Skocz do zawartości

Mig-29 (ICM), Su-22 (ZTS Plastyk) - czy to przepaki?


erkamo

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o porade. Na rynku cala masa przepakow i sie gubie.

Mig-29 firm Kondor, ICM i Eastern Express. Czy to to samo? Jak to sie ma do planow.

Co mozecie powiedziec w przypadku Su-22 (np. ZTS Plastyk), MiG 21 (np. ICM) czy MiG 31 (np ICM). Kto tam kogo przepakowuje?

Robie taka mala liste przepakow na potrzeby wlasne i potrzebuje pare sprawdzonych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Su-22 M4 to model Pantery, pakowany również jako Mastercraft, Smer, Euromodel Finekit i EasternExpress oraz chyba również jako Kopro. Model wymaga sporego nakładu pracy. Ogólna geometria poprawna (po za ruchomymi częściami skrzydeł o za małej cięciwie). Detale na niskim poziomie.

Mig-29 wschodnich firm to jeden i ten sam model (występuje w wersjach 9.12 i 9.13). O tym jak leży w planach nic mi nie wiadomo.

Pozostałe modele też mają różnych wydawców a wspólne korzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Piotrek,

tylko Ty zdecydowales sie cokolwiek napisac. Widocznie temat niezbyt ciekawy.

Mnie to troche denerwuje kiedy otwieram jakis "nowy" model" a to tylko "powtorka z rozrywki".

Poza tym np. Mig-29 "Kondor" nie wiedziec czemu jest tanszy niz "ICM". Czasami znacznie. Za Image firmy nie chce mi sie przeplacac. Jesli mialbym kupic prawdziwe BMW z naklejka Dewoo o np 30% taniej to czemu nie.

Jesli mialbys cos jeszcze, kiedys tam to wrzuc tu cos!

Dzieki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

a ja kupiłem miga 29 ( 9.13) z condora i ... masakra , pełno nadlewek , brak !!! kalek w pudełku , detale trudno wyciąć z ramek bo wyglądaja jak jednolita masa plastiku , podwozie poza kołami do śmieci , instrukcja ze schematem malowania jest ale odnosniki do numeracji kolorów juz ktos zapomniał dodać jedyna fajna rzecz to pociski R - 27 o zwiększonym zasięgu niespotykane w innych modelach fulcruma -- model kupiłem na allegro i gdybym wiedział że tak to wyglada w srodku to za chiny ludowe bym nie brał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak się składa, że posiadam ten "nieszczęsny" model Mig'a-29 (9-13) Condor'a i nawiązując do "rzetelnego" postu kolegi PIR6 wtrące coś od siebie.

 

Nie można zbyt wiele oczekiwać od produktu za 28zł więc nadlewki są (malutkie), przeźroczystość osłony kabiny jest umowna, a kratery po wypychaczach pojawiają się... uwaga... jedynie na pociskach R-27! Linie podziału blach są wgłebne (wyjątek stanowi spód kadłuba ) i bardzo delikatne. Model posiada podobny podział technologiczny jak Italeri. Na uwagę zasługują kalkomanie (czytelny rysunek, barak przesunięć kolorów) pozwalające wykonać 29 w barwach Rosji i Ukrainy! Jedyne z czym mogę się zgodzić to fatalna instrukcja malowania i umiejscowienia kalkomani, a raczej jej brak bo schematy odnoszą się do innego modelu Condor'a, a mianowicie Mig'a-29 (9.12).

 

Aby nie być gołosłownym postaram się w najbliższm czasie wrzucić kilka fotek przedstawiających zawartość pudełka o nr katalogowym 72006.

 

Pozdrawiam!

 

 

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erkamo - jestem pewien

Mam Migi-29 Italieri, ICM, Condora - ICM to nie jest Condor, i jest to chyba najlepszy Mig-29 w 1:72 na rynku. Ma oczywiscie swoje wady, ale co ich nie ma? ;)

Tutaj masz omówienie modelu Condora:

http://scalemodels.ru/modules/myarticles/article_storyid_351.html

a tutaj ICM:

http://scalemodels.ru/modules/myarticles/article_storyid_212.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w sprawie Mig-a 29 ICM i Condor wszystko jasne.

Dziekuje Andzin.

Dzieki tez dla Ciebie LukaszD bo info o Migu-31 tez mi sie przyda.

Na dokladke zapytam jeszcze o Mig-25.

Zvezda podaje na swej stronie, ze robi taki model. Czyzby to byl Condor? Niedawno w koncu wypuscili taki model.

Ponadto mam jeszcze sporo niejasnosci z Migami 21 EasternExpressu, Condora i ICM.

Za wszelkie linki, a nalepiej wlasne, sprawdzone doswiadczenia z gory dziekuje.

Dziekuje wszystkim, ktorzy tutaj zajrzeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże na forum ACR spotkałem się z informacją, że Foxbat Zvezdy do przepak Condora. Jeżeli chodzi o MiGi-21 to jeżeli chcesz zbudować Bisa to najlepszy będzie ten od Zvezdy. SMT czy 93 to już jedyna opcja Eastern albo Condor. MFa ma wypuścić Zvezda - jeżeli zrobią go na bazie Bisa borę w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Mig'a-25 Condora to mam "w planach" jego zakup.

 

Tutaj masz jego "first look":

http://www.ipmsdeutschland.de/FirstLook/Condor/Condor_MiG-25/Condor_MiG-25.html

 

a tutaj "first look" bisek Zvezdy i ICM/Eastern Express:

 

http://www.ipmsdeutschland.de/FirstLook/Zvezda/MiG-21bis/Zve_MiG-21bis.html

http://www.ipmsdeutschland.de/FirstLook/ICM/ICM_MiG-21bis/ICM_MiG-21.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.