bazy a dopiero clear wyszlifuje i przepoleruje.

 

Kupiłem też felgi. Wiem że nie są to typowo jdm'owe felgi, ale skoro ma być replika auta to nie może być innych. Są to OZ Polaris czyli dokładnie takie jak mam w 1:1. Są też szersze niż te z zestawu Hasegawy, przy czym mają 5 śrub a nie 4 jak to jest w hondach - więc trzeba będzie się tym zająć.

 

35m493p.jpg

 

I teraz pytanie, w jakich proporcjach wymieszać kreta z wodą żeby poradził sobie z usunięciem z nich chromu nie psując plastiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co bać o plastik, kret go nie ruszy. Syp na oko, trochę na spód i wody byle przykryć nią części - nie przesadzaj z temp., ja leje letnią wodę. Kiedyś sypnąłem proporcję 1:1 woda/ kret i oprócz zawrotów głowy i duszenia się nie było problemu:D

 

Kret w granulkach. Zostaw na 15 - 20minut. Na pewno zejdzie.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Mówię 15-20 minut dla pewności, jakieś zakamarki czy coś. Generalnie, w procesie zdejmowania chromu nie da się za dużo zepsuć, więc spoko. Ja dodam, że nie używam drogiego kreta tylko jakąś podróbkę Efekt identyczny.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, masz rację, ja używam jakiejś podróby z Biedronki Chociaż tak sobie myślę, że na tych felgach nie jest typowy chrom, bardziej coś podchodzące pod srebrzankę. Może to by trzymało farbę? Nie wiem, ale chyba dla pewności zmyć można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości zapytam, po co się w ogóle usuwa ten plastikowy chrom? Czy gdyby się go tylko delikatnie zmatowiło, prysnęło podkładem a potem bazą to by się to wszystko nie trzymało fabrycznego chromu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie może by tak się dało, ale praktycznie może być tak że farba odejdzie razem z chromem, mówię o takim chromie jak przy cieżarówkach Italeri. Jednak zawsze lepiej malować goły plastik, wtedy masz pewność że będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budę narazie zostawiłem, bezbarwny się utwardza, a ja przeniosłem się do wnętrza.

 

Przerobiłem nieco fotele, miałem pewną wizję na nie i tak wyszło...

Porównanie seryjnego fotela z przerobionym...

 

bmijb.jpg

 

4xa7t.jpg

 

4i5di.jpg

 

I teraz jedna z cięższych przeróbek wnętrza, czyli dostosowanie deski do "naszych" dróg i przeróbka z prawostronnej na lewostronną. Mam pewną myśl jak się do tego zabrać ale wolał bym jeszcze poznać rady co to miejsc pocięcia deski aby potem było jak najmniej rzeźby.

 

59w31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ciekawy, malowanie też. Fotele moim zdaniem przekombinowane. Kiedyś też eksperymentowałem ale jak ktoś mi słusznie powiedział, w tej skali najładniej wygląda odpowiednio położona farbka (całkowity mat lub półmat + delikatny wash).

Co do deski, to jak już bardzo chcesz się bawić, to proponuję zamienić stronami tylko dolne części. Górną prawą stronę zeszlifować i wyprowadzić szpachlą lub masą modelarską na wzór obecnej lewej, a z lewej dorobić obudowę wskaźników (polistyren lub inny elastyczny "plastik" + szpachla ewentualnie też masa modelarska). Żmudna praca ale w zamian niepowtarzalna deska LHD w V-genie

25f568b12c265016med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele idą jednak do poprawy i zrywam z nich ten cały "materiał".

 

Z deską już zacząłem walkę i wybrałem rozwiązanie podpowiedziane przez Krzychu126. Przeróbka deski to chyba jedna z najtrudniejszych przeróbek w tym projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.