Skocz do zawartości

Ślady po BluTacku


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od jakiegoś już czasu korzystam z masy BluTack. Zawsze wszystko było OK. Ale jakież dzisiaj było me zdumienie po zdjęciu klap od Mustanga, które do malowania były umocowane właśnie BluTackiem.

IMG_0562.jpg

Zamiast odejść w całości - część masy przykleiła się do modelu, a jej usunięcie jest cholernie frustrujące.

Wie ktoś może w czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi farbami malowałeś? Słyszałem od kogoś, że miał problemy z BluTackiem po malowaniu olejnymi.

Mi też często zostają takie kawałki po oderwaniu, ale usuwam je dość łatwo - przyciskam i odrywam w takich miejscach kawałek BluTacka, lekko "ścierając", aż w końcu zbierze mi wszystkie resztki. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki, Jarek nie wiem skąd u Ciebie ten problem. Ja swojego Abramsa całego maskowałem BluTackiem! Pod koniec właściwie 80% było nim obklejone! Dodatkowo Abrams miał chropowatą powierzchnie! Malowałem go olejnymi humbrolami. Cząstki BluTacka zostały tylko w paru zakamarkach ale właśnie przyciśnięciem grudki masy do nich skutecznie je zbierało. :/ Przecież mamy tą samą masę z tej samej partii. Może Bóg wie jak mocno wciskałeś BluTacka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi farbami malowałeś?

Wszystko malowane akrylami.

Mi też często zostają takie kawałki po oderwaniu, ale usuwam je dość łatwo - przyciskam i odrywam w takich miejscach kawałek BluTacka, lekko "ścierając", aż w końcu zbierze mi wszystkie resztki.

O w mordę, spróbowałem tej metody - genialne! Faktycznie resztki same odłażą. A ja się męczyłem z wykałaczkami

Może Bóg wie jak mocno wciskałeś BluTacka?

No właśnie wyjątkowo delikatnie je przymocowałem.

 

Raz już miałem tak z kołami od Shermana - ale wtedy zrzuciłem winę na kilkukrotnie już używaną kulkę z masy, popryskaną Bóg jeden wie iloma różnymi środkami i zostawioną na słońcu na kupę czasu. Ale teraz to już sam nie wiem - specjalnie wziąłem nieużywaną część masy. Ale skoro w/w patent się sprawdza, to już nie sprawia to większego problemu.

 

Jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.