Jump to content

[Standard] KP/Mastercraft Avia B 35


Recommended Posts

Samolot uznaję za zakończony, w związku z czym powstała ta galeria :] To mój pierwszy samolot i w ogóle model w skali 1/72 od czasów dzieciństwa. Pewnie by nie powstał gdyby nie ten konkurs, trafił do mnie zupełnie przypadkiem. Muszę przyznać, że pomysł na konkurs w takiej formule był bardzo trafiony, przyjemnie się ogląda modelarzy pracujących z tak oporną materią Z efektu jestem zadowolony, tym bardziej, że w trakcie prac nad modelem miałem kilka chwil zwątpienia i już myślałem, że trafi do kosza :P

 

Avia B 35.1 był samolotem prototypowym, najbardziej zaawansowanym Czeskim myśliwcem swoich czasów (1938 rok). Z racji, że samolot nie wyszedł poza fazę prototypu, nie miałem wyboru co do oznaczeń jak i kamuflażu. Kamuflaż reprezentuje fazę eksperymentów Czeskiego lotnictwa, które szukając nowych form kamuflażu inspirowało się kamuflażem pojazdów lądowych.

 

_MG_1927.JPG

 

_MG_1929.JPG

 

_MG_1925.JPG

 

_MG_1926.JPG

 

_MG_1931.JPG

 

_MG_1934.JPG

 

_MG_1936.JPG

 

_MG_1938.JPG

 

_MG_1940.JPG

 

_MG_1944.JPG

 

_MG_1945.JPG

 

_MG_1946.JPG

 

Modelowanie tego samolociku dało mi sporo radości, odkryłem nieco inne problemy z jakimi trzeba się zmierzyć przy modelowaniu lotnictwa. Dziękuję wszystkim, którzy oglądali warsztat, zapraszam do oglądania.

Link to post
Share on other sites

I co - można z leciwego ''czegośtam'' zrobić satysfakcjonujący oglądaczy[czyli mnie - bom się takich KP naklejł] i siebie samego[autora] model?Można!

Bardzo udany - zwłaszcza śmigiełko.

Generalnie - bardzo wyścigową ma sylwetkę.

Link to post
Share on other sites

Witam kolego Mae!

 

Z mocno topornego zestawu udało Ci się wyczarować bardzo udany i atrakcyjny wizualnie modelik. Śmigło robi fantastyczne wrażenie. Z niedoskonałości wyłapałem jedynie drobne, kanciaste przejścia niektórych plam. Poza nimi jest git.

Nie znam się kompletnie na tej konstrukcji i raczej nie podejmę się jej oceny merytorycznej, ale w kategorii Standard to i tak nie ma większego znaczenia. Liczy się tu, że tak powiem "wybrnięcie" z problemu przekształcenia pudełkowej materii w czysty, schludny, technicznie poprawny i przyjemny dla oka oglądającego model. Tobie udało się to zrobić znakomicie.

 

Moje najszczersze gratulacje!

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to post
Share on other sites

Szlachetny Mae!

To czego dokonałeś z Tym zestawem jest niesamowite. Przepięknie , czysto i z elegancją stworzona AVIA! Chyba również mój głos będzie należał do Waści!

Aż łza się w oku kręci na wspomnienie tego modeliku...

Link to post
Share on other sites

Witam,

Od początku podpatrywałem warsztat i widząc gotowy model mogę powiedzieć, że się nie zawiodłem, za co Ci kolego dziękuję i serdecznie gratuluję efektu wykonania, chyba nie muszę dodawać gdzie "poleci" mój głos.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Moje pierwsze zdjęcia w namiocie bezcieniowym

 

_MG_2043.JPG

 

AviaB35Galeria?authkey=Gv1sRgCM_SgN-MyvaE6AE#5716869348621364354

 

_MG_2045.JPG

 

_MG_2046.JPG

 

_MG_2048.JPG

 

Pstrykałem na szybko, więc na pewno da się zrobić lepsze zdjęcia. Muszę przyznać, że taki namiot natychmiastowo otwiera nowe możliwości.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.