Jump to content

Lipstein

Members
 • Content Count

  2,371
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Lipstein

 1. Zanim dokładnie obejrzałem pierwsze zdjęcia, już chciałem z przekory zapytać, czy lokomotywa też jest robiona starożytną modelarską metodą ... Piękna robota, podziwiam.
 2. Jak dla mnie mało obity na krawędziach, ta płachta na klapie nad silnikiem bardzo klimatyczna. Ładny model brzydkiego czołgu.
 3. Kupa śmiechu.... ja nadal po 5 latach malowania aerografem nadal nie wiem, czy moje "mleko" ma odpowiednie proporcje; trzeba próbować, a nie filozofować... Tekst z laniem na oko przedni. Zapamiętam.
 4. Te gumisie wyglądają, jakbyś je rozciągał...
 5. Wyloty spalin były zestawowe, czy z blaszki wygiąłeś? Dorabiałeś jakieś kabelki do wyciągarki nad drzwiami bocznymi?
 6. 😁 A jak tam u Ciebie postęp prac?
 7. Jakiś czas temu kupiłem sklejony już M36 Jackson z Tamki celem rozłupania i zrobienia na nowo z dodatkami. Po otrzymaniu przesyłki mało się nie popłakałem i odesłałem. Nie na moje nerwy i umiejętności. Ja rozłupuję pozostałe stare modele z dawnych czasów (sama Italerka) i coś tam przy nich dłubię wedle dostępnych farb i środków. Szacuneczek za taką robotę, szacuneczek...
 8. Brawa dla tego Pana!
 9. Wracając do ad remu, to wczoraj rozłupałem kolejne dwa modele z dawnych, dawnych czasów i sprawiłem im kąpiel w specyfiku dobrym na wszystko (H2O i NaOH) zwanym też kretem do rur. A pod blokiem mam wycieczki, z psem, z dziewczyną, bez spa, bez dziecka, jak leci...
 10. Mi chodzi raczej o obawę czy na rowerze podjechać do paczkomatu
 11. Właśnie, szkoda w ten sposób reperować budżet tego kraju. święte słowa...
 12. Swoją drogą to zawsze chciałem zrobić model usmażonego Shermana z pierwszych dni D-Day, to sobie podpatrzę, jak Ty osiągasz podobny efekt. koniec OT. Dawaj dalej z koksem.
 13. Bedą jakie foty w końcu?
 14. Przesadziłeś z tymi zaciekami. Poprzednio było o niebo lepiej.
 15. Trochę się pozmieniało od ostatniego wpisu: śnieg z sody oczyszczonej, błoto z mieszaniny pigmentu, zmielonych liści, gipsu i innego badziewia z zapasów. Zimowy kamuflaż metodą biała Valejo na lakier do włosów, słup - drogowskaz z balsy i patyczków, załoga jeden figurant z zestawu, pozostali z zestawu US Tank Crew Miniart. Do figurek przydałoby się nakleić im oznaki stopni i naszywkę 3 Dywizji Pancernej, ale nie umiem ich wymalować, a nie mam takich kalek.
 16. Teraz w moim przekonaniu wygląda jak spalony pojazd, stojący bardzo długo pod gołym niebem. Mi się podoba.
 17. Odświeżam zielonego kotleta po prawie 5 latach (taki czas....). Dorabiam karabiny maszynowe z igieł i czas na fotel pilota. Generalnie pora na kończenie kilku rozbabranych warsztatów. Nie ma ktoś na zbyciu oznaczeń francuskich o średnicy ok. 17mm?
 18. Lipstein

  M4

  Blaszki jakoweś będą?
 19. Z kupionej w Lidlu pasty na podobrazia (cokolwiek to jest) zrobiłem imitację podłoża poprószonego świeżym śniegiem, a boki dioramy okleiłem czarnym papierem dla zamaskowania podstawy ze syropianu. Zrobiłem kępki trawy przy użyciu elektrosadzarki i pęsety, a śnieg to soda oczyszczona. Błoto podmalowałem Sidoluxem i trochę zaczęło się błyszczeć. Sam czołg obiłem gabką i zrobiłem ciemny wash. Modulację i preszajding niestety zamalowałem z pośpiechu.
 20. Z kupionej w Lidlu pasty na podobrazia (cokolwiek to jest) zrobiłem imitację podłoża poprószonego świeżym śniegiem, a boki dioramy okleiłem czarnym papierem dla zamaskowania boków ze syropianu. Zrobiłem kępki trawy przy użyciu elektrosadzarki i pęsety, a snieg to soda oczyszczona.
 21. Model Tamiya sklejony i pomalowany jakieś pół roku temu. Ale naszło mnie na zrobienie podstawki w zimowej scenerii i potrenowanie wykonywania śniegu. Założenie jest takie: styczeń 1945 roku, Niemcy, czołg przejeżdża przez płytki wąwóz, jako któryś pojazd w kolumnie. Zastanawiam się jeszcze, czy na lakier do włosów nie zrobić białego kamo, jak we wcześniej zrobionym Chaffee, ale trochę zapomniałem tej techniki i boję się zepsucia dotychczasowego efektu. Na razie jest tak: podstawka ze styropianu, papieru toaletowego i sklejkowej pokrywki z jakiegoś pudełka. Na to na wikol imitacja zie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.