Jump to content

Piotrek.S.

Members
 • Content Count

  503
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Location
  Oborniki
 • Interests
  rury i takie tam
 • Occupation
  inżynier
 1. Biorę jak cygan zapomogę. Jaki też mogą być fajne...
 2. To Polska właśnie, model za pisiont groszy dla większości też będzie złodziejstwem i próbą dorobienia się na biednych modelarzach. Co do modelu to Aeroplast planując taką wieloletnią inwestycję (bo rozumiem, że ma to być model wysokonakładowy) rzeczywiście dał ciała z kwitami. O ile brakujące 1- 2 mm nie powinny być tak widoczne po sklejeniu to przesunięcie okien a zwłaszcza tylnego panelu ewakuacyjnego (w odniesieniu do krawędzi spływu skrzydła) doskonale widać na pierwszym lepszym zdjęciu Bryzy z boku. Aż dziwne,że tego nie wychwycili na etapie umożliwiającym poprawkę. Sama jakość detali, tworzywa, kalkomanii w pierwszym kontakcie pozytywna, cena w stosunku do otrzymanego produktu akceptowalna (dla mnie). Pustka za kabiną pilotów rozumiem, że ma być polem do popisu (i zarobku) dla firm "aftermarktetowych". Wypływki pomijam bo są naprawdę cienkie a miejsca klejenia i tak trzeba obrabiać. Przychylam się do słów Wojtka o tym ,że Bryza dla modeli żywicznych jest spalona. O ile shortrunowy Orlik (bodajże Astera) był na tyle kiepski i jego cena była nieadekwatna do otrzymanej jakości, że Ardpolowy Orlik był i jest dobrą alternatywą o tyle plastikowa Bryza pomimo błędów jest na takim poziomie, że najwypaśniejsza żywiczna Bryza nie zwróci poniesionych nakładów. Pewnie stąd ból doopy u niektórych. Podsumowując: plusy: - niezłe zdetalowanie - dostępna ilość wersji i malowań minusy: - błędy wymiarowe Dorzuci ktoś coś jeszcze.
 3. A Rolls-Royce robi dobry profesjonalny produkt czyli samochód. To jest standard, punkt odniesienia. To inni po prostu odstają in minus od normy. Jeździsz Rollsem czy odstajesz od normy? Jak Tamigawa & spółka zrobią Bryzę to kupię. A ponieważ nie zrobią to kupiłem to co jest. Tak jak ty jeździsz tym co jest dostępne dla ciebie. Amen.
 4. Piotrek.S.

  MiG-21

  Wygląda trochę jak bomba oświetlająca OMAB.
 5. Fajna zabawa, chłodnice mogły zostać mniejsze do oleju. Czy przypadkiem "D" to nie była planowana wersja P.11 dla lotnictwa MW?
 6. Wiadomo...wykonywał tylko rozkazy.
 7. U mnie niestety jak u przedmówców totalny zawód. Kupiłem bo mam wszystkie numery od pierwszego. Dobór tematu co najmniej dziwny. Jeśli np Iskra albo Mi-2 są tematami za obszernymi to może coś lżejszego np Kruk albo Dromader. Polskich konstrukcji nie brakuje. W jednym zdaniu: Numer ssie jak Sasza Szara i tyle...
 8. Piotrek.S.

  AT-L w LWP

  No i się wyjaśniło...czegoś się człek nauczył.
 9. Piotrek.S.

  AT-L w LWP

  "eL" w kwadracie na burcie skrzyni ładunkowej jak mniemam ma świadczyć o użyciu do celów szkolnych.
 10. Wczoraj w poznańskim Empiku (Plaza) nie było.
 11. Możesz podać źródło? Wg monografii Rossagrapu (a raczej stoją na wysokim poziomie merytorycznym) dostawy zaczęły się we wrześniu `43. przeczytaj wspomnienia Chromego chociażby Dawno temu czytałem, musiałbym odświeżyć. Niektóre sprawy trochę chyba przekolorował.
 12. Możesz podać źródło? Wg monografii Rossagrapu (a raczej stoją na wysokim poziomie merytorycznym) dostawy zaczęły się we wrześniu `43.
 13. Idź w jakość nie w ilość... Lepsza jedna Tamigawa niż dziesięć Mastercraftów Kup sobie ode mnie Komes Porter Bałtycki zamiast 2-3 zwykłych browarów i delektuj się przy np. Krazie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.