Jump to content

Pires

Members
 • Content Count

  147
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Pires last won the day on October 9 2019

Pires had the most liked content!

Community Reputation

15 Good

Personal Information

 • Location
  Racibórz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, pytanie jak temacie. Zapowiada się Italeri z wersją 76, z polskimi kalkami, ale nie wiem czy to nowość czy reedycja starocia. Będę wdzięczny za wskazówki.
 2. Ale fleja, chyba w kotłowni ją trzymali.
 3. Kuńkadlo już sobie zamówiłem. Zawsze zwracało moją uwagę wisząc pod sufitem Muzeum Techniki w Pradze. Nawet myslałem o zrobieniu go od podstaw. A tu jest. Ktoś przygotował, zrezygnował, a Eduard dokończył.
 4. Pires

  Jaki to pojazd ?

  Dzięki za wszystkie wyjaśnienia. Zbiorowa wiedza to potega.
 5. Pires

  Jaki to pojazd ?

  Wybrałem sie ostatnio do Muzeum Wojska Polskiego i natknąłem się na resztki pojazdu. Nie moge rozpoznać co to jest. Opisów eksponatów w większości przypadków brak, a cały teren bardziej przypomina złomowisko niz muzeum. Ale wracając do tematu, najpierw myślałem, że to fragment Renaulta Ft-17, ale po porównaniu zdjęć mi nie pasuje. Może Wy wiecie czego to resztki ? Pozdrawiam.
 6. Co do ceny to zrobiłem sobie takie porównanie: P.11c ibg 1:32 ma 12 ramek i kosztuje ok. 198 zł, więc ramka wychodzi 16,50, a AH ma 2 ramki i 82 zł, czyli 41 zł za ramkę. Chyba trochę za drogo.
 7. Pires

  F4F-4 HB 1/72

  Nie lepiej było zalać linie washem ciemnoniebieskim niz takim czernidłem.
 8. Model o tyle ciekawy, że jest w nim wersja CSS S-13, czyli wersja sanitarna polskiego pomysłu z zamkniętą kabiną.
 9. Generalnie jestem wrogiem nadmiernego brudzenia, ale ten jest doskonały, tak sobie właśnie wyobrażam "morskie" zużycie. Brawo.
 10. Nie podzielam Twojej opinii, że model jest "lekko ubrudzony". Dla mnie wygląda jak wyciągnięty z ziemii po 60 latach. No, ale mówi się, że każdy klei we własnym stylu...
 11. Pires

  PWS 5a 1:48

  Rewelacja !!! To jest prawdziwe modelarstwo. Nie trzeba czekać, aż ktoś wyda model twoich marzeń - siadasz i robisz sobie. A jak robisz takią ładną imitację płótna na żebrach ? Zdradź warsztat.
 12. O ... śliczny. Też go mam. I wcale nie jest taki beznadziejny, jakby się człowiek spodziewał, wiedząc ile ma lat. Zupełnie fajny model. A Twoje wykonanie bardzo ładne.
 13. Orlika wydał Yellow Box. Napisz, którego szukasz. Znajomy, co miał sklep ma trochę jeszcze towaru, Orliki chyba też.
 14. Zobaczyłem te anonsy z SP i przypomniało mi się, że nawiązałem w drugiej połowie lat 80tych kontakt z modelarzem a Ałma-aty, który realizował moje zamówienia na Novo. A ja zamawiałem na życzenie Hannantsa, który miał sporo takich "wolnych strzelców" we wschodniej Europie. Ale kasy nie można było z Anglii dostać, więc podawali tylko stan konta jaki u nich masz i mogłeś zamawiać z ich katalogu. Naściągałem wtedy sporo fajnych modeli dla siebie i znajomych oraz, na wagę złota wtedy, książeczki z serii In Action. Pamiętam, że najbardziej pożądanym przez Hannantsa modelem wtedy był Shackleton.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.