Skocz do zawartości

amerykańska 0,50 calówka


jonek11

Rekomendowane odpowiedzi

A nie przyszło ci do głowy żeby przeprosić jonka którego tak nieudolnie poprawiałeś zaczepiając o kpinę?

O co ja pytam - przecież wiadomo że nie przyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonek przepraszam że CIe poprawiłem. M16 zaiste jest karabinem maszynowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! I tego się trzymaj. Da Bóg, że kiedyś w pełni zrozumiesz słowo pisane i sam dojdziesz do tego czym jest M16 bez wyimaginowanej "nomenklatury UW "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec szyderstwa.

Ari

M16 nie jest karabinem maszynowym. Karabinem maszynowym jest zespołowa broń wsparcia zasilana najczęściej taśmowo. Rozróżniamy RKMy czyli ręczne karabiny maszynowe zasilane amunicją pośrednią, podawaną taśmowo lub z magazynków, służącą do niszczenia siły żywej. Na zachodzie nazywane także Automatyczną Bronią Zespołową (tutaj np M1918, M249 SAW, M27 IAR). Lekkie karabiny maszynowe natomiast, są zespołową bronią wsparcia zasilaną taśmowo, strzelające amunicją karabinową. Mamy jeszcze CKMy które ce:bip:ą się tym że montowane są na trójnogach.

 

M16 jest karabinem szturmowym tudzież karabinem bojowym . Jest bronią indywidualną zasilaną amunicją pośrednią.

 

Czy może nie mam racji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz

 

A to z tego powodu że M 16 strzela nabojem pośrednim a nie karabinowym.

Skoro nie strzela nabojem karabinowym nie jest karabinem - jest karabinkiem, tak samo jak AK. Z tą drobną uwagą ze AK był funkcjonował również pod nazwą pistoletu maszynowego i to w wspominanej przez ciebie nomenklaturze Układu Warszawskiego.

 

Sposób zasilania w amunicję nie ma tu znaczenia. Pomyliła ci się klasyfikacja.

 

Skąd taki twór "karabin bojowy"? To istnieją jeszcze jakieś inne? np. "paradne"?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się znaczy jest karabinem maszynowym jak pisał Jonek bo już się pogubiłem?

 

Aha no to tak przy okazji, napisz może do Colta, że się mylą, nazywając M16 karabinem (rifle)

http://www.colt.com/ColtMilitary/Produc ... Rifle.aspx

 

Karabin bojowy/szturmowy - słyszałeś kiedyś o terminie używany na zachodzie Assault Rifle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cię uczyć czytać?

Może spróbuj czytać po jednym zdaniu

 

Tak odnośnie tego Colta...

Nie wiem czy ty sobie zdajesz sprawę z tego że tu u nas w kraju posługujemy się językiem polskim i polską nomenklaturą. We wspominanej przez ciebie "nomenklaturze UW" widziałeś gdzieś słowo "rifle"?

Pewnie tak, ale to zapewne była notatka na temat tego jaki ma być napis na jeansach które miał kupić radziecki oficer swemu dziecku odwiedzając bazar Różyckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak się składa że w tym przypadku nastąpiło to co zarzucasz tłumaczom. Z tą różnicą że dotyczy ciebie a nie ich.

Ty się po prostu na tym nie znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możesz napisać wprost

Gdzie jest mój błąd?

M16 jest karabinem maszynowym czy nie?

Colt nie ma racji nazywając swojej broni Karabinem?

Nie ma różnic pomiędzy określaniem typu broni na zachodzie i u nas?

Napisz wprost wreszcie bo już sam się pogubiłem co masz mi do zarzucenia

 

Aha dlaczego RPK74 strzelający nabojem pośrednim nazywany jest karabinem a nie karabinkiem jak sugerujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem Ile razy mam powtarzać?

Może postaraj się o jakąś książkę Wilniewczyca czy Kochańskiego zamiast posługiwać się literaturą obcą z którą jak widać masz problemy.

Czy tu ktoś Coltowi czy nawet ArmaLite zabrania czegokolwiek?

 

Co mam ci do zarzucenia? Nic. Ja tylko zwracam mam inne zdanie na pewne tematy niż ty I skoro jako mentor kogoś poprawiasz to rób to dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wywołałeś pana Kochańskiego

 

5.56 karabin M16 (AR-15) Colt

Karabin AR-15 powstał w kalifornijskiej firmie Armalite (...)

 

str 184

Stanisław Kochański

Automatyczna broń strzelecka

Wydawnictwo Czasopism i Książek Technicznych

Sigma Not, spółka z o.o.

Warszawa 1991

 

Chyba więcej nie muszę cytować a może chcesz skan? Czy Pan Kochański, którego mam kilka książek też się myli?

 

skoro jako mentor kogoś poprawiasz to rób to dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołałem. To teraz jak już masz nawet kilka książek Stanisława Kochańskiego to się z nimi zapoznaj w całości a nie na wyrywki. Żeby mieć pełen pogląd na ten temat to dobrze by było żebyś się zapoznał również z książkami Michała Kochańskiego.

 

Następnie zakup sobie taką oto Polską Normę PN-V-01016:2004 - na przykład tu: http://www.narzedziownie.pl/?t=k&i=44&n=30484

I tam sobie sprawdź co jest czym i co się jak nazywa.

 

Teraz już wiesz po co Pani w szkole kazała kupić nowe podręczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och obie książki znam bardzo dobrze całe, więc mamy teraz normę w której pisze co innego oraz książkę autorytetu w której pisze co innego. Więc jak to jest, i jak to jest w odniesieniu do anglosaskiej tudzież natowskiej nomenklatury? Bo póki co jak widać amerykanie swoją broń o którą się rozchodzi nazywają Karabinem a nie karabinkiem, tudzież karabinem maszynowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego karambolis8 proszę zdefiniować co to ta "osobista wycieczka" Czy mam zaprzestać zwracanie się bezpośrednio do mosesa? Jak będę pisał bezosobowo nie będzie "osobistych wycieczek"

 

 

o póki co jak widać amerykanie swoją broń o którą się rozchodzi nazywają Karabinem a nie karabinkiem, tudzież karabinem maszynowym

 

A gdzie oni - ci amerykanie - nazywają tę "swoją broń o którą się rozchodzi" karabinem??? To jakieś nowe amerykańskie słowo - "karabin"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak do kogoś piszesz zwracać się do niego z dużej litery.

 

(...) karambolis8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karambolis8. Znowu się wtrącasz i nie wiem co "mądrego" chciał mi przekazać twórca "karabinu bojowego".

Wiem już że jestem chamski i arogancki, ale co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.