Jump to content

Pires

Members
 • Content Count

  133
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Pires last won the day on October 9 2019

Pires had the most liked content!

Community Reputation

12 Good

Personal Information

 • Location
  Racibórz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zobaczyłem te anonsy z SP i przypomniało mi się, że nawiązałem w drugiej połowie lat 80tych kontakt z modelarzem a Ałma-aty, który realizował moje zamówienia na Novo. A ja zamawiałem na życzenie Hannantsa, który miał sporo takich "wolnych strzelców" we wschodniej Europie. Ale kasy nie można było z Anglii dostać, więc podawali tylko stan konta jaki u nich masz i mogłeś zamawiać z ich katalogu. Naściągałem wtedy sporo fajnych modeli dla siebie i znajomych oraz, na wagę złota wtedy, książeczki z serii In Action. Pamiętam, że najbardziej pożądanym przez Hannantsa modelem wtedy był Shackleton.
 2. A tego Fokkera F.27 to nie pamiętam. Kto go robił ? Natomiast Mi-2 przerabiałem na model, który ten śmigłowiec miał przypominać. Miałem pełny dostęp do maszyny w Aeroklubie. Nawet przy ostatniej przeprowadzce wpadły mi w ręce naświetlone klisze z zegarami, z własnoręcznie narysowanej tablicy przyrządów. Kiedyś to było modelarstwo, teraz to już, poza nielicznymi wyjątkami, sklejactwo (chociaż często bardzo efektowne). Pozdrawiam starą gwardię.
 3. Modele same w sobie są super, ale te twoje malowania to mistrzostwo. Zawsze z niecierpliwością czekam na Twoją galerię.
 4. Wszyscy tu płaczą, że nikt nie chce robić modeli samolotów polskiej konstrukcji i przypomniał mi się przypadek firmy Yellow Box, która w żywicy wypuściła całą serię Orlikow w 1/72, całkiem niezłych zresztą, i co ? Sprzedała jakieś marne ilości i zebrała masę negatywnych opinii w stylu, że drogo albo kalka nie taka ... Myślę, że gościowi skutecznie wywiało z głowy pomysły, żeby coś jeszcze zrobić.
 5. Pires

  PZL 38 WILK 1/48

  I co z tym Wilkiem ??????
 6. Pires

  MIG-23 MF 1:32

  Irku, nie myśl, że jak mało komentujących to tyle samo oglądających. Podziwiajacych Twój warsztat jest masa, ale co tu jeszcze pisać, jak już wszystkie pochwały napisano. Ja oglądam dalej. Powodzenia w 2020
 7. Pires

  F-16 1/48 Kinetic

  w końcu ktoś pamiętał o baranku na fotelu 👍
 8. Szacun dla oblatywacza tego czegoś 😉
 9. rób zdjęcia z dłuższą ogniskową, bo taki szeroki kąt zniekształca bryłę samolotu.
 10. Pisałem swego czasu do AH, czy jest możliwość odkupienia od nich chociaż projektu 3D, ale jak to AH odpowiedzi nie dostałem.
 11. Noo...piękny, super zróżnicowana powierzchnia "srebrna" i nie przesadzony "brudzing". Gratulacje, przyjemnie się ogląda.
 12. Ostatnio, podczas relacji na temat ogromnego pożaru lasów, szalejącego na Gran Canarii, widać było Sokoły gaszące ogień. I jeszcze ładna fotka z wysp.
 13. HASA używała chyba ponad 10 egzemplarzy Sokołów w różnych ratowniczych i pożarniczych malowaniach, jest pole do popisu dla producentów kalek, mam nadzieję, że ktoś podejmie ten hiszpański wątek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.