Jump to content

Kurt Knispel - jaki Tiger II ?


Hamilkar
 Share

Recommended Posts

Witajcie !

Chciałbym zapytać, czy wiecie jakim Tigerem II jeździł Kurt Knispel walcząc na Węgrzech :

- z wieżą przedprodukcyjną ( Porsche ), czy produkcyjną ( Henschel )

- z, czy bez Zimmeritu

czy znacie numer boczny jego Tigera II.

 

Dziękuje Wam za pomoc i pozdrawiam.

 

Paweł

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

T2 z wieżą Porsche powstało zaledwie 50 szt. Biorąc pod uwagę ich "wykruszalność" i mniejszą odporność niż wozów wyposażonych w wieże Henschla nożna przyjąć, że w okresie walk na Węgrzech był to ten drugi. Na fotce zamieszczonej na wspomnianym wyżej http://forum.axishistory.com/viewtopic.php?t=59693 widać w tle za Knispelem dwa Henschle. Wszystko to jednak tylko spekulacje. Zginął 29 kwietnia 1945 r w okolicach Znojmo na Słowacji. W moim odczuciu w tym temacie najlepsze informacje znajdzesz tutaj; http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/87274 . Ale wozów z wieżą Porsche tam nie widać. Ani również tutaj: http://forum.axishistory.com/viewtopic.php?f=47&t=124284&start=0 . Pozdrawiam Tomek!

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam Koledzy, coś już wiem. Jak sądzicie mógłbym tego T2, zrobić w malowaniu zimowym, tzn. chociaż trochę białego. Podoba mi się, takie kamo , a ma dwa T2 z wieża produkcyjną ( nie przepadam za określeniem "wieża Henschla", bo i tak obie były produkcji Kruppa ). Drugi bedzie w malowaniu 505go z Ukrainy, z moim ulubionym "Galopującym Rycerzem", na wieży. Przy okazji - polecam "Zimmerit" firmy Cavallier. Nabyłem go za śmieszne pieniądze wraz z modelem T2 z Dragona. Jest dużo cieńszy niż Atak !

 

Pozdrawiam.

Paweł

Link to comment
Share on other sites

Myślę że zupełnie śmiało możesz zastosować biel na Tygrysie. Tylko idiota chciał ginąć na tej wojnie. Załogi Tygrysów z pewnością do głupich nie należały i stosowano powszechnie biały zmywalny kamuflaż. Było to najczęściej zwyczajne wapno. Dlatego też przy minimalnym wysiłku dzięki wiaderku wapna można było uratować skórę. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można zatem przyjąć, że w takim przypadku rzadko która załoga się leniła.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.