Skocz do zawartości

Spitfire MkXVI 1\48 ITALIERI


czsochaj

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny model z mojego prywatnego Air Force. Ta Dama miała być jedwabisto czarna, jednak połysk nie wyszedł, kąpiel i nowe kamo [zgadnijcie czym malowane?]. Zrobiłem go w standardzie, blachy są droższe od modelu. Na pomalowanie użyłem farbek Humbrola, na to lakier Pactry matowy. Wyszło jak wyszło, następna Lady będzie piękniejsza.

 

dd820f78cdfece18m.jpg 0fb41e0948819066m.jpg 36e560c22534e667m.jpg a3b8b9541427afc5m.jpg

453bc49af85a989cm.jpg 4f99c8ed8b9b3adem.jpg 45f5b6beff3399b8m.jpg 0972875bb9e33757m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to kolejny Twój piekny model Zbyszku, zwłaszcza zważając na to iż malowany pYndzlem I jest to przykład szczególnie dla tych modelarzy, którzy twierdzą, ża zrobienie naprawde dobrego modelu koniecznie wymaga aerografu. A Twoje modele powinny być dla nich mobilizacją i przykładem, że za pomocą pędzelka również można zdziałać cuda, bo nie tyle liczy się warsztat co modelarski talent, którego Ci nie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego dalekiego od doskonałości zestawu udało Ci się zbudować model, który cieszy oko. Starannie wykonany Spicik, do tego w oryginalnym malowaniu.Ładnie wykonany wash.

Co do czarnego malowania, które znajduje się w tym zestawie, to jakis czas temu przygotowywał je jeden z młodszych kolegów z naszej modelarnii. Pomimo niedoskonałości warsztatowych sam samolot w tym malowaniu prezentuje się niezwykle ciekawie i sam chcę je kiedyś zrobić z tym, że raczej na modelu ICM-u

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile malowanie (i to pędzlem) może się podobać, to jednak nie ustrzegłeś się kilku błędów przy samej budowie modelu. Na szybko można by wymienić :

1.rury wydechowe z tej serii powinny być o przekroju okrągłym

2. "bąble" nad komorami uzbrojenia powinny być na zewnątrz tzn. nad działkami

3. zaślepić otwory wylotowe łusek od km-ów i otworzyć otwory od wkm-ów i działek

4.brak anteny prętowej od radia i od aparatury IFF

 

P.S. Pas Sky na kadłubie powinien być raczej zamalowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest nie tylko daleki od oryginału, ale z oryginałem ma mało wspólnego. Do budowy zachęciła mnie tylko cena, dlatego zrezygnowałem z jakichkolwiek waloryzacji i poprawek. Model robiony i malowany według instrukcji, w standardzie. Jeśli miałbym go kupić drugi raz, to tylko dla kalkomanii w czarnym kamo. Model jednak byłby innej firmy. Mimo to świetnie się bawiłem robiąc go, na luzie i bez stresów. Myślę że blachy czy żywice lub własne przeróbki, to zbędny luksus w tym modelu. Aha, Panowie jeśli mówimy o Spicie, to mówmy raczej ,,ona'', ,,lady'', ,,złośnica''. Dla Angola ten samolot to,,ona'', coś pięknego, dama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do budowy zachęciła mnie tylko cena, dlatego zrezygnowałem z jakichkolwiek waloryzacji i poprawek.

 

ICM jest tańszy i lepszy

 

Jeśli miałbym go kupić drugi raz, to tylko dla kalkomanii w czarnym kamo

 

Tylko dla kalek. Trafne stwierdzenie.

 

Myślę że blachy czy żywice lub własne przeróbki, to zbędny luksus w tym modelu.

 

No tu się akurat nie zgodzę. Warto inwestować w waloryzację, właśnie po to, aby poprawiać błędy innych...

Co do tego modelu, to naprawdę klasyczny "pisofszit", o niebo lepszy (choć wymagający nie mniej pracy i waloryzacji) jest zestawik ICM. Ma tragiczne oszklenie i sporo w nim szlifowania, ale efekt jest świetny.

 

brak anteny prętowej od radia

 

Czy nie chodzi raczej o antenę biczową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo to świetnie się bawiłem robiąc go, na luzie i bez stresów.

I o to chodzi w hobby - mieć fun z tego co się robi.

Czy nie chodzi raczej o antenę biczową?

Jasne, że biczową Tak to jest jak się pisze z głowy- czyli z niczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi w hobby - mieć fun z tego co się robi

 

Prawdę piszesz. Z tym, że częścią tego "Fun'uę jest również doskonalenie własnych umiejętności z pomocą rad jakie można uzyskać na forach takich jak to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.