Skocz do zawartości

[Standard] ZTS Plastyk Mig 21 SM/MF


jkorjat

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest migopodobny wytwór mastercrafta każdy wie , ot wynik moich z nim zmaganiem :

 

dsc05422l.jpg

 

dsc05421x.jpg

 

dsc05417k.jpg

 

dsc05416n.jpg

 

dsc05413v.jpg

 

dsc05412m.jpg

 

dsc05410x.jpg

 

dsc05409a.jpg

 

dsc05406s.jpg

 

dsc05405o.jpg

 

dsc05401ey.jpg

 

dsc05399l.jpg

 

dsc05397m.jpg

 

dsc05396q.jpg

 

dsc05395c.jpg

 

dsc05392g.jpg

 

dsc05393e.jpg

 

Sam dostrzegam wiele małych lub dużych błędów, ale ogólnie jestem zadowolony. Naprawdę sporo się na nim nauczyłem i to chyba najważniejsze co z tego wyniosłem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

O Migach 21 powiedziano już na naszym forum chyba wszystko albo prawie wszystko. Koledzy mają na ich temat ogromną wiedzę, dlatego też kwestię merytoryczne pozostawię ich ocenie.

 

Ja skupię się jednak na estetyce i technicznych aspektach wykonania, a te niestety nie wyglądają najlepiej. Tak naprawdę to największą zaletą Twojego modelu jest to, że w ogóle się za niego zabrałeś i udało Ci się go ukończyć przed zakończeniem konkursu. Tego Ci szczerze gratuluję!

 

Niestety Twojemu modelowi brakuje sporo do ideału.Sprawia wrażenie robionego na chybcika. Największymi i najbardziej rzucającymi się w oczy niedoskonałościami są:

 

1. Ślady nieusuniętego kleju na niektórych elementach (np. osłony podwozia przedniego)

 

2. Nienależycie przygotowana do malowania metalizerem powierzchnia. Sporo rys.

 

3. Smugowata powierzchnia lakiernicza. Warstwa metalizera dodatkowo sprawia wrażenie dosyć grubo położonej.

 

4. Wash, który stał się brudzeniem. W linie podziału wszedł nieźle (choć nie wszędzie), ale te smugi brudu na lewym skrzydle nie wyglądają zbyt estetycznie.

 

5. Nienależycie obrobiona owiewka, która pomimo dopasowania odstaje od poziomu garba na kadłubie.

 

Nie miej mi proszę za złe tak bezpośredniej krytyki w moim komentarzu, ale chciałbym abyś w następnym swoim projekcie nie popełnił tego typu błędów i przejawił więcej cierpliwości. Zapału jest w Tobie wiele i Twoje modele mogą być naprawdę bardzo dobre. Musisz tylko poświęcić im nieco więcej czasu.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co wspomniał już Kolega Kornik uważam, że źle Kolega dobrał sobie malowanie. Kładzenie metalizeru pędzlem jest dość chybionym pomysłem. Gdyby Kolega wybrał jakiś ładny kamuflaż to model by na pewno na tym zyskał. Czasem lepiacz stoi przed trudnym wyborem pomiędzy tym co by chciał, a tym co jest w stanie osiągnąć. Gratuluję Koledze odwagi bo ja bym się na takie zabawy nie odważył wiedząc z góry, że efekt mnie nie zadowoli. Podoba mi się Kolegi podejście do sprawy. Traktowanie swoich prac jako kolejne stopnie w dążeniu do doskonałości jest bardzo dojrzałe. Życzę powodzenia w następnych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuje z dobre słowa, i za te złe też. Nie mam zwyczaju mieć komuś za złe konstruktywnej krytyki ;) Po to chyba wystawiamy modele na forum, żeby dowiedzieć się co możemy zrobić lepiej, a jako dotychczas głównie obserwator forum nie mogę być ślepy na własne niedoróbki. Talentu może mi brak , ale mam chęci i sprawia mi to przyjemność więc będę kleił, a jeśli każdy kolejny model będzie trochę lepszy od poprzedniego to będę z niego zadowolony

 

Odnosząc się do waszych uwag :

co do washa to musze przyznać że linie podziałowe to nie jego zasługa, ale głównie miękkiego grafitu z ołówka, i chyba to będzie moja ulubiona technika podkreślania linii. Wyszło tak jak mówicie brudzenie ( co prawda taki brudas nawet mi się podobał, choć wiem że nie tak powinno to wyglądać)

 

co do owiewki i kleju tu i uwadze, to mój największy ból w tym modelu i zarzut do samego siebie, niestety pewne rzeczy zauważyłem dopiero po nałożeniu farby i nie miałem odwagi poprawiać.

 

co do malowania, nie dokońca wiedziałem jak będzie bo pierwszy raz miałem do czynienia z metalizerem na takiej powierzchni, i bez sprzecznie wyszedłem z tego ...mądrzejszy

 

wypadało by jeszcze wspomnieć o dwóch bólach których nikt nie poruszył wiec żeby być uczciwym sam sobie dowalę ;)

przednie podwozie jest lekko przechylone. analogicznie rzecz się ma do podwieszeń niestety .

 

mam jeszcze jeden zestaw tego miga w domu, może kiedyś zdecyduję się zeby nim znowu zaśmiecić forum, zobaczymy jak wtedy wyjdzie ;)

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że sam zauważasz i przyznajesz się do popełnionych niedoskonałości bardzo Ci się chwali i dobrze wróży na przyszłość. Jestem pewien, że kolejny model będzie wykonany lepiej i staranniej. Ja w każdym razie czekam na niego niecierpliwie i życzę Ci powodzenia!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.