Jump to content

Lipstein

Members
 • Posts

  2,409
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Lipstein

 1. Na zdjęciach porównanie zestawowego pocisku, produktu firmy Legend i pocisku z zestawu Academy M12 SPG (ah, zdobyć te kalki jeszcze raz...)
 2. Chciałbym kiedyś tak umieć... Choćby na sztylu od kilofa
 3. Najbardziej w tamtym podobała mi się lampa pozycyjna pod kadłubem wyszlifowana ze światełka rowerowego. OT: Ja skleiłem model tego śmigłowca z AZ Model; krzywy kadłub, dwa razy wypalona klejem owiewka, dramatyczna walka ze szlifowaniem owiewka-kadłub, masakryczne kalki nie do zmiękczenia. A trochę dopingu nie zawadzi .
 4. Drewno - brak mi słów....
 5. Strasznie ciemne zdjęcia. Po np. Cayuse spodziewam się, że i tutaj nie zawiedziemy się na wykonaniu modelu.
 6. Dzięki za propozycję, jak dojdzie przesyłka dam znać, jak to wygląda i odezwę się.
 7. Wczoraj nie wytrzymałem i kupiłem żywiczne pociski Legend. Pozostaje kwestia kalek na nie.
 8. Jeszcze kilka zdjęć M4 i na koniec "jako to ma być poukładane". Na M4 mam zamiar dorobić z Miliputa plandeki nad tymi pustymi zasobnikami, wcześniej włożę tam te boczne osłony, ale trochę będzie widać. Bo bokach działa stosy ładunków prochowych i owe pociski właśnie, wycior, ręczny podajnik pocisków i oczywiście kilka figurek, jak znajdę odpowiednie. Ładunki były dowożone osobno, w tubach. Ma ktoś pojęcie, z czego one były wykonane i czy były czarne, brązowe czy zielone? Na fotkach są po prostu ciemne.
 9. Wiem, że mieszany zestaw, także do haubicy, ale na tych kalkach najbardziej mi zależy. Ciągnik jest na razie czysty, bo ciągle go przymierzam do podstawki i nie chce mi się drugi raz nakładać syfu; jest tylko "obity", nie ma też sprzętów na dachu, lusterek i wycieraczek, nie założyłem też tylnej klapy no i nie ma amunicji, bo w zestawie tylko 2 sztuki... Aha, zauważyłem jeszcze, że chyba wszystkie zestawy to amunicja standardowa NATO, a to jakby nie ten okres w historii
 10. Nie mam, niestety. Ja jestem dość oldskulowy jeśli chodzi o zakupy w necie poza Polską, stąd pytanie. No i przesyłka zabija. Zdjęcia modeli i dioramy:
 11. W tym wątku prace nad dioramą z działem Long Tom i M4 High Speed Tractor Hobbyboss Pilnie kupię pociski kal. 155 mm do tego działa, potrzebuję ok. 30 sztuk, ale najchętniej z zestawem kalek z oznaczeniami rodzaju pocisku itp. AFV wypuścił taki zestaw AF35017 155mm 203mm Howitzer Round & Stowage Case, ale nie mogę go znaleźć w Polsce - jakby ktoś coś, to ja chętnie. Zestaw Legend LEG-LF1012 widziałem, nie ma niestety tych kalek, na których bardzo mi zależy.
 12. I bagaż pasowałoby jakoś przywiązać do kadłuba...
 13. Brudzenie kół i podwozia bardzo przypadło mi do gustu. Moim zdaniem bardzo naturalne.
 14. Gdybym miał miejsce na ten pojazd... Kibicuję w budowie. Będzie woda na dioramie ?
 15. Po co? Bo fajniej... Wszystko w tej skali i tak będzie słabą imitacją
 16. Niezłe wyzwanie przed Tobą. W tej skali kolce?? Drut na zasiekach wymień na miedziany 0,2mm, cieńszego pewnie nie znajdziesz. Paliki podtrzymujące sieć kolczastą też wypadałoby odchudzić, o ile nie zrobić tzw. świńskich ogonków z drutu stalowego (w rzeczywistości miały grubość kciuka i wysokość ok. 1metra).
 17. Padłem... Nic dodać, nic ująć. Mistrz Ciętej Riposty. Przepraszam za oftopika, ale nie mogłem się powstrzymać. Dawaj foty z roboty.
 18. Samowyładowywacz, czy jak się to zwie?
 19. Nakłuj szpilką z obu stron i też będzie
 20. Faktura walcowanej stali na odlewanej wieży, coś mi nie pasuje... Przeszlifuj wieżę, ja robiłem to taka gąbka szlifierską (zielona, ale gradacji nie pamiętam). Wymień tą półkę z przodu pomiędzy błotnikami na taką z patyczka po lodzie lub z drewnianego mieszadełka do kawy, zabarw na kolor pociemniałego drzewa i przeszlifuj dokładniej lufę działa przy końcu, nie ma przekroju okrągłego.
 21. Epicko i owsom, bo brak mi słów. Jak dojdziesz do gąsek, publika dosłownie zerwie się z siedzeń (zdalnie, oczywiście).
 22. Kupię/przygarnę kalki do Latającego Banana od Italeri (1:72) do wersji wietnamskiej.
 23. Kiedyś chwaliłeś się ze masz blueprinty do tego pojazdu, skąd je wytrzasnąłeś?
 24. Model jak model (), ale podstaweczka w dechę! Strasznie wielce się mi podoba! Z czego krzaczki?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.