Skocz do zawartości

Sd.Kfz 251 with Puma turret 1/35


cloner16

Rekomendowane odpowiedzi

czyżby niemiecka pancerka w modelarstwie przeżywała kryzys?! Znudziły się już" Pantery i Tygrysy"???

W planach mam jakaś panterę albo KT z zimmeritem. Właśnie walczę o niego na allegro.

 

 

Poza tym Koledzy modelarze przypuszczam ,że "burza " tak na prawdę rozpętała by się gdyby któryś z nas zaprezentował model pojazdu fikcyjnego w barwach Polskich z okresu wrześień39.

http://myfacewhen.com/images/19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów Modelarzy i modelarzy, z uwagą przypatruję się tejże emocjonującej (jak w sejmie RP) dyskusji pt. wyższość Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia. Jedni mają rację i drudzy też. Jestem zwolennikiem modelarstwa historycznego popartego dokumentacją, ale też lubię popatrzeć na sci-fi z odrobiną realizmu - wystrzał z tego potwora zdjął by górę opancerzenia tego biednego SdKfz251. Kolego Kwak, wedle mnie jesteś tym czym pan Premier Miller określił pewnego Pana. Bez Historii przez duże H mielibyśmy społeczeństwo, które na zapytanie co wydarzyło się we wrześniu 1939 roku odpowiedż brzmiała by "nie wiem, co to mnie obchodzi" Może należę do pokolenia, w którym podejście do historii było tożsame do przynależności do narodu. Szkoda, że takich ludzi jest coraz mniej. Cloner16 napisz, że model jest wytworem Twojej wyobraźni (chwalebne) i wszystko będzie ok. Co do Kolegi eljazz, sprawdzałem, wszystkie modele są zdogne z rzeczywistością. Brak mi wypowiedzi Kolegi Marka Michalskiego. Przemo!CK cyt."Kolegę Eljazz'a rozumiem, ale wypowiedzi są już nie na czasie względem aktualnych trendów w modelarstwie. I tu słowa z książki Miga Jimeneza pt. "F.A.Q.2" zdają się być prorocze: nasz kraj dopiero raczkuje w "świecie" nowoczesnego modelarstwa". Czyżbym coś pominął w trendach modelarskich? Modelarstwo redukcyjne opiera sie na rzeczywistości, zobacz choćby rosyjskie M-Hobby, każdy model ma odzwierciedlenie w realu. A jeśli jest sci-fi to modelarz wyraźnie o tym pisze. Zobacz modele Stevena Zalogi. Do Kolegi MVALLO, cyt."W ostatnim czasie "dziwadła" rozwijają się coraz lepiej... Moim zdaniem miło zobaczyć coś innego niż np. setną Panterę. Co do mądralińskich typu "eliazz" to jeśli chce mogę podesłać mu fotki takich dziwaków, że poczuje się jak "Alicja w krainie czarów". Modelarstwo jest pewną dowolnością oczywiście przy zachowaniu odpowiednich ram, nie ustawimy 88mm na Opla Blitza z wiadomych względów... "Cloner16" ma prawo tworzyć i pokazywać na forum co chcę i krytyka typu co Ty pokazujesz jest zbędna i irytująca. Nie chodzi tu o krytykę Twojej osoby "eljazz", nie jest to też "kółko wzajemnej adoracji" tylko dajmy ludziom wolność i nie piszmy takich rzeczy. Znam wielu bdb modelarzy którzy nie publikują na forach właśnie przez takie wypowiedzi jak np. "zbyt rdzawy tłumik" "zbyt przykurzone koło"... " Kolego Bzury piszesz i sie nie wstydzisz, nie jest opinia irytująca tylko chodzi o to że nie ma magicznego słowa sci-fi. Poza tym jest wiele różnych projektów Wunderwaffe na deskach projektantów, że można czerpać z ich pomysłów, co ma odzwierciedlenie w historii. Kolego templess, nie będę przytaczał w całości Twojej wypowiedzi, ale zgadzam sie w całości we wszystkim co napisałeś tylko z uporem chciałbym zobaczyć napis "co było by gdyby" co oznacza dla młodszych sci-fi.Andrzej_LK i to jest meritum tej sprawy. Kolego jo jesteś wyrazicelem powszechnej opinii o GR, ale skąd pozyskać oryginały, tych jest mało, a dla pospolitego oglądacza rekonstrukcji, jest to chyba obojętne. To tyle co na gorąco chciałbym powiedzieć, dodam tylko, że każdy uprawia modelarstwo jakim go widzi w wsojej wyobraźni, niech tylko doda to swojego modelu odpowiedni opis. SPOKOJNYCH ŚWIĄT Zyczy AniołGagriel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez Historii przez duże H mielibyśmy społeczeństwo, które na zapytanie co wydarzyło się we wrześniu 1939 roku odpowiedż brzmiała by "nie wiem, co to mnie obchodzi" Może należę do pokolenia, w którym podejście do historii było tożsame do przynależności do narodu. Szkoda, że takich ludzi jest coraz mniej.

Dobrze prawisz!

 

Dla miłośników sci-fi, polecam T. Jentz i H. Doyle - Panzer Tracts nr 20 Paper Panzers. Sporo mniej lub bardziej przemyślanych pomysłów, które można by przekuć na modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wywolalem mala burze. Nie chcialem nikogo urazic moim postem ale w wypowiedzi kolegi Eljazz wyczolem wyrazny akcent na "ma" a modelarstwo MOZE uczyc historii tak jak zbieranie znaczkow biologii i geografii. Nie postrzegajcie modelarstwa przez pryzmat modeli pojazdow wojskowych 30-40to letnich i starszych ktore swoja historie juz maja. Sa modelarze sklejajacy tylko pojazdy wspolczesne lub typowe STAR WARS. Tez sie maja uczyc historii? Pozdo dla wszystkich i fajnych ( czyt. modelarskich ) prezentow pod choinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwak, HISTORIA MA UCZYĆ... to co piszesz ma sens pod warunkiem, że modelarz pisze co robi.

Poza tym, historia uczy...nie nie mam o czym z tobą dyskutować, przecztaj tysiące książek, wyróbs swoje zdanie,i potem dyskutuj. To na tyle w tej jałowej dyskusji "Sa modelarze sklejajacy tylko pojazdy wspolczesne lub typowe STAR WARS. Tez sie maja uczyc historii? "TAK historia w każdej postaci jest nauka wyrabiającą poglądy na każdy temat, nie znający jej przypominają biernych uczetników tzw marszy pamięci i innych rocznikowców, a wystarczyłoby napisać sci-fi i byłoby ok. Lubię warhamersów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nigdy nie napisalem, ze historia nie ma uczyc bo dyskusja jest na inny temat.

2. Fakt, tysiaca ksiazek nie przeczytalem ale wlasne zdanie posiadam dlaego zabieram glos.

3. Wystarczylo podejsc do tego z przymrozeniem oka a nie czepiac sie Clonera, ze zbudowal cos co nie istnialo i nie raczyl o tym poinformowac.

4. Dyskusja z Toba faktycznie nie ma sensu dlatego ja koncze.

5. Mimo wszystko pozdrawiam i zycze wesolych swiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym coś pominął w trendach modelarskich?

 

... "coś" ? Całą epokę. Wczytaj się w mój poprzedni post i znajdź słowo "redukcyjne", po czym spójrz na baner u góry i znajdź słowo "redukcyjnego". Na koniec zapraszam na konkurs modelarski, choćby w lutym w Bytomiu i poszukaj sobie na wystawie modeli redukcyjnych. Ewentualnie zobacz sobię stronę firmy AK-Interactive i ich restawy do modulacji koloru, który to stosuje się w XXI wieku do malowania modeli, zawsze możesz im napisać, że pojazdy z okresu II Wojny Światowej nie były tak malowane - na pewno wycofają produkty z rynku.

 

A poza tym zastanów się w tym wyjątkowym dniu po co się tu zalogowałeś.

.nie nie mam o czym z tobą dyskutować, przecztaj tysiące książek, wyróbs swoje zdanie,i potem dyskutuj

 

On jest młody, ma na to czas, a Ty zapewne masz to już za sobą i żadnych wniosków nie wyciągnąłeś z tego, skoro takie obraźliwe bzdury wypisujesz. To jest forum modelarstwa plastikowego, dotyczące historii znajdziesz pod innym adresem.

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.