Skocz do zawartości

amerykańska 0,50 calówka


jonek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam teraz pytanie do wszystkich.

A mianowice jak bez odlewów samemu zrobić amerykański km 0,50 cala, km m-16 i m-60 w skali 1:72 i 1:32.Jeżeli ktoś mógłby pokazać jeszcze jak to zrobić to będę wdzięczny.Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polistyren, kupa czasu, odpowiednia dokumentacja, cierpliwość i coś z tego wyjdzie.Do skali 1:72 może być trudniej.

Ale powiedz, po co Ci to samo. Jak kupisz zestaw figurek (przypuszczam, że potrzebne Ci to do dioramy) to zdarza się, że w zestawie jest kilka sztuk tej samej broni, a figurki też Ci sie mogą przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem tyle że mam już 500 figórek italeri robie lądowisko X z doliny la Drang.I poprostu zaniedługo zbankrutuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

km - karabin maszynowy

m16 - wg nomenklatury UW KB (karabin bojowy)

dlatego lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,wiem ale został przez Hala Moora ochszczony km ze względów na to że taką spełniał u niego role.to był tzw "czarny karabin"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę go nazwać spluwaczka, a papież wiatrówką, a nadal będzie to KB a nie żaden KM. Oytanie jeszcze gdzie to czytałeś, czy w książce oryginalnej, czy tłumaczonej, bo jak w tej drugiej to się nie sugeruj bo tłumacze zazwyczaj nie znają się

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak nie potrzeba nie pisz kilku postów pod postem ( do póki możesz edytować to edytuj, nie pisz w krótkich odstępach czasu kilku postów)!

2.Załóż jeden wątek, najlepiej w dioramach, tam każdy Ci postara siępomóc wedle możliwości!

3. Przeczytaj dział Jak to zrobić i jak pokazać, oraz tajniki modelarstwa.

4.Przeglądnij inne warsztaty dioram, często są tam cenne informacje do wykorzystania w swoich pracach.

 

A najlepiej swoją współpracę z forum zacznij od przeczytania regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses

A co to takiego "nomenklatura UW"?

 

jonek

A dlaczego nie chcesz odlewać? Będziesz miał dużo, tanio i powtarzalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses

A co to takiego "nomenklatura UW"?

 

Nomenklatura Układu Warszawskiego, nadal stosowana u nas w kraju.

Broń w dużej mierze wg kalibru, w NATO wg przeznaczenia.

i tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nomenklatura Układu Warszawskiego, nadal stosowana u nas w kraju."

 

U was w kraju może i stosowana, w Polsce z racji tego że M16 strzela nabojem takim jakim strzela to kbk (karabinek) a nie kb (karabin).

 

I może byś się postarał formułować zdania tak bardziej "po polsku"

 

Np to:

"Broń w dużej mierze wg kalibru, w NATO wg przeznaczenia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U was w kraju może i stosowana, w Polsce z racji tego że M16 strzela nabojem takim jakim strzela to kbk (karabinek) a nie kb (karabin).

 

A o czym pisałem

wg UW broń była klasyfikowana pod kaliber

AK był karabinem

M16 był karabinem

AK74 Karabinkiem

M4 był karabinkiem

Onyks też był karabinkiem

 

wg Nato podział wygląda tak

AK Karabin szturmowy

M16 Karabin szturmowy

AK74 Karabin szturmowy

M4 Karabinek

Onyks subkarabinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym pisałeś bo prawdę mówiąc mam czasami problemy ze zrozumieniem tego co masz zamiar wyrazić. Natomiast z tego co tu piszesz domyślić się można jednego.

Piszesz bzdury. I nie było by w tym niczego nadzwyczajnego gdybyś nie wstawiał tych "lol'i". Bo widzisz, jak się decydujesz na poprawianie czyichś błędów to wypada to robić dobrze. Dodatkowo, wypada mieć pojęcie o czym się pisze.

Piszesz o "nomenklaturze UW"... Z tego co pamiętam ZSRR tez był członkiem UW tak jak NRD. Skoro tak, to tam pewnie też obowiązywała "nomenklatura UW"?

 

No ale żeby nie sięgać zbyt daleko w historię to zostaniemy przy najnowszej twojej produkcji.

Dlaczego M-16 to według ciebie (i nomenklatury UW) to karabin a M4 karabinek skoro jeden i drugi mają ten sam kaliber? - Co więcej to nawet ten sam nabój.

To pewnie pistolet TT to tez karabin bo ma kaliber 7,62mm taki sam jak ... Mosin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze masz rację popierdzieliło mi się wszystko

M16 to km

chylę czoła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje że jakiś zabawny tekst przegapiłem

Z tym czołem to tez nie przesadzaj bo ja nie jestem królową Saby żebyś mi pokłony składał. Jak kogoś poprawiasz to rób to dobrze, a jak się na czymś nie znasz to się powstrzymaj od komentarzy bo znowu brednie wypisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak się na czymś nie znasz to się powstrzymaj od komentarzy bo znowu brednie wypisujesz.

Ale czekaj jakie brednie? Zasugerowałeś mi że się nie znam, po tym jak poprawiłem Jonka który napisał że M16 jest km. Więc ok M16 jest km a ja się nie znam, więc gdzie tu wypisywanie kolejnych bredni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiłujesz udowodnić że masz kłopoty nie tylko z pisaniem ale i czytaniem?

To może inaczej, kiedy ci się jak twierdzisz "popierdzieliło" - jak poprawiałeś jonka,

czy może jak pisałeś że:

"wg UW broń była klasyfikowana pod kaliber

AK był karabinem

M16 był karabinem

AK74 Karabinkiem

M4 był karabinkiem

Onyks też był karabinkiem"

 

Bo jak dla mnie to za każdym razem ci się "pierdzieli"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiłujesz udowodnić że masz kłopoty nie tylko z pisaniem ale i czytaniem?

/quote]

 

jeżeli tak twierdzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.