Skocz do zawartości

Most,fortifikacja i strzeżony przejazd...


mateusz kumorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poraz kolejny.

Znajomi namówili mnie bym to wrzucił tutaj...

No,i jest temat ,ale niestety już troche zrobiłem ,lecz do końca daleko.

Po krótce opowiem o makiecie.Przedstawia ona żeke,oraz most strzeżony przez bunkry .Jest też strzeżony przejazd,gdzie styłu będzie transport...

zdjęcia:

c0b8b12d4be036damed.jpg

ed59a07670b6a9e5med.jpg

a486f47080b8f1damed.jpg

11773404ffd053a9med.jpg

W tym miejscu bedzie rkm.i szlaban...

4df4317931599915med.jpg

de43d36cee259870med.jpg

03e6ef8bc40ff478med.jpg

A oto detale jakie udało mi się narazie zrobić;

9db50e2837fd6407med.jpg

Stary telefon...

f62c0230547c963emed.jpg

fb2b8d9401f244a8med.jpg

A to następne zdjęcia makiety:

fadc4a01f47d13d9med.jpg

fa53d5b8eef6927bmed.jpg

0fec2576a0201671med.jpg

16bc4cc91c321de4med.jpg

Ciężarówka:

c2e1b526d08f3891med.jpg

4ec3cdd1b4a742bfmed.jpg

21aedc92a1330453med.jpg

Działo:

6c3d654ee3c8acbdmed.jpg

cab4c7fff18d8546med.jpg

łóżko polowe,narazie jedno;

34fe9e47f2038fe1med.jpg

4ac23512a919dc91med.jpg

Pozdrawiam Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to 1/72.

Nikt nie związany walka, więc szukaj w zestawach gdzie masz np wartowników- robi bodajże Preiser, możesz także odcinać karabiny, granaty etc figurkom firm jak np Italeri, Revell etc...

Poszukaj w sieci wpierw zestawów po czym w grafice google zobacz in boxy wybranych, jestem w 100% pewien że sporo znajdziesz.

 

Sama scenka wygląda fajnie, przypilnuj żeby bunkier scalić z podłożem, by nie zostało między nimi szpar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sama scenka wygląda fajnie, przypilnuj żeby bunkier scalić z podłożem, by nie zostało między nimi szpar.

wżuce foty ,ponieważ niema żadnych szpar .Dlaczego?Bo najpierw wycięłem miejsce na schron umieściłem go i dopiero nadałem faktóre ziemi dzięki czemu zlikwidowałem szpary i tym podobne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł na scenkę. Przyczepię się tylko do rzeki, jej kolor troszkę taki dziwny . Dodaj może jakąś trzcinę przy niej, a na drodze lub przy bunkrze jakieś leje po bombach czy coś tam.. Żeby trochę urozmaicić teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za schron? Masz jego plany? Bo skoro ładujesz do niego Paka, to raczej niemiecki. Ten schron jeszcze bez kolorów jest nieproporcjonalnie duży w stosunku do schronu bojowego na działo. zmień grubość drzwi zamykających strzelnicę działa, obsyp schron od strony nienarażonej, dorób świńskie ogonki na zawieszenie kamuflażu (siatki). co to za doklejka do dużego schronu, po prawej od strzelnicy? Wyjście ewakuacyjne? Straszny bajzel na tej makiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipstein,twoje uwagi dużo pomogły,ale to niejest BAJZEL tak jak to określiłeś ,tylko wykopane dojście do bunkru ...Z tyłu będzie konwój niemiecki z zaopatrzeniem .To jest bardziej linia obrony niż schron...Apropo drzwi są wykonane z ciękiej blaszki o grubości kartki ,więc wystarczająco ciękie...Na koniec ,gdyby kolega mógł wyjaśnić oco chodzi z tymi świńskimi ogonkami ,byłby bardzo wdzięczny.

pzdr .Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipstein,twoje uwagi dużo pomogły,ale to niejest BAJZEL tak jak to określiłeś ,tylko wykopane dojście do bunkru ... nigdy nie widziałem nawet pozostałości takiego dojścia do schronu

 

Z tyłu będzie konwój niemiecki z zaopatrzeniem .To jest bardziej linia obrony niż schron...Apropo drzwi są wykonane z ciękiej blaszki o grubości kartki ,więc wystarczająco ciękie... mi chodziło o pogrubienie tych drzwi

 

Na koniec ,gdyby kolega mógł wyjaśnić oco chodzi z tymi świńskimi ogonkami ,byłby bardzo wdzięczny. - użyj internetu, Kolego

 

niedawno przenoszono w całości niemiecki schron na działko ppanc w okolicy olsztynka - jest podobny do tego, który masz na makiecie, kuknij sobie http://4historie.pl/forum/viewtopic.php?t=631&postdays=0&postorder=asc&highlight=olsztynek&start=0

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta linia obrony to jakaś wymyślona, czy z konkretnego terenu np. Polski? Poszukaj sobie w necie Einmannbunker albo kochbunkier, tak a propos schronów obserwacyjnych i strażniczych, na forum, do którego podałem linka jest tego tyle, że w pół roku nie przeczytasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia łączy między takimi schronami była pod ziemią...

 

linia łączy.... jakich łączy? okopów łącznikowych? Kabli telefonicznych? Skąd wiesz, że to było pod ziemią? i co to za patyczkowa konstrukcja na zapolu tego schronu? zauważ też, że nawet świeża ziemia z okopu, wyrzucona poza okop, ma inny kolor i odróżnia się od pokrycia terenu - u Ciebie za bardzo. Każda armia świata miała na to jakiś sposób, zamaskuj to jakoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy pomysł

Tylko ta woda jakaś taka mętna i mógł buś jeszcze ten pojazd zniszczony dokończyć, ale jak pisałeś do końca jeszcze daleko.

A konkretnie, jakieś pomysły?

Pomysłu nie mam, bo wody nigdy nie robiłem ale na forum w dziale:jak to zrobić i jak pokazać" jest dział jak wykonać wodę, poczytaj bo warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi

Z pojazdem chodziło mi że mógł byś zrobić jak gdyby trafiony, trochę czarnych smug od ognie, reszta jak gdyby zardzewiała i brak kamuflażu. I trochę on dziwnie umiejscowiony, zrób jak gdyby spadł z mostu, albo coś takiego, w pobliżu drogi, wtedy przydało by się parę lejów, złóżmy takich już troszkę pozapadanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zrób ją od nowa całkowicie bo projekt i pomysł jest na wypasie a tu takie "szkardztwo" psuje wszystko. Toć np.: jest z Vaiejo woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.