Skocz do zawartości

Merkava Hobby Boss 1:35


Kuglaty

Rekomendowane odpowiedzi

A co tam się dzieje z tematem ?jakiś zastój masz już te kółka ? jeżeli Marcin nie znalazł to daj znać .

Jak narazie nie ma czego oglądać, gdyż składam gąsienice... Dzisiaj dotarły kółka od Ciebie, myślę więc że w weekend coś przy nim podłubię.

W międzyczasie powstają dwie dioramy:

Sewastopol

img0194nm.jpg

img0196j.jpg

Oraz scenka z działu Fantasy

img0191vz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalom!

M2 jest źle zamontowany na podstawie- powinien być równoległy z nią, a i spust elektryczny wsadziłeś za głęboko na uchwyty. Przy montowaniu M2 do osłony jarzma armaty, pamiętaj, że lufa M2 musi być równoległa do lufy działa.

 

img0246jyq.jpg

 

merkava4closeupof50cal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalom!

M2 jest źle zamontowany na podstawie- powinien być równoległy z nią, a i spust elektryczny wsadziłeś za głęboko na uchwyty. Przy montowaniu M2 do osłony jarzma armaty, pamiętaj, że lufa M2 musi być równoległa do lufy działa.

 

img0246jyq.jpg

 

merkava4closeupof50cal.jpg

O Fuck..tycznie ale da się to poprawić - dysponujesz może lepszym zdjęciem, gdzie byłoby widoczne prawidłowe mocowanie spustu elektr.? Jeszcze jedno pytanko - chodzi o właz szofera, jak był otwierany/przesuwany? Jako, że dysponuję plastoludkami z Academy, chcę pootwierać wszystko co się da i wpakować tych kilka marionetek we włazy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właz się przesuwa, ale figurki Academy nie nadają się na załogę Merkawy 4- posiadają stary typ hełmów, z których to już załogi Mk.4 nie korzystają.

 

Spust:

 

616d.jpg

 

610.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
No kurde wreszcie się przełamałeś myślę iż do malowania nie będę tak długo czekał .

Postaram sie w tym roku go ukończyć ;)

Narazie udało mi się w weekend znaleźć trochę czasu i psiknąłem go podkładem, efektem tego jest odpadmniętych kilka śrutów na łańcuszkach antykumulacyjnych:

IMG_0063.JPG

IMG_0064.JPG

IMG_0066.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie dziury między ażurowym dnem kosza, a tylną ścianą wieży. Nie da się z tym nic zrobić? Skąd koło napędowe wylądowało z tyłu?!

Z dziurą da się tyle zrobić o ile się ją zasłoni jakimiś bambetlami (nie wiedziałem , że to kolejny błąd na liście modelu z pod znaku trumpetera ;) )

Co do kół założyłem je tylko do pomalowania nie są one przyklejone jeszcze ;)

Oj widać pośpiech niestety, tylny właz też krzywo wklejony...

Peryskopy kierowcy i tylne kosze zaginęły?

Czytam czytamy i jeszcze raz nie tylko oglądamy obrazki ;)

Po nałożeniu podkładu i bazy przykleję przezroczyste elementy.

Z tym pośpiechem to też nie jest tak do końca bo model jest już na warsztacie prawie od roku... ;) Poza tym większość elementów jeszcze nie jest sklejona.

Resztę widać na zdjęciach poniżej. Tam też znajdują się m.in. zaginione w akcji tylne kosze.

Po nałożeniu podkładu, preshadingu i bazy psiknąłem tu i ówdzie jaśniejszym odcieniem, jednak wciąż nie jestem do końca przekonany temu kolorowi (sinai grey)... :( Zastanawiam się także jakby mu zrobić washa skoro cały czołg jest chropowaty, no i jakiego koloru użyć (czarny, brąz, a może piaskowy?)

Fotki

IMG_0055.JPG

IMG_0057.JPG

IMG_0058.JPG

IMG_0059.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy zmagań nad rydwanem. popstrykałem fotki i widzę dużo niedomalowanych miejsc ale na całe szczęście zostało mi jeszcze trochę umieszanej farbki więc wszelkie niedociągnięcia malarskie postram się poprawić. Skleiłem gąski, oraz całość i dodałem wizjery (pomalowane clear blue od revella) jednak szczerze powiedziawszy nie jestem zadowolony z tego efektu - lepiej wyglądało to przy tym modelu viewtopic.php?f=68&t=28718

dość biadolenia zdjęcia:

IMG_0070.JPG

IMG_0071.JPG

IMG_0072.JPG

IMG_0073.JPG

IMG_0075.JPG

Komentarze mile widziane i ponawiam pytanie:

Zastanawiam się także jakby mu zrobić washa skoro cały czołg jest chropowaty, no i jakiego koloru użyć (czarny, brąz, a może piaskowy?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia nie przeszkadza do washa , niepokoi mnie tylko ten kolor którego nie spotkałem jeszcze na 4 .

W zasadzie powinna być malowana na zielono chociaż mam też fotki sinai grey ale nie w tym odcieniu .

Weż wpisz w gogle Merkava 4 i po ptakach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie powinna być zielona!

Pojazdy są malowane na piaskowo szary kolor, który na nowym, czystym wozie wygląda mniej więcej tak:

( najlepszy jest Humbroll 84, jeśli nie malujesz emaliami, to możesz dobrać coś zbliżonego do 84 z akryli)

 

MerkavaMkIVaWalkAround1.jpg

 

MerkavaMkIVaWalkAround5.jpg

 

NamerSirpad01.jpg

 

namerscroppedbigll8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Co do koloru, to Bartek ma rację. Ewentualnie może jeszcze być coś w deseń Humbrola 72. Twój kolor nie jest niestety dobry. Oczywiście, możesz napisać, tak jak przy zawieszeniu -że nie będziesz tego zmieniał i jest to Twoje prawo. Natomiast merytoryka mówi "NIE".

A jak już się czepiam...

To tak na przyszłość gdyby temat Rydwanów bardziej Cię wciągnął, to szkła optyki dają najczęściej (o ile wogóle) trochę inny odcień refleksu -ciemniejszy i bardziej wpadający w fiolet. Najbezpieczniej jest jednak pozostawić czarny odcień.

Druga kwestia to km-y. Nie bardzo zasadny jest tu tak jasny kolor jaki obecnie widać na Twoim modelu. To samo tyczy się gąsienic. Ja dwa dni temu przekonałem się jak ważna jest dokumentacja zdjęciowa. Lepiej wcześniej poprzeglądać zdjęcia, niż potem poprawiać...

Tyle mojego nudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę owijał w bawełnę i coś tam ściemniał, bazy raczej nie ruszę, postaram się nałożyć filtry i washe żeby ten kolor rozjaśnić. Fakt pozostaje jeden barwy mogą być ciut przekłamane gdyż zdjęcia robię z flashem przy sztucznym oświetleniu. Mam nadzieję, że nas zima szybko opuści i będę miał szanse zrobić kilka zdjęć w świetle dziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.