Skocz do zawartości

Alfa Romeo Giulia GTA, Tamiya 1:24


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na kartonach się nie znam za grosz, ale bardzo ciekawa ta twoja Alfa. Podejrzewam, że wymaga to mnóstwa cierpliwości, żeby okiełznać papier:D Co do malowania, moja ma być jak najbardziej cywilna, więc nie będzie żadnych pasków ani grafik na masce. Koniczynka gdzieniegdzie:)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z polerką jeszcze kilka dni, ale lakier już wystarczająco stwardniał, żebym mógł zrobić przymiarkę do kół. Generalnie leżą nieźle, choć jest lekka różnica (przez moje przeróbki amortyzatorów) w wysokości tylnej części nadwozia. Gorsza sprawa jest z maską. Wychodzi na to, że do bezbarwnego (również w przypadku miury) dostało się trochę zółtego i maska Alfy wyszła lekko brzoskwiniowa. Dobrze, że nie ma na niej żadnych detali bo oczywiście muszę to wszystko zedrzeć i malować jeszcze raz. Nauczony doświadczeniem - bezbarwny ma od dziś swój osobny pojemnik do mieszania.

 

102_3947.jpg

 

102_3950.jpg

 

102_3954.jpg

 

102_3956.jpg

 

102_3958.jpg

 

102_3959.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martini Ty to masz przygody z tymi lakierami...

 

Bardzo mi się podoba, świetnie wygląda okablowanie silnika i cała waloryzacja modelu A co do zawieszenia to nawet ładnie Jej z tak wysoko osadzonym tyłeczkiem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanie do szanownego grona - Macie jakiś pomysł z czego imitować taką wykładzinę:

 

wnetrze-1.jpg

 

Jestem już na krucjacie ze 2 tygodnie i na razie najlepsze wydają mi się materiał z parasolki (tylko, że czarny) albo taśma izolacyjna (też kurde czarna). Pociąłem również czepek pływacki (czarny, a jakże), ale guma z niego jest trochę za gruba. Wybieram się do kaletnika po jakieś ścinki, może skaj, ale to też będzie pewnie grube.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj albo odpowiednią fakturą farby, albo flock modelarski. Myślę, że te materiały z czepka nie będą dobrze wyglądać, nie ułożysz ich tak idealnie. Na poprzedniej stronie przy zdj podwozia widać szew na wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tą sugestię Elrogalo. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje. Drogie nie jest więc nabędę i zobaczymy, bo pomysł mi się podoba.

 

P.S. Jak wydech łatwo odejdzie to zlikwiduje ten szef.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Up.

 

Kończę powoli wnętrze. Z nowości na warsztacie mogę wymienić "green stuff". Pierwszy raz miałem z tym do czynienia i przyznaję, że to świetna zabawa. U mnie "green stuff" miał imitować wykładzinę a'la niskiej jakości skaj (ja pamiętam takie klimaty z malucha mojego dziadka). Efekt końcowy nawet mi się podoba, wyszło coś o nieregularnych, płynnych załamaniach. To z czego nie jestem zadowolony zostało ukryte pod gumowymi wycieraczkami z czepka pływackiego (wew. strona). Poza tym, dodałem jakieś tam pasy z papieru. Przy nakładaniu budy będę musiał załapać je do słupków. A, kolejną nowością w tej relacji są dla mnie farby olejne dla plastyków. Genialne uzupełnienie każdego wnętrza - cieniowanie i zabawa w brudzenie to bezstresowa przyjemność z tym wynalazkiem.

 

 

 

104_4111.jpg

 

104_4114.jpg

 

104_4116.jpg

 

104_4118.jpg

 

104_4119.jpg

 

104_4120.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:D W przypadku takich cywilów jak ta Alfa pasy są zrobione ze zwykłego papieru do drukarki, pociągniętego z dwóch stron czarnym markerem i pocięte w paski ostrym nożykiem. Podejrzewam, że w R8 masz trochę bardziej wyrafinowaną technologię:D Nie wiem czy zwykły papier będzie ją dobrze imitował.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz podziękował:D

 

Nie wytrzymałem z tylną klapą i postanowiłem zrobić eksperyment. Przetarłem ją papierkiem 2000-2500 i przepolerowałem maszynką, ale tylko pastami Tamiya, tzn. kolejno course-fine-finish (lekko spryskując powierzchnię płynem do okien). Z efektu jestem bardzo zadowolony, a wszystko trwało jakieś 15 minut. Okazuję się, że zupełnie nie potrzebnie używałem pasty 3M, ma za dużą gradację i zostawia mikro-ryski, które ciężko potem schodzą. Course radzi sobie dużo lepiej. Poza tym, zamaskowałem element, który chciałem polerować. Dla mnie ma to trochę psychologiczne znaczenie, bo jak wyznaczę sobie taśmą konkretną część, to poświęcam jej więcej uwagi, niżbym miał od razu jechać całą kastę. Tak wiem od a do z co ma być zrobione z danym elementem.

 

104_4123.jpg

 

104_4127.jpg

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa wygląda super. Możesz pokazać jaką maszynką i z jaką końcówko polerujesz? Mam taką wiertareszkę z różnymi końcówkami, także do polerowania ale wydaje mi sie, że średni to się może sprawdzić.

Byłbym wdzieczny za takie informacje i w miarę możliwosci zdjecie maszynki z końcówką polerską

Podoba mi się to co robisz, to jak to robisz, Twoje patenty i eksperymenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo - maszynkę kupiłem na allegro za niecałe 100zł. Miała jeszcze taką fajną końcówkę na elastycznym przewodzie - było dużo wygodniej bo lżej, ale pękła linka napędzająca i skończyło się dobre. Muszę naprawić.

 

Końcówka do polerki to kawałek zużytej gąbki polerskiej docięty pod jakiś plastikowy krążek (chyba felga od ciężarówki), przyklejony (kropelka) na plastikowy bolec wycięty z ramki. Trzeba tylko uważać bo jak się nie osadzi solidnie tej felgi na bolcu to lubi sobie gadzina odpaść w trakcie wirowania.

 

Wisząc łbem w dół na gwoździu, wiertareczka świetnie sprawdza się jako mieszalnik do farb. Wystarczy urżnąć z jakiejś ramki takie "L", żeby mieściło się do słoiczka i w parę sekund jest po sprawie i pewność, że farba świetnie wymieszana. Polecam!

 

104_4133.jpg

 

104_4134.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.