Jump to content

PzKpfw I Ausf C - 1:35 Hobby Boss


kamil83
 Share

Recommended Posts

Witam!

 

Wziąłem się za nowy modelik. Zamierzam go skleić prosto z pudła. Ma być to miły, łatwy projekcik. Jedyne co bym chciał wymienić to gąsienice. Przerażają mnie te zestawowe. Narazie to wszystko. Zdjęcia wkrótce. Czekam na wszelkie porady.

Link to comment
Share on other sites

Porada pierwsza - zacznij kleić i druga - daj zdjęcia (to żart oczywiście). A na poważnie czekam na efekty pracy. Sam mam wersję A z Tristar, a właściwie będę miał pod choinke, więc narazić poobserwuję.

Link to comment
Share on other sites

Gąsienice rzeczywiście wyjątkowo niewdzięczne.Wymagają solidnego pasowania do kół napędowych.

Z podcinaniem włącznie.

Pojawiła się , na PMMS , zapowiedź zestawu friulmodel.

Coś jest "nie tak" z proporcjami/geometrią modelu.Wydaje się za wąski , przy zachowanej długości.

Kanistry na błotnikach powinny zmieścić się w obrysie kadłuba , a wystają ...

Nie mierzyłem i nie rozgryzałem.

 

pzdr

mrcin

Link to comment
Share on other sites

Trochę posklejałem. Gąski koniecznie do wymiany. W zasadzie cały sklejony. Poszukam w moich śmieciach jakichś figurantów, co by ożywić model. Dziś modelik wygląda tak:

 

img1061sz.th.jpg img1062d.th.jpg

 

img1064n.th.jpg img1066yu.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kamil czym malowałeś ?pędzlem? mam wrażenie że farba jest bardzo grubo położona, powinieneś ją bardziej rozcieńczać albo przejść na acryle pactry ,po rozcieńczeniu gożałką pieknie sie kładą pędzlem bez smug i cieniutkie warstwy.

 

Tutaj widze babola ,chyba zaciek.

 

img1383gc.jpg

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Ciąg dalszy. Kalki założone, cieniowanie zrobione. Zacząłęm malować drobne elementy. Miałem mały problem w czasie łoszowania. Zaczęła mi schodzić farba w niektórych miejscach, mimo że dałem podwójną warstwę sido. Miejsca te zakryłem rdzawym kolorem. Teraz wygląda to tak:

 

img1729u.th.jpg img1730fe.th.jpgimg1731la.th.jpg

 

img1732ml.th.jpg img1733y.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Głowy za to nie dam, ale nie powinno być tej szpary z przodu, gdzie łączy się wanna z nadbudówką, że tak napiszę. Poza tym z przodu nie było jeszcze haków? Z resztą sam spójrz:

pz1_c_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wiem o tym. Ja go jeszcze nie skleiłem. Jest złożony na sucho. Jak założę gąski to skleję podwozie z nadwoziem i zamontuję haki.

Link to comment
Share on other sites

Przekonany byłem że poczekasz na metalowe.

Podziałka gąsienicy do zębów koła napędowego nie pasuje.Ciąć trzeba.

Przymierz górę (z błotnikami).W moim modelu tylne części układu napędowego na boki się rozeszły.

Widać.

 

pzdr

mrcin

Link to comment
Share on other sites

Tragiczne są te gąski. Nie czekam na metalowe. Nie mam jakoś ostatnio na takie rzeczy pieniędzy. A nie jest to dla mnie model bardzo ważny, ot przerywnik.

Link to comment
Share on other sites

Model zakurzyłem. Nawet muszę powiedzieć, że wyjątkowo jestem zadowolony z otrzymanego efektu. Parę zdjęć;

 

img2411lv.th.jpg img2418of.th.jpg img2423q.th.jpg

 

img2424m.th.jpg img2425d.th.jpg img2427vr.th.jpg

 

img2429f.th.jpg img2433t.th.jpg img2440jj.th.jpg

 

img2443l.th.jpg img2448d.th.jpg img2452gh.th.jpg

 

img2453qa.th.jpg img2454io.th.jpg img2455c.th.jpg

 

Wystarczy zamontować haki i model gotowy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.