Skocz do zawartości

F-16D block 52+ 1/48 Kinetic + Aires


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Równocześnie z Su-22 i MiGiem-29 powstaje F-16. W zestawie jest trochę błędów. Te które wychwyciłem to wyrzutniki dipoli na garbie. W zestawie są otwory montażowe na trzy, a nasze Jastrzębie mają dwa. Pośrednim rozwiązaniem było wklejenie w jeden otwór zaślepki, ale w 1:1 wygląda to trochę inaczej. Kintetic kazał też przykleić w złym miejscu jeden z małych wlotów powietrza w okolicach statecznika pionowego. Nie zamierzam zbytnio ingerować w zestaw, ale takie poprawki to po prostu kwestia przejrzenia zdjęć prawdziwej maszyny. Model bez podkładu przypomina trochę klocki Lego z powodu różnych kolorów ramek

 

sh105543.jpg

sh105545.jpg

 

 

Ilość uzbrojenia dostępna w tym zestawie mogłaby zawstydzić niejednego producenta.

 

AGM-65, AIM-120C, AIM-9M, AIM-9X

 

sh105552.jpg

 

Mk. 82, GBU-38, GBU-31, GBU-12, GBU-24, CBU-87

 

sh105553.jpg

 

zbiorniki podwieszane

 

sh105549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Pośrednim rozwiązaniem było wklejenie w jeden otwór zaślepki, ale w 1:1 wygląda to trochę inaczej...
.

Nie lepiej zaszpachlować wszystkie i zrobić na nowo z dwoma? W końcu to nie skala1/144 ani 1/72 i będzie się trochę rzucało w oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

 

Pomalowałem uzbrojenie. Trzeba jeszcze podmalować tu i tam, w szczególności lotki AIM-9 i AIM-120. Wszystko jest pokryte warstwą Sidoluxu, żeby farba się nie ścierała od dotykania.

 

sh105565.jpg

sh105566.jpg

 

Składam też dyszę, a przy okazji malowania Mr. Base White, pomalowałem też wnętrza pokryw luków podwozia.

 

sh105567.jpg

 

Kokpit Airesa. Wpasowanie go w model to istna męka. Ale sam w sobie wygląda bardzo ładnie. Jak widać na zdjęciach, na razie jeszcze nie pasuje. Muszę JESZCZE pocienić ścianki modelu, a być może i będę musiał frezować boki kokpitu, tak że zetnę trochę panele.

 

sh105568.jpg

sh105569.jpg

sh105570.jpg

sh105573.jpg

sh105574.jpg

 

Wlot powietrza wraz wnęką podwozia głównego. Masę czasu zajęło mi wyprowadzenie powierzchni wewnątrz kanału. Straszne dziury po wypychaczach, ogromne nadlewki plastiku i ogólna nierówność powierzchni. Fotek nie mam, bo jeszcze ktoś by zawału dostał...

 

sh105571.jpg

sh105572.jpg

 

Kupiłem też swoje pierwsze w życiu Gunze C, którymi pomaluje ten model

 

sh105575.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo tego uzbrojenia jak na jeden s-t? AGM-65 ma za ciemny szary kolor, powinien być tak jak w przypadku reszty uzbrojenia FS36375. Pamiętaj o pasach na uzbrojeniu: niebieski - szkolne, żółty - standardowe bojowe, brązowy (głównie na rakietach) - napęd rakietowy. Wielu nie zwraca na to uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem wszystkie z rozpędu ;) Trzeba będzie coś wybrać, ale jeszcze nie wiadomo co. AGM-65 malowałem wg. instrukcji. Miał być albo FS34079 albo FS36320. Reszta uzbrojenia to tak jak mówisz, FS36375. Być może Kinetic walnął błąd. Dzięki za informacje o pasach na uzbrojeniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie błąd, najzwyczajniej wzorów malowania na przestrzeni lat była cała masa. Mi jednak do naszego pasuje tylko standardowy szary, bo choć dotychczas światło dzienne ujrzały szkolne pociski tego typu, to były w tym kolorze. Przykładowe zdjęcie:

f16p220.jpg

Pasek czerwony oznacza głowicę termowizyjną. W temacie uzbrojenia jeszcze, całe na niebiesko też są ćwiczebne. Tu choć barwy są trochę przekłamane, bo twój oliwkowozielony wydaje się być ok, widać brązowy akcent dość często pojawiający się na zestawach naprowadzanych laserowo

c0af96be760ff2c1.jpg

Zdjęcia ze stron 2 skrzydła/ 31,32 bazy/ forum 31bazy, nie pamiętam już

Kibicuję przy wszystkich trzech modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bomby pomalowałem najpierw zielonym. Potem zamaskowałem taśmą i prysnąłem szarym. Na otwory GBU-31, przed malowaniem szarym, naklejałem taśmę maskującą, odrysowałem na niej długopisem obrys po krawędziach otworu, wyciąłem i nakleiłem jeszcze raz przygotowane w ten sposób maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po świętach.

 

Przy F-16 nie stało się zbyt wiele. Prace na miesiąc będą wstrzymane, bo muszę dokupić parę elementów i do tego momentu nie mogę zamknąć kadłuba. Pierścień dyszy pomalowany Alcladem, na to pójdą Tensocromy. Próbowałem washa rozrzedzoną olejną, ale brzydko to wygląda - wyraźnie widać pigment. Muszę zmyć i kupić lepszej jakości farbę.

 

sh105615.jpg

sh105620.jpg

sh105619.jpg

sh105617.jpg

sh105616.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.