Skocz do zawartości

1/48 Italeri A-10A


jarex15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zaczynam dłubaninę przy A-10a produkcji Italeri z dodatkami aires'a, raczej warsztat będzie trwał długo ze względu na odwieczny brak czasu a i wszystkich farb nie mam

No to zaczynamy:

wiele tego nie ma ale... oceńcie sami

 

IMG_9968.jpg

IMG_9969.jpg

IMG_9970.jpg

 

Mam na starcie pytanie jak zrobić tą "skalę" na zegarach, może ktoś już walczył z tą materią i ma jakiś sprawdzony patent, myślałem o cieńkim pisaku albo malowaniem od wewnątrz tzn pędzel od tył i delikatnie po brzegu malować tylko czy to zda egzamin

A-10cockpitmark.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tablica przyrządów jest odpowiednio gruba, w otworki pod te przyrządy można wkleić wyciągnięte z zielonego plastiku pręciki na CA, zeszlifować do powierzchni tablicy, a następnie punktujesz w środku zielonych kół igłą, i rozwiercasz cienkimi wiertełkami - na końcu masz idealną zieloną otoczkę. Jest z tym trochę roboty, ale może warto spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Taka tam mała aktualizacja kokpit prawie ukończony moze w tym tygodniu wkleję zegary

IMG_9976.jpg

IMG_9975.jpg

 

Wyciąłem "luk" elektroniki bo kiedyś w ferworze walki go zakupiłem

IMG_9977.jpg

Zdjęcie porównawcze żywica vs plastik dla koegi Marcina

IMG_9978.jpg

 

no i wreszcie luki podwozia w skrzydłach ale tam było zabawy żeby to wpasowac najpierw masa szybko schnąca tamiyi potem przymiarka szlifowanko itd...... aires wymiarowo nie popisał się zbytnio.

IMG_9979.jpg

IMG_9983.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda prosta i sprawdzona: Jak znam Airesa to obwódki wokól zegarów są wypukłe. Malujemy je na zielono (można nawet spokojnie cały ich segment) a następnie mocno rozcieńczoną czarną robimy mała kroplę pomiędzy zegarami. Farba się nam ładnie rozleje pozostawiając wystające zielone obwódki.

 

Taką samą metodą robiłem czarne obwódki na szarej tablicy:

 

SNV31420.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

|Frosty dzięki spróbuję tak zrobić

 

Jak Ty to malujesz że to wszystko jest takie dokładne? Pędzelkiem jakimś małym czy jak? Na przykład fotel.

 

Fotel malowałem aero,butlę i przewody na nim malowałem pędzelkiem.

Sam fotel 3 razy był zmywany z farby bo efekt mi się nie podobał choć do końca i teraz nie jestem zadowolony bo taki jakiś za nowy taki mało "wypierdziany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.