Skocz do zawartości

URSUS 1204 - [1:43 IgraCar]


bociek

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam swój pierwszy internetowy warsztat. Na blacie biurka stoi Zetor Crystal 12045, jest to odpowiednik polskiego ciągnika URSUS 1204.

 

Opis konstrukcji:

75ursus1204_17p82k.jpg

 

Ciągnik Ursus 1204 opracowany został na podstawie C-385. Unifikacja posunięta do tego stopnia, że 85% części było wspólnych dla tych modeli. Podstawowe różnice dotyczą nowego, większego silnika o mocy 112KM, dzięki czemu wzrosły udźwig podnośnika hydraulicznego i siła uciągu. Ciągnik ten został zastąpiony w roku Ursusem 1214 z tzw. modernizacji A z 1980r.

 

Na dodatek chciałbym dodać, że ta seria URSUS-a była masowo eksportowana na północ i zachód: Finlandii, Danii, Belgii, Holandii, Francji, Niemiec, Anglii. Do dzisiaj są tam używane i cieszą się dobrą opinią.

 

Opis modelu:

 

W pudełku, oprócz około 40 części z plastiku, mamy przezroczyste plastikowe szyby, 4 gumowe opony. Model w Polsce praktycznie nieosiągalny(czasem na allegro, ale za sumę rzędu 150-200zł). Produkowany przez IGRA Car (model opracowany pewnie w czasach gdy ten ciągnik został opracowany ) Nie wiem czy jeszcze się go produkuje. Informacje w internecie są sprzeczne.

 

 

Mój cel:

 

Jako że "miszczem" w modelarstwie nie jestem, nie ma tu co liczyć na jakieś dzieła sztuki. Mam 3 modele przygotowane. Złożyłem dla podglądu podstawowe części z drugiego, żebyście zobaczyli jak wygląda on złożony na "sucho".

 

dscf2058bd861.jpg

 

Ten model robię praktycznie prosto z pudełka. Jedynie zmiany jakie wykonam to:

 

-Zmiana tłumika (ten oryginalny nawet kształtem nie przypomina prawdziwego)

-Zmiana tylnych lamp (W modelu są okrągłe, w URSUSIE muszą być prostokątne.)

-Zwężenie rozstawu tylnej osi(to już zrobiłem)

-Zmiana świateł przednich.

 

Następne modele będą już przerabiane bardziej gruntownie. A lista zmian jest niestety bardzo długa :/

 

 

Model już po części złożony, rama wraz z silnikiem i tyłem już sklejona. Reszta części złożona na sucho(więc nie dziwcie się wszelakimi dziurami), czeka na przesyłkę farb. Trochę też bawiłem się w brudzenie, żeby zobaczyć ja kto mniej więcej będzie wyglądało. I tak jeszcze będzie malowany i dodam oznaczenia fabryczne.

 

Foto:

 

dscf2053jr8i8.jpg

dscf2052di8j6.jpg dscf20593g8nu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Tak! i jeszcze raz Tak!

 

Bardzo fajnie, że zdecydowałeś się go wrzucić na warsztat. Będzie bardzo miło oglądać kolejne jego odsłony.

 

Powodzenia!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

no tez siadam i obserwuje ,a mam pytanie czy jest możliwość dostać jakikolwiek model ciągnika rolniczego 1/24 lub 25 ,albo w tej samej skali manitui ,bo przyznam że przydał by mi się ciągniczek do taboru cyrkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.