Skocz do zawartości

US. Navy GATO-CLASS 1/72 Revell


abir24

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kurde, jak ja wam tych 72 zazdroszczę... Z drugiej strony, przy obecnych warunkach rodzinno-lokalowych nie miałbym gdzie tej krowy postawić.

A swojej 144 nie jestem jakoś w stanie zebrać się i dokończyć...

 

A przy okazji: wydaje mi się, że tuż przed i za kioskiem pokład z deseczek trochę wystaje poza obrys kiosku? A może jest dobrze?

 

Dajesz, dajesz

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie jest przyklejony/pokład/ wiec może tak wyszło na zdjęciu ale leży idealnie na ramce starego pokładu.

wielkamucha korci mnie zrobienie tej suszarki na onuce w powiększeniu ładnie to widac - co myślisz?

21891785739_bd50e176ec_o.jpg

Nie ma co zazdrościć 72 tylko jeden zrobić a z miejscem też mam krucho, cała góra domu jest wymieniona i totalny remont ale jakoś idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie to balia z początkowego okresu wojny (w sensie "amerykańskim"), tj. 1941-42, to jak najbardziej. Jeśli późniejszy, to najlepiej znaleźć na to kwity, czyli http://www.navsource.org/archives/subidx.htm i lukamy, czego szukamy . Dobrze by było, aby grało też uzbrojeniem i wyglądem kiosku. Nie wszystkie łajby miały zwężający się ku rufie kiosk, jak w modelu Revella, na nie każdą też wystarczyło Boforsów, zwłaszcza na początku. Często okręty w ich miejsce miały kolejnego Oerlikona (np. SS-213, USS Greenling, jak pamiętam, miał 3 pojedyncze "20" przed kioskiem, na przedniej i tylnej platformie, a 76 na śródokręciu za kioskiem).

 

Zerknij za pół godzinki na PW.

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, ja mam -6,5 na każdym oku, i ja mam te linki zauważyć?

 

Moim zdaniem, to są raczej powojenne, a jeszcze bardziej "raczej" - muzealne kombinacje. W pobieżnie przejrzanych kwitach niczego takiego nie widziałem, poza tym, to dosyć ażurowa i delikatna konstrukcja, aby przetrzymała rejs bojowy - i prawdę powiedziawszy, moim zdaniem nie mająca jakiegoś większego celu. Antena...? też raczej nie, te wieszali na wysięgnikach z boku kiosku i od peryskopów.

 

Tu masz czarno-białe, ale bardzo wyraźne zdjęcie rufy USS Gato, oznaczone konkretną datą. Niczego takiego nie widać. http://www.navsource.org/archives/08/0821242.jpg

 

Z kwitów korzystaj do woli, zaglądaj też na navsource - bardzo przydatna strona. Można powiedzieć - absolutna podstawa

 

bzzz-bzzz

 

P.S. Im dłużej się temu przyglądam, tym bardziej skłaniam się ku zdaniu, że to po prostu siatka/stelaż, na którym jest współcześnie rozkładany jakiś brezent/folia/osłona tych otworów przelewowych, nad którymi przebiegają te linki. Wszystko inne wydaje mi się mało prawdopodobne, choć... czekam na rozsądniejsze wytłumaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja faktycznie ażurowa, antena???? też tak myślę , że zbyt delikatna i bez szans przeżycia/chyba/ podczas rejsu.Może ktoś ma inne wytłumaczenie co to i po co. Dlatego nazywam to sznurek na onuce. -6,5 na oko to tylko przerzucić się na 700-ke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-6,5 na oko to tylko przerzucić się na 700-ke
Ha! Jak robiłem ostatnie cyngle, to w zakładzie pokazali mi, z jakich soczewek będą wycinać szkła - miały na brzegach grubość prawie 1,5cm... Po czym dziewczyneczka przeprosiła mnie, że to jeszcze nie te, bo są o cały numer słabsze, a "moich" nie mieli na składzie...

700 nigdy nie powiedziałem "nie"... Kiedyś skleiłem kilka japońców, KGV, HMS Eagle... Mam też Horneta, jakieś brytyjskie niszczyciele i japońskie podwodniaki, a patrząc, co chłopaki tutaj wyczyniają i jakie mam obecnie warunki lokalowe, to w sumie jedyna alternatywa, która ma jeszcze jakieś szanse na realizację...

 

W przypadku sznurków skłaniam się do jakiegoś mocowania osłon/płacht, ale jak napisałem - jestem otwarty na lepsze pomysły

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkamucha

W przypadku sznurków skłaniam się do jakiegoś mocowania osłon/płacht, ale jak napisałem - jestem otwarty na lepsze pomysły

Podzielam. Szanowne Koleżeństwo jeśli ktoś ma wiedzę na temat tych "sznureczków" to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.