Skocz do zawartości

[Relacja] Panavia Tornado 1/48 z jednostki AKG 51


Turecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów...

 

Po bardzo długiej przerwie w mojej modelarskiej bardzo skromnej karierze...postanowiłem ponownie udzielić się na łamach modelarskiego światka

 

Na warsztacie znalazł się projekt w skali 1:48 niemieckiego Tornado...wybór dokonany z racji dość bogatej dokumentacji zebranej przeze mnie przy wspołpracy niemieckich pilotów i obsługi naziemnej na ostatnich pokazach ILA 2006 jak i moich znajomych za co z góry zamierzam im serdecznie podziękować

 

Poniżej foto pierwowzoru

 

6156e5b82ffc92a3m.jpg

 

Posiadam zestaw Italeri w okolicznościowym malowaniu jednostki MFG 2 ...lecz ile zostanie wykorzystanych elementów z zestawu..i w jakim stopniu..nie jest mi jeszcze do końca znane...

 

Postanowiłem prace rozpocząć od wykonania gondoli podwozia przedniego...

 

Każdy z nas ma swoje techniki projektowania i wykonywania elementów...ja zazwyczaj podpieram sie przy projektowaniu programami z rodziny COREL jak i programem do projektowania przestrzennego Rhinoceros 3D

 

A więc do dzieła...

 

Postanowiłem wnekę podwozia zaprojektować przestrzennie i wykonać ja w ten sposób bym mógł ja w postaci siatki "do poskładania" nanieść na blaszkę...

 

Pierwszy krok to narysowanie z grubsza obrysu wnęki...tu wykonałem to w Corel Draw... kreślenie w nim wymaganych kształtów..było dla mnie przyjemnościa..więc z miłą chęcią używam go po dzień dzisiejszy

 

ba97c7a7f105c9e2m.jpg

Tak wygląda szkic wykonany w Corelu Draw

 

Następnie element wyżej pokazany w formie pliku Adobe Illustrator wyeksportowałem do programu Rhinoceros 3D..jesli ktoś używa Adobe Illustratora do kreślenia..zapisany bazowo plik może zostac użyty bezpośrednio do dalszej współpracy z Rhinoceros 3D

 

Z wykreślonego elementu w Rhinoceros 3D wykonalem przestrzenny model wyglądający następująco

 

053ca3e6ba62a6f3m.jpg

 

Następnie z modelu 3D wykonałem gotową siatkę do wydrukowania i spowrotem zaimportowałem ją do Corela by mieć rydunek gotowy do druku który wyglądał następująco

 

21163a360a6b6112m.jpg

 

Po wydrukowaniu wykonałem natrasowanie na blaszce wg rysunku by mieć gotowy element do wycięcia i poskładania..tu już element sklejony i wzbogacony o żeberka we wnęce głównej

 

649811d091cfacc0m.jpg

 

do tego jeszcze kilka pierwszych wykonanych detali na bazie mosiężnej blaszki styrenu i drucika, które bedą wklejane we wnękę...po pomalowaniu

 

a694c2acf334de6dm.jpg

 

To by było narazie na tyle...kolejne postepy postaram sie wam przedstawiać na bierząco

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku użyłem blaszki miedzianej 0.1 mm a żeberka odstają od ścianek na około 0.7 mm jest to wyprostowany i zmiażdżony na płasko drucik w imadle przycięty na odpowiednią długość...jak narazie drobne elementy są klejone lakierem...całość konstrukcji wnęki to delikatne traktowanie CA by konstrukcja nabrała kształtu ... a następnie na złączach ze styrenem nadlewanie CA dla złapania spójności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku o ile dobrze zrozumiałem to pytasz czy ..ten program może pomóc w rozmieszczeniu tych nitów na wykonywanym elemencie

 

..jak najbardziej...kiedy wykonujemy element w Corelu finalnie do druku by go przyłożyć potem na blaszcze i nakłuwając naznaczyć punkty które nastepnie odpowiednio łączymy ze sobą..jak w starych poczciwych "Wesołych Minutach" możemy nity nanieść właśnie mając juz końcowy element do druku..poprzez podłożenie zdjęcia jako tła w czasie kreślenia elementu...

 

Takich technik używają koledzy którzy wykonują w programach graficznych modele kartonowe po przeniesieniu na płasko już..gotowe elementy tak naprawdę składają się z kilku warstw...dla przykładu ...jedna warstwa kontur...druga kolor...trzecia to właśnie nity...czwarta zabrudzenia i ślady eksploatacji...po nałożeniu w odpowiedniej kolejności...efekt końcowy jest bardzo ciekawy

 

Niestety..sama technika wykonania juz zaznaczonych nitów...nalezy już do indywidualnego podejścia autora modelu...jak to sie mówi..każdy ma na to swój sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wykonanie schematu maski ..jest sprawą zależną od skali modelu...i ewentulanie rozdzielczości drukarki która bedzie maskę drukować na filmie do trawienia...kwestia tylko czy uda sie wytrawić potem tak drobne elementy dobierając odpowiednio czas naświetlania i trawienia...maska nie stanowi problemu...Corel spisuje tu sie znakomicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.