Skocz do zawartości

Kawanishi N1K1-j typ 11 Shiden [Tamiya, 1:72]


łsobota

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach wykańczania zaczętych jakiś czas temu projektów końcem stycznia udało mi się zakończyć prace nad modelem najlepszego myśliwca japońskiej marynarki - Kawanishi N1K1-J Shiden.

 

Model wykonany w zasadzie prosto z pudła (+ kilka drobiazgów w kabinie), w całości malowany farbami Gunze H. Malowanie pudełkowe, przedstawiające maszynę należącą do 402 Hikotai z 341 Kokutai. Ta pierwotnie stacjonująca na na Formozie jednostka została wyposażona w Shideny w połowie lutego 1944 (jako jedna z pierwszych). 23 października 1944 341 Kokutai została przebazowana do bazy Mabalacat na Luzonie, biorąc tym samym udział w zaciekłych walkach na Filipinach.

 

A teraz kilka zdjęć:

th_g02.jpg th_g09.jpg th_g06.jpg th_g05.jpg

th_g04.jpg th_g12.jpg th_g03.jpg th_g07.jpg

th_g08.jpg th_g10.jpg th_g13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, sypnęło ostatnio japończykami na forum!

 

Modelik ogólnie poprawnie, choć mogłoby być lepiej dopieszczony. Widać trochę niedokładności, a to przecież bardzo dobry zestaw.

 

Z drobiazgów wartych poprawienia antenka za mocno naciągnięta przez druty wygięła się jak łuk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Fajny ten Twój Shiden, chociaż rzeczywiście da się zauważyć kilka niedoskonałości:

 

1. Zbiornik paliwa oraz gondole z uzbrojeniem na spodzie wyglądają jakby były trochę krzywo przyklejone

2. Wash (głównie na górnych powierzchniach) nie wszędzie wszedł idealnie

3. Brakuje wash'a na goleniach i we wnękach podwozia, śmigle i kołpaku

4. Oszklenie niezbyt dobrze przylega i ma nie do końca prosto wymalowaną ramę

5. Lufy km-ów nie są nawiercone

 

Poza tym wydechy, które są całkiem nieźle wykonane (ładny kolor) mógłbyś pokryć delikatnym rdzawym nalotem.

 

Poza tymi kwestiami, reszta prezentuje się nieźle. Rzeczywiście mamy ostatnio sporą porcję "sushi" na forum

 

Mnie tam to cieszy. Przynajmniej jakaś odmiana.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie i uwagi.

Banny:

Maszt anteny spróbuję poprawić, może się jeszcze uda.

Kornik:

ad.1. Zbiornik i gondole są prosto, zdjęcie spodu było robione pod kątem i stąd zapewne takie wrażenie. Przy najbliższej okazji zrobię zdjęcie od przodu.

ad.2 & 3. Wnęki podwozia "łoszowałem" (zdjęcie robione niestety z lampą, skutecznie to zamaskowało), co do reszty masz rację, ale myślę, że uda się to jeszcze poprawić.

ad.4. Ramki faktycznie są troszkę poszarpane, co jest w głównej mierze winą maskowania, a dokładniej tego, że maski (po malowaniu) poleżały na modelu ponad rok (czekając na lakierowanie) i przy ściąganiu razem z nimi gdzieniegdzie poodłaziła farba. W prawdzie próbowałem to retuszować pędzlem, ale ręka już nie ta... To też spróbuję jeszcze poprawić.

ad.5. Faktycznie na zdjęciach nie wygląda to najciekawiej, ale na żywo to tak nie razi.

 

Jeżeli chodzi o wydechy to cały czas z nimi eksperymentuję. W niemal każdym moim modelu wyglądają one inaczej, ale to co udało mi się osiągnąć w Shidenie chyba najbardziej mi pasuje. Przy okazji następnego modelu spróbuję zrobić tak jak radzisz.

 

Oj, sypnęło ostatnio japończykami na forum! .
Rzeczywiście mamy ostatnio sporą porcję "sushi" na forum

Mnie tam to cieszy. Przynajmniej jakaś odmiana.

Mnie taki stan rzeczy jak najbardziej. Sam nie mam zbytnio czasu na sklejanie, to sobie przynajmniej mogę popatrzeć na moje ulubione samoloty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.