Skocz do zawartości

Tirpitz 1:350 Revell


yarris

Rekomendowane odpowiedzi

rozpoczynam budowe tego "kajaka"- co juz mam-model wyjsciowy czyli Tirpitz revell, blaszki Big Ed dla Tirpitz,lufy 20 mm z firmy JB- czekam na poklad drewniany z firmy hlj, lufy z hobbysta, kompresor,blaszki Lion Roar-wszystko w drodze. Zakupilem rowniez farby (humbroll)-sa juz w stoczni. Mam problem z zakupem humbroll 141-ktory jest kolorem podstawowym- moze ktos pomoze ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć yarris

Nie pomogę z farbkami bo sam maluję Tamiykami, ale z chęcią pozaglądam i poobserwuje Twoją relację.

Zatem powodzenia

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem rowniez farby (humbroll)-sa juz w stoczni. Mam problem z zakupem humbroll 141-ktory jest kolorem podstawowym- moze ktos pomoze ???

 

Humbrol juz nie produkuje tego koloru i chyba nigdzie go nie dostaniesz. Brak tez zaminnikow innych producentow. Do malowania Tirpiza i Bismarcka uzywanao z pewnoscia tych samych farb. Bismarkowcy (zwlaszcza od Revella) powinni Ci podpowiedziec, czym zastapic Humbrola.

 

 

Trzeba bylo od razu kupic dedykowany zestaw Life Color Camouflage Set Kriegsmarine German WWII Navy Set 1 i problem mialbys z glowy. To swietne, doskonale kryjace akryle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszly lufy Aber i tamiya xf 80 ( mam nadzieje, ze to zblizony kolor) dalem oczywiscie ciala i nie zamowilem lufek 37 mm- teraz bede musial to naprawic i zamowic osobno- poza tym doszla z firmy JB zaginarka 8 calowa- w sumie zamowieniem nowych luf sie nie martwie bo musze jeszcze dobrac duze szklo powiekszajace do montazu detali- wiec szukam sklepu ktory zapewnia i lufy i szklo- zdjecia beda- obiecuje- ale dopiero w momencie kiedy wszystko co zamowione do mnie dotrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem w koncu lufy 37 mm w sklepie "moje hobby", przy okazji kupilem tez druciki 0,2 i 0,3 mm na relingi oraz uchwyt do wiercenia( Tamiya)-jesli chodzi o kase-waznosc karty kredytowej wygasa za 3 lata wiec mam czas. Zona juz pogodzila sie z wydatkami-wie, ze na najblizsze 3 lata bedzie miala spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada, skoro już sporo inwestujesz to kup minilutownicę dremela i paste koki - ogromna pomoc przy montażu elementów fototrawionych. Duża lupą się wg. mnie nie sprawdza. Lepszy jest taki zestaw zakładamy na głowę choć wygląda idiotycznie. Generalnie w 350 jeśli masz wzrok ok nie ma potrzeby szkieł powiększających. Zacny zestaw nabyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry post pod postem-moja zona i pies smieja sie ze mnie, ze wczesniej kleilem "samochodziki i laleczki a teraz zabieram sie za kajaczki"- na ukonczeniu mam diorame Tiger 2 sf z Oplem blitz i paroma figurkami ale nie jest na tyle dobra by ja przedstawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz powaznie- myslisz o gazowym palniku Dremel ?

 

Tak, ja czaiłem się z zakupem jakiś czas ale gdybym wiedział jaki komfort pracy daje nabyłbym go o wiele wcześniej. Lutrowanie daje bardzo mocną spoinę, jeśli się postarać niemal niewidoczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro obiecuje zdjecia zamowionych przedmiotow ktore wlasnie doszly- a potem pozostaje tylko posprzatac stanowisko pracy i zabierac sie za klejenie-przy okazji- wycofalem zamowienie na blaszki Lion Roar z Dragon USA ( tam byl backorder) i zlozylem zamowienie w Japonii na te same blaszki ( maja to in stock)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze takie pytanie- poniewaz w dziedzinie okretow jestem "noobem"- jaki jest proces technologiczny przyklejenia drewnianego pokladu??

A dokładniej- chodzi Tobie kiedy czy jak

chodzi mi o to jakiego kleju uzyc by zwiazac plastik z balsa( bo podejrzewam, ze z tego jest wykonany drewniany poklad)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to jakiego kleju uzyc by zwiazac plastik z balsa( bo podejrzewam, ze z tego jest wykonany drewniany poklad)

Jeśli to gotowy pokład do Twojego modelu, to zapewne jest to naklejka.

Zwyczajnie ściągasz folię, naklejasz i tyle

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. Każdy użytkownik ma prawo do podpisu ustalanego przez niego w jego profilu na forum.

Podpis może zawierać obraz graficzny lub tekst, lub oba nośniki informacji jednocześnie.

-maksymalne wymiary obrazka:

Jeżeli szerokość jest mniejsza lub równa 300 px to maksymalna wysokość to 100 px.

Jeżeli szerokość jest większa niż 300 px a mniejsza niż 500 px, to wysokość nie może przekraczać 70px.

Maksymalna dopuszczalna szerokość obrazka (obrazków, znaków graficznych, zdjęć itp.) w linii poziomej to 500 px.

Maksymalna waga pliku to 100 kB. Niedozwolone jest używanie animowanych gifów lub innych podobnych.

-tekst:

Jeżeli w podpisie jest obrazek, można dodać do 3 linii tekstu. Jeżeli tekst jest jedyną zawartością podpisu, linijek tekstu może być maksymalnie 5. Powyższe wytyczne dotyczą standardowej czcionki forum. Przy większych rozmiarach czcionki należy porównać wymiar ze standardowym.

 

W podpisie obowiązuje zakaz umieszczania treści prowokujących agresję, ofensywnych, uderzających w inne narodowości, mniejszości narodowe, wyznania, grupy kulturowe, kręgi itp.itd.

gdzie w regulaminie jest mowa o zdjeciach ???- z szacunkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9. Na forum Modelwork.pl użytkownicy w postach wstawiają widoczne zdjęcia (o maksymalnym rozmiarze w poziomie 1024 pikseli) lub miniatury do zdjęć umieszczonych na stronach komercyjnych lub prywatnych. Fotografie nie spełniające tego wymogu, mogą być usunięte z forum bez ostrzeżenia.

 

O ten punkt regulaminu chodzi. Co do "wagi" zdjęcia, to nie należy przesadzać, żeby fotka nie otwierała się za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokład jest /przeważnie/ z klejem- procentowo nie wiem ile jest bez kleju Przed nałożeniem na pokład lepiej spryskać wodą /pokład/ masz duże pole manewru przy przyklejaniu. I koniec zabawy Łatwizna Jest troszke zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.