Skocz do zawartości

Dwa na raz .


EDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem poddać pod ocenę dwie dioramy. Modele te to moje wakacyjne pracę.

Pierwszy to Jagdpanzer IV L 70 Dragona. Modelik prosty i dość ubogi dlatego postanowiłem wzbogacić go blaszkami i żywicznym zimmeritem. Figurki firmy Tamiya, łąka firmy Polak drzewko samoróbka. Całość pomalowana farbami Gunze.

Drugi to Flak 88mm firmy Tamiya. Model prosto z pudła też malowany farbami Gunze.

 

537b1bff305c968am.jpg

 

14ec1f939babbe9em.jpg

 

22712625df7c8c50m.jpg

 

b982e0c3b0c91e4fm.jpg

 

36dd1b275a442381m.jpg

 

f00ad48ccae75a76m.jpg

 

 

 

 

 

 

f5d4b468d421c164m.jpg

 

c91164376d54bfbfm.jpg

 

fc1bf003d1031d21m.jpg

 

64be4e67a5963524m.jpg

 

d701fadbbcbc4a89m.jpg

 

7d37cb4c445ff0b8m.jpg

 

93fdec1859b97795m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wszystko podoba. Pień drzewa na pierwszej dioramce bardzo ładny, realistyczny wyszedł, ale najbardziej mi się podoba druga dioramka. Figurki fajnie umiejscowione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, nieźle, a byłoby bardzo dobrze gdyby pojazd na I dioramie zostawił za sobą jakieś ślady. Dodatkowo całość pokryłbym delikatnym filtrem, żeby stłumić nieco kolory (płot, pień, mundury, zieleń).

Natomiast w przypadku II dioramy, razi nieco idealnie gładkie nie zróżnicowane podłoże.

To są detale mało zauważalne w pierwszej chwili, ale pamiętaj, że z detali powstaje całość obrazu.

Powodzenia w następnych pracach.

kapral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podoba się kora drzewa, jak ją zrobiłeś? I działo ładnie pomalowane, obicia nie są przesadzone, fajne.

 

Co do uwag to rzuciło mi się w oczy:

- drzewko troszkę z podłożem nie styka, można to wyższą trawą przykryć

- płotek jakiś taki za świeży

- pan z motorem ma dziwnie gogle zamocowane do hełmu, jakiś pasek by się przydał ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, nieźle, a byłoby bardzo dobrze gdyby pojazd na I dioramie zostawił za sobą jakieś ślady. Dodatkowo całość pokryłbym delikatnym filtrem, żeby stłumić nieco kolory (płot, pień, mundury, zieleń).

Natomiast w przypadku II dioramy, razi nieco idealnie gładkie nie zróżnicowane podłoże.

To są detale mało zauważalne w pierwszej chwili, ale pamiętaj, że z detali powstaje całość obrazu.

Powodzenia w następnych pracach.

kapral

 

Powiem że faktycznie ''podłoże'' nie jest moją najlepszą stroną.

Zgadzam się że powinny być ślady i taki był mój zamiar tz. podłoże było przygotowane ale po naklejeniu tej łąki znikły. Po prostu mata (łąka) wyrównała całe podłoże poprawka nie wchodziła w rachubę bo się rozdzierała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podoba się kora drzewa, jak ją zrobiłeś? I działo ładnie pomalowane, obicia nie są przesadzone, fajne.

 

Co do uwag to rzuciło mi się w oczy:

- drzewko troszkę z podłożem nie styka, można to wyższą trawą przykryć

- płotek jakiś taki za świeży

- pan z motorem ma dziwnie gogle zamocowane do hełmu, jakiś pasek by się przydał ;)

 

Pozdrawiam

Drzewko to: drut, szpachlówka, filtr zewnętrzny ( strukturą przypomina watę) posypka firmy Polak.

Po skręceniu drutu i uformowaniu gałęzi całość pokryłem szpachlówką. Gdy trochę podeschła gwoździkiem robiłem pionowe linie (korę drzewa) całość po wyschnięciu przetarłem lekko papierem ściernym . Następnie po wyschnięciu przykleiłem pasemka wspomnianego wcześniej filtra wikolem poczekałem aż wyschnie i wymodelowałem nożyczkami . Całość pomalowałem mahoniem Gunze . Ostatni etap to posypka rozrobiłem wikol z wodą 1:1 i za pomocą spryskiwacza do kwiatów naniosłem na filtr.

Co do uwag są zgodne z faktem płotek i to czarodziejskie mocowanie okularów już poprawiłem drzewko musi poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podoba się kora drzewa, jak ją zrobiłeś? I działo ładnie pomalowane, obicia nie są przesadzone, fajne.

 

Co do uwag to rzuciło mi się w oczy:

- drzewko troszkę z podłożem nie styka, można to wyższą trawą przykryć

- płotek jakiś taki za świeży

- pan z motorem ma dziwnie gogle zamocowane do hełmu, jakiś pasek by się przydał ;)

 

Pozdrawiam

Drzewko to: drut, szpachlówka, filtr zewnętrzny ( strukturą przypomina watę) posypka firmy Polak.

Po skręceniu drutu i uformowaniu gałęzi całość pokryłem szpachlówką. Gdy trochę podeschła gwoździkiem robiłem pionowe linie (korę drzewa) całość po wyschnięciu przetarłem lekko papierem ściernym . Następnie po wyschnięciu przykleiłem pasemka wspomnianego wcześniej filtra wikolem poczekałem aż wyschnie i wymodelowałem nożyczkami . Całość pomalowałem mahoniem Gunze . Ostatni etap to posypka rozrobiłem wikol z wodą 1:1 i za pomocą spryskiwacza do kwiatów naniosłem na filtr.

Co do uwag są zgodne z faktem płotek i to czarodziejskie mocowanie okularów już poprawiłem drzewko musi poczekać

 

 

Oooo, dzięki za szybką instrukcję, na pewno z niej skorzystam bo bardzo mi się podoba ta kora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.