Skocz do zawartości

[STANDARD] RWD-14b CZAPLA, ZTS Plastyk


Kuglaty

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś w odmętach szafki strychowej odnalazłem stary model, poczciwej Czapli Niestety bez kalkomanii i jej rewelacyjnych owiewek... I tu pojawia się pytanie - czy owiewki można dorabiać czy to już będzie warsztat [open]?Jeżeli chodzi o kwestię malowania - najprawdopodobniej będzie to wersja z Rumunii. Ze względu na jakość i ilość częsci sądzę, że będzie to warsztat - "Blitzkrieg" ;) Zdjęcia:

img0066v.jpg

img0067cd.jpg

img0070lr.jpg

img0071ctr.jpg

img0072wa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cię serdecznie i cieszę się z kolejnej czapli w konkursie - życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ;)

 

kiedyś wyrzuciłem to to do kosza, zdaje się że zostawiłem sobie owiewki i kalki, jakby co mogę podesłać .

powodzenia z tym czymś modelopodobnym :P

 

p.s. chyba sobie kupie to jeszcze raz i tym razem powalcze do końca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cię serdecznie i cieszę się z kolejnej czapli w konkursie - życzę powodzenia

Witam równie serdecznie i dziękuję za wsparcie ;)

witam ;)

 

kiedyś wyrzuciłem to to do kosza, zdaje się że zostawiłem sobie owiewki i kalki, jakby co mogę podesłać .

powodzenia z tym czymś modelopodobnym :P

 

p.s. chyba sobie kupie to jeszcze raz i tym razem powalcze do końca:)

Byłoby bardzo miło z Twej strony, gdybyś użyczył mi tych brakujących części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam konkurenta . Że się zapytam, z którego roku jest ten wypust? Bo widać że formy nie są jeszcze tak zdewastowane, idzie poznać że zastrzał to zastrzał, a nie bliżej niesprecyzowane coś . Odnośnie dorabiania części, było chyba poruszane, że można dorobić w standardzie zgubioną, czy niedolaną część. Ale Czapla bez tego pancernego oszklenia traci cały klimat . Aha, szpileczka będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam konkurenta . Że się zapytam, z którego roku jest ten wypust? Bo widać że formy nie są jeszcze tak zdewastowane, idzie poznać że zastrzał to zastrzał, a nie bliżej niesprecyzowane coś . Odnośnie dorabiania części, było chyba poruszane, że można dorobić w standardzie zgubioną, czy niedolaną część. Ale Czapla bez tego pancernego oszklenia traci cały klimat . Aha, szpileczka będzie?

Witam również konkurenta model odlany w 1987 roku więc trochę latek przeleżał w pudle ;) Co do owiewki - kolega jkorjat zadeklarował swą pomoc więc będą oryginalne pancerne owiewki ;). Odnośnie szpileczki - heh bez niej nie było by Standardu .

Dzisiaj postaram się zamieścic kolejną porcję zdjęć z postępu prac nad Czaplą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować postu więc zgodnie z obietnicą kolejna porcja zdjęć:

img0073bu.jpg

img0074ub.jpg

Sklejone skrzydła i kadłub wraz ze swoim ultra wypasionym kokpitem

img0075lo.jpg

img0076eq.jpg

Wyciąłem i wstępnie oszlifwałem kilka drobnostek

img0077bp.jpg

Kolejna porcja zdjęć już wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie leci szybko oszklenie już w drodze

Dzięki ogromne raz jeszcze. Nie wiem jak się odwdzięczę, chyba będę się musiał bardziej postarać z wykonaniem tego modelu

Tymczasem kolejna odsłona Czapli. Preshading flamastrowy:

img0087he.jpg

img0088xs.jpg

I pierwsza warstwa farby Polish Kh. II z Pactry

img0092xil.jpg

img0093ps.jpg

Przepraszam za jakość zdjęć, jednak aura i zdjęcia z fleszem nie sprzyjają fotografom ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczyna się flamastrowy horror... Flamaster jest jak żywy trup, którego można zakopywać w nieskończoność, a on i tak wylezie i będzie straszył.

Nie bój żaby ;) to nie jest zwykły flamaster, tylko ten na bazie lakieru spirytusowego, coś w stylu długopisów do podpisywania płyt ale to nie to samo - cuchnie niemiłosiernie, jednak testowałem go już na kilku modelach pod farby akrylowe i się sprawdza doskonale ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego:http://www.google.pl/search?hl=pl&q=permanent+marker&gs_sm=c&gs_upl=2070l5388l0l8976l10l10l0l0l0l0l269l1657l1.5.4l10l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1366&bih=642&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=6O8yT7Yl0ebxA6TmmekG

 

Wylezie ,RAV ma rację,już gdzięś widziałem zdjęcia modelu gdzie z pod farby po pewnym czasie wychodził marker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie koledzy mają rację, jednak nie używam typowego permamentnego markera- tylko coś w rodzaju pisaka z farbą - dostałem takie cóś od kumpla który pracuje w zakładzie lotniczym. Poza tym testowałem tę metodę na tych modelach :

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=26430

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=26314

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=26242

i po dzień dzisiejszy wyglądają tak jak w dniu pokrycia ich ostatnią warstwą lakieru bezbarwnego;) Więc nie rozumiem o co chodzi z tym wychodzeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.