Jump to content

Merten

Members
 • Content Count

  689
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

75 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No niby tak i pisana jest po tzw. "długich samogłoskach". Z drugiej strony mamy miasto Neisse (Nysa) i płynącą przez nią rzekę Neiβe (Nysa Kłodzka). Ale już nie potrafię powiedzieć dlaczego tak. Chyba wynika to z tradycji.
 2. Z mapy z 1938 roku wynika, że König-Straβe.
 3. Dzięki za cynk! Fajnie, że wagon, ale ja bardziej lubię te z okresu międzywojennego, które podczas wojny były jeszcze używane. Ten za nowoczesny dla mnie, bo z lat 40-tych....
 4. Samochodów. A model ładnie się prezentuje. Zwłaszcza, że podstawka to już w ogóle super. Jakbym miał się przyczepić, to spoina między cegłami powinna być biała. W każdym razie zlewa się z kolorem cegieł. Ale może to wina zdjęć?
 5. No to pierwszy: Nakładki na gąsienice, które w oryginale były gumowe, zniknęły również pod rdzą. Zakładam, że i tak wiesz, ale żeby nudno nie było....
 6. E tam. Jakie małe? Się ludzie gapią, ale w ciszy. Mi się podoba. Wszystko co o artylerii ma u mnie +10 do zaj...stośći.
 7. Ostatnie fotki przed położeniem podkładu. Ale nadal do poprawek. Po położeniu podkładu widzę, że mimo szlifowania obręczy kół zostały ślady po dwuczęściowej formie i jeszcze trzeba nad tym popracować.
 8. Jakoś ostatnio wolniej mi idzie, ale tak przed świętami dodałem na sucho koła. Nie do końca doklejona plandeka i jeszcze nie ma sznurka, który mocował ją do paki, hamulca ręcznego i tak dalej. Porównałem też z Artilleriefahrzeug 5. Oczekiwałem, że Heeresfeldwagen 2 będzie jakoś wyraźnie mniejszy, bo mniej ładowny (1200 zamiast 2000 kg), ale nie jest. W sumie jak się nad tym zastanowić, to nie powinno dziwić. Af 5. służył z założenia do przewożenia pocisków do ciężkich haubic, a one były ciężkie, a nie zajmowały dużo miejsca. Główną różnicę widać w masywności kół.
 9. Heimdal wydał rzeczywiście parę fajnych książek. A da się to kupić trochę taniej (koło 270 PLN) i bez kosztów wysyłki.
 10. Mam nadzieję, ze masz na myśli to jak wyglądają odlewy, a w nich najgrubsza część szprychy (środek) są zasłonięte nadlewkami. Właściwa grubość, to tak jak na tych wydrukowanych (żółtych) i ta wydaje mi się ok...
 11. Ostatnio spowolnienie, ale są pierwsze odlewy kółek. Ciemne plamki to nierozpuszczony w żywicy pigment.
 12. No jasne i dlatego one też były zrobione w pierwotnym wydruku, tylko, ze trochę za cienkie i nie było ich widać na fotografii. Teraz, jak pisałem, pogrubione do 0,15 mm i już całkiem dobrze je widać. Dodane też blachy, które wzmacniały szprychy osadzone w kole. No krytych wagonów, którymi przewożono konie, już mam parę zrobionych. Ale faktem jest, że jak się pomyśli, że w jednej baterii artylerii ciężkiej było blisko 200 koni (na 12 haubic), a do wagonu wchodziło 12 koni, to się robi z tego całkiem pokaźny pociąg... Edit: w końcu wszystko poch
 13. A używasz do nich rozcieńczalnika Vallejo, czy próbujesz zamiennikami, albo wodą? Z dedykowanym rozcieńczalnikiem nie powinno być kłopotu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.