Skocz do zawartości

[RS] Jagdpanzer lang 1:35 Dragon


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bandaże są wymalowane na odwal bo pójdzie na nie syfek

 

a już myślałem że Cię opierniczę :P

 

Ale brawko widać wreszcie znalazłeś wenę to ja czekam na brudzing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze a propos pierwszego zdjęcia, gdyby Jaga miała gąski, to by wyglądało jakby kogoś na miazgę przejechała. Bardzo naturalny kolor krwi na tym podłożu wyszedł.

 

Dopiero jak to napisałeś zajarzyłem

 

Podwozie ogólnie rzecz biorąc skończone i muszę przyznać jestem zadowolony, zaczyna mi się powoli model podobać. Powoli się biorę za sklecanie gąsek.

 

P1030524.JPG

 

P1030525.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zaczyna Ci sie popdobac bo jest naprawde niezly ps no i mi tez sie podoba. Ktos tam wczesniej cos wspominal o kolorze cegiel. Rozne cegly maja rozne kolory, a ten jest jak najbardziej prawidlowy i lepiej nic nie kombinowac przy nich zeby nie zepsuc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Aaaa tam pigmenty to system nakładania na sucho i zalewania terpentyną nic trudnego

 

Jedna gąska główna i zapasowa już sklecona, w przyszłym tygodniu skończę tego chama akurat przed konkursem.

 

P1030526.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna gąska główna i zapasowa już sklecona, w przyszłym tygodniu skończę tego chama akurat przed konkursem.

Będziesz Rafał na Bałtyckim? Ja już mam rezerwację w hotelu. Co do Jagi wychodzi super. Widzę na zdjęciu ładny zestaw olei Phoenix . Jak się sprawują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jasne że będę, mam dosłownie rzut beretem

 

No to się spotkamy, przybędę z kołobrzeskim "Szwałem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Aaaa tam pigmenty to system nakładania na sucho i zalewania terpentyną nic trudnego

 

No i nie sypią ci się póżniej te pigmenty bo mnie z reguły po jakimś czasie odpadają, no i chyba ta terpentyna zbyt inwazyjna jest czy to jakaś inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terpentynie pigmenty lepiej się trzymają niż na white spiricie.

Przestałem używać fixer bo pigmenty zmieniają kolor i zanikają.

 

Terpentyna jest mało inwazyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kurcze....tak sie przymierzałem kilka razy - pisać, czy nie pisać... Pomijam kwestię doboru kamuflażu, bo modelarz ma obecnie wiekszą swobodę wyrazu, licentia poetica, SF Rules i te sprawy. Moim zdaniem - i tutaj zastrzegam sie, że nie jest moim zamiarem kreowanie jakichkolwiek aksjomatów czy przekonywanie kogokolwiek do moich racji. Ot - taka subiektywna impresja. Dumo, uważam że chyba zabrnąłeś w swoich zbiegach malarskich jeżeli nie w ślepą uliczkę, to przynajmniej na manowce Porównując oba zdjęcia - to znaczy to w pierwotnej wersji malowania i wygląd aktualny, to pierwsze skojarzenie jakie mi sie nieodparcie nasuwa, to wrażenie że oglądam maskotkę spod logo "Hello Kitty" Przesłodziłeś z tym rózem, nooo tak przynajmniej to wygląda na moim monitorze. Ale czekam na ciąg dalszy. Może jak dostanie obuwie to wizerunek ulegnie zmianie.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju moje modele są kontrowersyjne i może dlatego są rozpoznawalne na forach czy zlotach modelarskich. Raz na jakiś czas lubię zrobić tak zwane SF, można zaszaleć.

 

Dzięki za opinie, kurde co wy macie z tym różem ?? Są na nim pigmenty: brick dust, european earth, beach sand mieszane z terpentyną. Nie wiem czy te zdjęcia tak oddają czy co jest grane ale nie jest różowy

 

Porównanie:

 

Taki kolor jest na "jadzi"

 

cegla_polfrancuska_postarzana.jpg

 

To jest róż:

 

Pink-Wallpaper-pink-color-898014_1280_1024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak model jest świetny kwestia różu to kwestia ustawień monitora(tak myślę)z założenia ten pojazd miał być miejski w miejskim syfie.Pamiętajmy że pył ceglany to nie tylko(ceglano-czerwony)ale najdziwniejsze odcienie tego koloru zróżem włącznie.Kolorystycznie sam pojazd jest ciężki do ubrudzenia przez co efekt odbioru może być dziwny,inaczej będzie wyglądać kamo NATO,zielonkawe w miejskim syfie.Kolega Dumo wybrną tutaj bardzo dobrze biorąc pod uwagę kamo choć może następnym razem dal bym mniej brick dust i uważał z european earth potrafi dać ciekawy efekt ale też stracić barwę.Kończę swój filozoficzny wywód bo się rozgadałem.Pozdrawiam Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się zgodzić z Kolegą Pancerartem odnośnie brudzenia górnych płyt pojazdu. Wogóle one mnie nie przekonują. I nie jest to kwestia ustawień barw na monitorze, a oglądałem ten skądinąd bardzo efektowny model na różnych monitorkach. Wydaje mi się ,że tutaj na brudzeniu po prostu poległeś. Szkoda bo samo malowanie kamo wyszło kozacko i wydawało się że dalej może być tylko lepiej. Ale żeby tak pesymistycznie nie kończyć dodam , że jarzmo działa ,a właściwie obicia na nim są bardzo ładne i naturalne i w połączeniu z bajeranckim kamo są najmocniejszymi stronami modelu.

Ciekaw jestem czy jeszcze go pomęczysz, no i czy będzie podstawka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac brudzenie to kwestia gustu, mi sie ono podoba, proponuje na podstawce do tego pojazdu dac jeszcze potem kawalek ruinek i przybarwic w tonacji z pojazdu i bedzie wszystko ok, a ze nie wszystkim sie to brudzenie podoba to sie Dumo nie martw, sa rozne gusta i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za opinie, UPS akurat moim zdaniem dalem dupy zobiciami szczerze mowiacmi sie nie podobaja, brudzenie kwestia gustu mi sie podoba. Model bedzie bez podstawi wystawiam go na sprzedaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.