Skocz do zawartości

Pierwsze modele okrętów


vilge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy post na forum,wiec wypada się przedstawić.Mam na imię Arek mieszkam w Łodzi.Modelarstwem zajmuje się już ok.5 lat,ale do tej pory to głównie niemiecka i radziecka pancerka z drugiej wojny światowej.Powód dla którego pisze post w tym dzialę jest taki że zapragnąłem spróbować swych sił w szkutnictwie,skala 1/350.Na tapetę wszedł Udałoj II "Admirał Czabanienko"następnie IPN Heavy Aicraft Cruiser "Mogami"I tu mam pierwsze pytanie odnośnie dodatków.Planuje zestaw Lion Roar LS 350010,czy jest możliwość zakupienia tego zestawu w Polsce,czy trzeba szukać za granicą?Zaznaczam że przeglądałem zasoby sklepów dalekowschodnich i akurat ten zestaw jest niedostępny.Proszę o pomoc.Jeśli post nie w tym dziale,proszę admina o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Pozdrawiam serdecznie,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy

 

gratulacje wyboru modelu, ale...

1.

IPN Heavy Aicraft Cruiser "Mogami"
dlaczego IPN?

 

2. ważniejsze: zestaw LS 350010 jest już nie do kupienia. Sam szukałem go jakiś czas włączając ebay. NIE KUPISZ go już nigdzie. Zostaje nowy zetaw Liona do wczesnego Mogami i dodatki Yankee Modelworks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kolego, IJN Aircraft Carrying Crusier Mogami cacuńko które chodzi-pływa mi po głowie. Tu znajdziesz blaszki http://www.plastic-hobby.com/product/ww ... ami:15051/ no i jeszcze tu http://obchod.valka.cz/advanced_search_ ... &x=13&y=12 No tak, zapomniałem powitać kolegę przepraszam i pozdrawiam. Zacznij od lotniskowca

PS. tego IPN też nie kumam, ale pewnie to wytłumaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Sorki,ale wkradła się literówka.Oczywiście Imperial Japanese Navy.Dzięki za namiary na blaszki,postaram się gdzieś coś upolować.Co do pisowni Udałoja(Czabanienko)nie ma sie co wysilać na pisownię angielską,jeśli całkowicie poprawnie nazwę okrętu można napisać po polsku.Zacznę jednak najprawdopodobniej od Udałoja z tego prostego względu że mam już wszystkie dodatki które do niego chciałem,a do "Mogami"to po Waszych postach widzę że jednak mi troszkę czasu zejdzie.

Pozdrawiam,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pisowni Udałoja (Czabanienko) nie ma się co wysilać na pisownię angielską, jeśli całkowicie poprawnie nazwę okrętu można napisać po polsku.

 

Możesz pisać jak chcesz bo to Twój temat ale nazwa powinna być chyba pisana w oryginalnej pisowni:

 

Большой противолодочный корабль пр. 11551 "Адмирал Чабаненко"

 

Zacznę jednak najprawdopodobniej od Udałoja z tego prostego względu że mam już wszystkie dodatki które do niego chciałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Myślę że od poniedziałku,wtorku uda mi się ruszyć z Udałojem.Resztę tego tygodnia niestety mam zajętą(praca)Liczę na pomoc,bo jak pisałem to mój pierwszy model okrętu.Ogólnie,nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale uważam okręty rosyjskie(radzieckie)za jedne z najpiękniejszych.

abir24;Mogami jest super,ale naprawdę nie dam rady z dodatkami-najważniejsze-do "japończyka" potrzebna mi jest zaginarka a jej nie mam w tej chwili.Do Mogami czeka mnie jeszcze niestety duży wydatek.

Pozdrawiam,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy się ze mną zgodzicie ale uważam okręty rosyjskie(radzieckie)za jedne z najpiękniejszych.

TAK!

Właśnie kończę Sewieromorsk, ale złamałem prawą dłoń i na razie "chodzę po ścianach" bo nic nie moge robić, tylko PATRZEĆ

jkrzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

właśnie kończę kompletowanie "wyposazenia"(blaszek,luf,etc.)do mojego pierwszego projektu okretowego i nie długo czas zaczać wątek.Z tym ze najprawdopodobniej będzie to IJN "Mogami"Ale jeszcze jedna sprawa.Drodzy koledzy,doradzcie,jaka najlepiej kupic zaginarkę?Tzn,ile cali by byla ona jak najbardziej poręczna do skali 1/350 no i jakiej firmy?

Dzieki, i pozdrawiam,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Warsztat obiecuję już w połowie kwietnia,początek maja,Mam przeprowadzkę i nie chcę rozgrzebywac wszystkiego na starych śmieciach,Między innymi nie ruszyłem z "Udałojem"Dzięki za radę co do zaginarek,kupuję ze small shopu.Jak już coś brać to z górnej półki,nada się na dłużej.

Pozdrawiam,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.