Jump to content

Sandman

Members
 • Content Count

  205
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Sandman

 1. Bardzo przyjemny model, trzymasz poziom. Mam pytanie i prośbę, mógłbyś opisać jak robisz sternantenę? Czy może to gotowy produkt? Wygląda świetnie, sam próbowałem kiedyś taką zrobić, ale nie wyszło kompletnie, stąd moje pytanie.
 2. Świetna sprawa, brudzenie to dla mnie największy problem, ale dzięki Twojemu sposobowi rozjaśniło mi się w głowie Mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniesz i będziesz zamieszczał kolejne tutoriale.
 3. Tymi ostatnimi zdjęciami natchnąłeś mnie, żeby wziąć się za kolejnego hetzeropodobnego z UM i przyłożyć się do waloryzacji. Świetnie to wygląda, podglądam dalej.
 4. Bardzo ładnie to wygląda, najbardziej przypadło mi do gustu malowanie tłumika. Zdradziłbyś w jaki sposób uzyskałeś taki efekt?
 5. Świetna robota, jak zawsze. Mam pytanie, jak zrobiłeś sterantenne? Chodzi mi nie tylko o sposób ale też o grubości drucików. Świetnie wygląda.
 6. Dzięki za konstruktywną wypowiedź Dałem sobie spokój z warsztatami i galeriami na forum. Dłubię coś tam w zaciszu. Teraz stosuję biały podkład, rozjaśniam farby bielą i (chyba najważniejsze) stosuję się do rad i staram się poprawiać błędy.
 7. Ładny ten zestaw, dobrze sklejony. Mam dwie propozycje, które (moim zdaniem) warto rozważyć, mianowicie mógłbyś wymienić zestawowy 'drewniany' klocek i zrobić go od podstaw z kawałka prawdziwego drewna, dodać metalowe obejmy i śrubę motylkową (którą już dorobiłeś). Druga sprawa to gumowe pasy na kołach, mógłbyś je jeszcze trochę przeszlifować i zrobić na nich kilka ubytków skalpelem. Myślę, że dobrze by to wyglądało. Pozdrawiam, Kuba
 8. Bardzo ładnie wyszło to brudzenie, podoba mi się. Faktura rdzy i kolory na wydechu bardzo sympatycznie, brakuje trochę okopceń. Jedynie co mnie razi to gąski, widać łączenia fragmentów. Mógłbyś je też trochę powyginać bo teraz są proste jak od linijki. Mimo wszystko podoba mi się bardzo!
 9. Zrobiłem co się dało, ale biedronka mocno trzyma. Pościerałem ją i na całość dałem płukankę z mocno rozcieńczonej żółci neapolitańskiej. W sumie to podoba mi się efekt. Zastanawiam się czy brudzić i obijać model, bo znając życie schrzanię to i cała praca pójdzie na marne.
 10. Tak zrobiłem, myślę ze jest lepiej, dam jej trochę jeszcze przeschnąć i zrobię zdjęcia.
 11. Dzięki, wydaje mi się że udało mi się to poprawić. Zrobiłem biedronkę, ale chyba będę musiał ją trochę zmyć bo za ostra wyszła, szczególnie na przedniej płycie. Zostało już tylko okurzenie (najtrudniejsza część). Co sądzicie?
 12. Prawie koniec. Do zrobienia zostały anteny, biedronka i może minimalnie trochę błota i kurzu. No i oczywiście minimalnie poprawki w niektórych miejscach. Kilka zdjęć w trybie "super makro"
 13. Nie jest jeszcze sklejone. Strategia może i dziwna, ale tak mi jest wygodniej działać.
 14. Dzięki Dawid, pomalowane. Model dostał wash olejny i schnie, do końca już niedaleko.
 15. Pomalowane. Dałem biały akrylowy podkład i spróbowałem zrobić preshading, trochę go miejscami widać. Teraz zrobię wash olejny (pierwszy raz) z brązu van dyka. Wydaje mi się, że nie jest tragicznie, co Wy na to?
 16. Fakt, zastanawiam się czemu nie pomalowałem wału i skrzyni na biało? Musiało mnie zaćmić. Pomaluję i powinno być ok, przy okazji poprawię krzesełka, bo zahaczyłem je metalizerem.
 17. Odciąłem kawałek z jakiejś części, która została mi z poprzedniego modelu. Oszlifowałem, dałem czarny podkład, na to biały pactry. Plasteliną zamaskowałem okrąg i pomalowałem rozjaśnionym panzergrun pactry. Następnie dałem sidolux, decalfix, na to dałem 2 czerwone kalki (ponieważ nie miałem czerwonej farby), na to kropelkę decalfixa, po wyschnięciu sidolux a na sam koniec dałem na to mat pactry. Metalowa obejma to pozostałość z blaszek PE od UM. Tyle zabiegów przy jednym malutkim elemencie
 18. Dzięki za pozytywny odbiór, daliście mi trochę kopa do pracy. Byłem na zakupach i nabyłem nowy podkład - biały akryl i pędzel. Na fotce poprzedni podkład i nowy. Chciałbym zrobić preshading ciekawe czy mi się uda. Jak coś podziałam to wrzucę zdjęcia.
 19. Chociażby wyciągarkę i osłony dorobione z folii alu, kalki czy zbliżenie na brudzing. Zdjęcia które są teraz zrobiłeś ze sporej odległości, a chciałbym trochę zdjęć z bliska w trybie makro
 20. Monologu ciąg dalszy. Cały czas dłubię i dorabiam. Poprawiłem apteczkę, zamocowałem reflektor, uchwyt pod sternantenne, zrobiłem tłumik do którego dorobiłem uchwyty, obiłem wnętrze (do metalu i do minii) i dałem na to 'filtr' z żółtej ochry, ale chyba potem jeszcze dam brąz vandyka. Dałem blaszki, zamontowałem lewarek (dorobiłem też blaszki). Ogólnie walczę mozolnie, ten model robi mi się jak do tej pory najgorzej. Działo nie wyszło za dobrze, ale trudno pancerka to nie perfumeria, może tak zostać.
 21. Bardzo mi się podoba. Ciekawie wyszły waloryzacje, osobiście jestem sympatykiem dorabiania części i wiem ile samozaparcia i cierpliwości potrzeba w tak małej skali. Szacun! Mógłbyś dać trochę zbliżeń na detale?
 22. miejsca po wycięciu z ramki będziesz szlifował czy zostawiasz jak jest?
 23. Brawo! Podglądałem warsztat i podziwiam wkład pracy, który włożyłeś w model. Zarówno Grant i podstawka bardzo mi się podobają, pasują do siebie. Wnętrze świetne, bardzo podobają mi się ślady eksploatacji. Niestety pociski trochę nierówno pomalowane (a konkretnie oznaczenia). Figurki dobrze wyszły, teraz (na moje oko) świecą się tylko twarze, czyli chłopaki są spoceni Jeszcze raz gratuluję! Rozumiem, że bierzesz się za panzera? ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.