Skocz do zawartości

Mercedes L4500 Zvezda 1/35


Pawel90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na warsztacie tym razem mam Mercedesa L4500 w skali 1/35. Model bardzo przyjemny w budowie, bardzo dobry produkt Zvezdy.

 

Planuję wykonać go w barwach zdobycznych, dlatego poszukuję zdjęć maszyn zdobytych przez aliantów lub ZSRR. Jednakże nie wykluczam zrobienia go w wersji oryginalnej, Wehrmachtu, wszystko zależy od dokumentacji zdjęciowej jaką uda mi się odnaleźć.

 

Zapraszam do komentowania, proszę o pomoc gdyby ktoś wiedział coś niecoś o maszynach zdobycznych tego typu. Jutro wstawię kilka zdjęć do galerii aby pokazać postępy prac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jutro...

 

Jest więc pora wstawić jakieś zdjęcia. Nawiasem mówiąc miło że ktoś się interesuje jakoś tematem.

 

img5248b.jpg

 

Pierwsza poprawka dokonana przeze mnie w modelu - producent zrobił zderzak taki kanciaty, a w rzeczywistości był bardziej zaokrąglony. Poprawka prosta - ale konieczna.

 

img5244s.jpg

 

"Paka" od spodu, przyjemny widok.

 

img5261c.jpg

 

Przednia oś skrętna. Kabina kierowcy założona na sucho.

 

img5260z.jpg

 

Silnik wygląda sympatycznie, od niego będę musiał zacząć malowanie.

 

img5258d.jpg

 

Tylna klapa jeszcze nie sklejona, nie do końca jeszcze wiem jak zaprezentować ten pojazd więc klapa czeka.

 

img5259q.jpg

 

Co do malowania - mam dwie poszlaki. Pierwsze to takie zdjęcie znalezione w internecie:

74679695.jpg

Zdjęcie malutkie, ciężko coś wypatrzyć, ale na jakimś zagranicznym forum wyczytałem że na masce jest wypisany numer tablicy rejestracyjnej zaczynający się od CPR (captured) - więc do mojej koncepcji zdobycznej maszyny by pasowało, aczkolwiek mam prośbę - jeśli ktoś ma jakieś dane na temat zdobycznych Mercedesów L4500 w wersji którą wykonuję to proszę o pomoc, bardzo potrzebuję takich informacji.

Drugą poszlaką jest taka barwna plansza, znaleziona również na jakiejś zagranicznej stronie internetowej:

ruskimercedes.jpg

Ale zdjęcia brak, a sam plan jest myślę dosyć niepewny, ale w razie czego to i tym się poratuję.

 

Zapraszam do komentowania i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Mercuś otrzymał doklejoną kabinę. Doszły tylne lampy, koła poskładane ale nie przyklejone do reszty. Zresztą, co ja będę zanudzać, pora na szczegóły.

 

24928213.png

54493658.jpg

14304101.jpg

98591164.jpg

 

Muszę popracować nad lepszymi zdjęciami.

 

Zapraszam do komentowania i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Plandekę mam zamiar robić z chusteczki higienicznej (spodobała mi się plandeka zrobiona z takiej w jednym warsztacie na tym forum - chodzi o tego Kraza ;) ).

 

Malowanie - prawdopodobnie te dunkelgelb z czerwonymi krzyżami, ale to może się zmienić.

 

A prace dalej trwają. Skleiłem maskę (ale jej nie przykleiłem jeszcze do całości), dodałem tablicę do tablicy rejestracyjnej, resztę niech powiedzą zdjęcia.

Muszę pomyśleć nad haczkami do plandeki, wymyślić muszę czymś to zrobić, bo nie chcę wydawać dużej kasy na blaszki do tego modelu.

Jeszcze będę musiał zaprzyjaźnić się z moją przyjaciółką - szpachlówką - i poprawić tam przy drzwiach (na zdjęciu ta dziura wygląda jak rów przeciwczołgowy).

I zauważyłem że uchwyt na stelaż od plandeki się przekrzywił, też do poprawki. Cóż, jeszcze dużo pracy przy modelu.

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

 

 

img5297w.jpg

img5294e.jpg

img5293k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik niestety przykryję - odkryję go w następnej ciężarówce jaką będę robił, póki co nie czuję się jeszcze na siłach aby go robić na widoku.

 

Co na pakę... Beczki, kanistry, może skrzynie dorobię - pole manewru dla mnie jest tutaj szerokie.

 

Zastanawiam się nad plandeką - w chusteczkach higienicznych na krawędziach znajdują się takie wzorki - muszę poszukać takich w których nic nie ma, bo tak to dla mnie za mała jest powierzchnia chusteczki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Bez zbędnego pisania daję zdjęcia, więcej one mówią niż moje wypociny.

 

90742900.jpg

20465669.jpg

 

Zdjęcia jak widać są dosyć średnie - ale spróbowałem zrobić zdjęcia inaczej i... Proszę ocenić efekty.

 

80235044.jpg

45457163.jpg

20563756.jpg

 

Myślę że dużo lepiej.

 

I jako dodatek - porównanie wielkości modeli - zauroczyło mnie te zdjęcie i ten efekt.

 

43431075.jpg

 

Pozdrawiam i bardzo gorąco zapraszam do komentowania efektów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Malowanko jeszcze musi poczekać, ponieważ rezygnuję z malowania zdobyczniaka ze względu na trudność znalezienia malowania odpowiedniego. Pojazd zrobię w malowaniu z obrony Berlina, stąd moje pytania w wątkach innych o żołnierzy volkssturmu itp.

 

Jaki kolor powinno mieć wnętrze pojazdu w kwietniu roku 1945? Dunkelgelb czy coś innego?

 

Paka będzie w pełni zapełniona różnego rodzaju gratami, począwszy od panzerfaustów, których muszę kupić dosyć ładną liczbę.;)

 

Powalczyłem trochę z kanapą w szoferce, pierwszy raz wykorzystałem folię aluminiową, efekt myślę wystarczający.

48700785.jpg

44663834.jpg

38129436.jpg

81476361.jpg

37561306.jpg

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cóż, prace wznowiłem. Problemem dla mnie jest zapełnienie paki, ale coś tam się upchnie.

 

Mam pytanie, ma ktoś może do odsprzedania panzerfausty w 1/35 albo może kawałek blachy ryflowanej? Potrzebuję jej do wykonania stopnia dla kierowcy i pasażera, gdyż ta płytka Zvezdy jest gładziutka jak...

 

Niedługo przewiduję wstawienie zdjęć z postępów prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś czy by może nie zrobić całościowej plandeki z tej folii co masz na kanapie, mogło by dobrze wyglądać

 

Owszem, myślałem o tym, ale niestety, póki co przynajmniej chyba nie mam takich umiejętności żeby to DOBRZE zrobić.

 

ma ktoś może do odsprzedania panzerfausty w 1/35 albo może kawałek blachy ryflowanej?

Patrz i szukaj znany portal aukcyjny przekazujacy dane swoich klientów do różniastych instytucji

 

Panzerfausty są, gorzej z blachą...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam! Ciąg dalszy serialu.

Troszkę się zmieniło, prace ciągnę do przodu. Na zdjęciach jest jeszcze trochę niedoróbek (jednak światło dzienne jest najlepsze do lepienia), dodatkowo na zdjęciach lepiej widać błędy. Koła są w trakcie malowania. Tak samo zielone pasy, te będą poprawiane. Drzwi i dach trzeba dokleić, są tylko do foto.

Pytanie - na trzecim zdjęciu od końca widać obrzydliwą w moim wykonaniu oś - jak to pomalować? Ten element od silnika tak jak jest a reszta tam potem dunkelgelb?

Na przedostatnim zdjęciu zaznaczyłem sobie największe błędy, które trzeba poprawić "na już".

Ma ktoś może pomysł co mogę zrobić z szybką? Bo "trochę" mi tam przy niej nie wyszło...:(

Skrajnik się urwał i do poprawki, kolejny mankament. :(

Co sądzicie o tej wstawce w kolorze minii? Stwierdziłem że oryginalna blacha gdzieś się chłopakom zgubiła więc wzięli tą co była pod ręką, ale jeśli uważacie to za niezbyt mądry pomysł to proszę o szybkie info, to poprawi się wtedy.

Jako że pojazd ma być docelowo z operacji berlińskiej, myślę nad tym, by na boku pojazdu dodać jakiś napis propagandowy - "Kapitulacja oznacza unicestwienie" - może być, ale ma ktoś może jakieś inne tego typu zdania z tamtego okresu które mógł jakiś żołnierz napisać kredą na boku?

Ogólnie myślę o wykonaniu tego pojazdu zdecydowanie zakurzonego, brudnego - tak kojarzy mi się przynajmniej Berlin tamtego okresu. Mam nadzieję że uda mi się dokończyć warsztat do konkursu w Olsztynie.

 

63469091.jpg

56664791.jpg

57551332.jpg

99011215.jpg

67778841.jpg

34045507.jpg

61012269.jpg

poprawki1.jpg

60562601.jpg

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładanie kamuflażu to poważna sprawa.

W Twoim Mercedesie zielone pasy rażą... Widać, że nakładałeś je pędzlem- w oryginale musiałby być to "ławkowiec".

Istotną rzeczą jest nierównomierne rozłożenie farby- musiałeś przyciskać "centrum" pędzla- bo nadmiar farby w dużej ilości osiadł na brzegach malowanej smugi.. I stąd ten niezbyt fortunny efekt...

 

Kolor panelu niezbyt przypomina minię

Kształt stelaża pod brezent to chyba własna twórczość...

 

Malowaniem okolic przedniej osi nie martw się- sam piszesz, że ma to być pojazd "sterany" i brudny- ostateczny efekt zależy od brudzenia.

 

A może spróbowałbyś nałożyć kamuflaż aerografem, albo z rozmywających się plam, albo zamaskować i trysnąć, by osiągnąć efekt ostrego przejścia kolorów...

 

To poniżej to moja propozycja kamuflażu. To Maultier z podobnego zestawu. Robi się

 

img1037qp.jpg

 

img1045vx.jpg

 

Jest jeszcze czas, więc: Ćwiczyć! Ćwiczyć! Ćwiczyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.