Jump to content

Lipstein

Members
 • Content Count

  2,339
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Lipstein

 1. Ciąg dalszy zmagań...
 2. Kurde, a ja się zastanawiam, skąd wziąć osłonę cylindrów do Czapli... Mógłbyś....😉?
 3. Jakich blaszek użyłeś? Pamiętasz jeszcze 😉?
 4. Pięknie, ja tak nie potrafię... 😉 Z czego zrobisz oszklenie?
 5. Jak sklejałem Czaplę ponad 25 lat temu, to nie było problemu: inne wypraski, bez przesunięć, o blaszkach się nie śniło, sklejałem w kuchni przy słabym świetle, skleiłem w kilka wieczorów, czasu ile chcesz. Teraz to mnie boli, jak mam iść do swojej własnej modelarni i zrobić cokolwiek z tym modelem, a muszę czekać, aż mała padnie. Na pewno go skończę, ale jak pomyślę o zrobieniu osłony cylindrów i tych kropelek na niej, to mi dźwięczy plomba 😉 Na razie zakupione wiertła do nawiercenia tylnego kółka i zamocowania go w kadłubie, jak w końcu nadam tej osłonie jakiś akceptowalny kształt...
 6. Kibicuję! od kilku lat walczę z Czaplą...
 7. Dzisiaj powalczę może z tylnym kółkiem i podkład...
 8. 15 minut to to nie trwało...:
 9. Dzięki za doping! Jutro chciałbym psiknąć spód kolorem bazowym albo podkładem i sprawdzić, jak to będzie wyglądało, jak CA wyschnie...
 10. Koledzy, podacie jakiś bezpośredni namiar na Adama? Próbuję na FB, ale bezskutecznie.
 11. Dzięki za podpowiedź, mam małe imadło i mam możliwość zgnieść igłę na całej długości dość równomiernie; igły rozgrzewam tak czy owak, bo dzięki temu pozbywam się tych plastikowych końcówek na strzykawkę.
 12. Oświeciłeś mnie z tym gięciem igieł!
 13. Dziękuję! widząc Twoje zmagania też mógłbym powiedzić to samo 😎. Dzisiaj zakupiłem nowe brakujące igły i może pojadę dalej z tematem. Zastanawiam się, czy tych najdłuższych zestawowych zastrzałów nie rozciąć i nie wklejać "rurka po rurce", aby dzięki temu nie było napięć tego elementu (ma 3 punkty wklejenia i już widzę, że element sprężynuje po przypasowaniu w otwory montażowe). Próbowałem też wygiąć jeden najdłuższy element zastrzału z drutu 1.1mm, bo takiego elementu już nic nie złamie, ale nie mam lutownicy ani umiejętności lutowania. Poza tym niepotrzebnie obciąży to model i jego strasznie wiotkie podwozie, a uzyskanie odpowiedniego przekroju niemożliwe.
 14. Tak.... Szpachla schła zdecydowanie za długo, w międzyczasie urodziła mi się córka i wydałem książkę: Przeszfifowałem spód całego kadłuba, bo szpachlowane miejsce pękło wzdłuż, w miejscu szpachlowania. Wkleiłem popychacze sterów z blaszki Parta. Wyszło, jak wyszło... Trzeba było przeszczepić kawałek wahacza podwozia, bo miał zły kształt i nie chciał przez to wpasować sie w otwór w kadłubi i U-kształtny element z blaszki. Wymysliłem też, jak umieścić płat nad kadłubem - użyłem do tego wiertła i igły 0,7mm. Igłę dość łatwo się tnie tarczką od mikroszlifierki i się tak nie rozgrzewa przy cięciu. Poza tym można spłaszczyć górny fragment i w ten sposób zablokować płat w pożądanym położeniu nad kadłubem.
 15. Do likwidacji schodka na przejściu kolorów użyłem gąbki polerskiej. Tak już to zostawię, po położeniu lakieru błyszczącego powinno się to wyrównać i znikną ryski po gąbce. Nie mnie jednak dzięki za uwagę, może za mało rozpuszczalnika? (Wamod, jakby kto pytał).
 16. Humbrol. Może to dlatego, że mam takie mocne makro w aparacie, tylko Ty zwracasz na to uwagę 😉
 17. ziarno to efekt starej farby, po pomalowaniu świeższą czarną wygląda to tak:
 18. Cóż, maluję na ciśnieniu 1-1,3, rozcieńczam 1:1. Co do pancerności i trasowania lini owiewka-kadłub, to mam takie zdjęcie; trasowanie dolnej krawędzi ma być tylko pod otwierającą się częścią owiewki (tylnej po prawej, przedniej po lewej). Przejście kadłub - owiewka jest prawie niezauważalne i tak starałem się to wykonać w tym modelu.
 19. Rozcieńczam, na oko. Czemu pytasz? Ziarno?
 20. Chyba pora kończyć ten model ...
 21. Po pomalowaniu osłony na czarno powinno to lepiej wyglądać. Jak nie wyjdzie, wytrasuję linię podziału osłona - kadłub i linie markujące gdzie się poszczególne szyby boczne otwierają. boję się tylko, że jak to nie da spodziewanego efektu, to model pójdzie pod buta... Zwróciłem na to uwagę, ale dzięki za rewolucyjną czujność.
 22. Następnie to musze zrobić i pomalować wirnik ogonowy, bo o nim zapomniałem. Potem suszenie, lakier błyszczący i kalki... Płozy i wsporniki płóz zostaną zielone. Na każdym ze zdjęć i rysunków jest inaczej: czarna płaza i zielony wspornik i lub odwrotnie. To ustrojstwo pod kadłubem, w czerwonej obudowie - daruję sobie. Nie wyrzeźbię, niestety.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.