Skocz do zawartości

Akryle Italeri


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne gremium

 

W sieci znalazłem takie oto coś:

 

http://www.italeri.com/colori.asp

 

Moje pytanie jest proste- czy ktoś już tym malował? Jak ona kryje? Jest wydajna? W sieci wyczytałem, że te farby to podobno "przepak" Vallejo albo Pactry... Cena jest bardzo interesująca (ok 7 zł za buteleczkę 20 ml), ale boję się, że może ona być adekwatna do jakości (czyli szajs...)

 

Czekam na Wasze odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas byla promocja tych farbek i dostalem 3 za darmo - dwa kolory italianske do Fiata Cr.32/42 i aluminium. Z tego co moglem porownac to sa to farbki robione przez Vallejo. Cenowo po mojej stronie kaluzy sa jednak prawie dwa razy drozsze niz Vallejo, takze ja zostane Vallejo (jesli nie bede mogl uzyc Tamiyi lub Polly Scale - to taki troche "lepszy" Model Master, nadajacy sie prosto do airbrusha, ale niestety przestaja ja juz robic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby te na pierwszy rzut oka wydają się być bardzo fajne, pomijając kłopoty z ich rozcieńczeniem metodami chałupniczymi, po prostu wymagają dedykowanego thinnera (najlepsze efekty uzyskałem przy zmywaczu do paznokci - lecz nadal jest to pół środek)

 

Ale co do samych farby to jako kompletny laik w akrylach (miałem styk tylko z Pactrą i do niej się odniosę) to farba wydaje się być bardzo gęsta, ładnie kryje i chyba będzie bardzo wydajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Odświeżam nieco wątek

 

Otóż... Kupiłem dwie farbki- Panzer Olivgrün 1943 (4798) oraz Flat Sand (4720). Najpierw nieco je rozcieńczyłem i próbowałem malować za pomocą aero. Cóż... Było źle. Bardzo źle. Farba wydawała się za bardzo rozcieńczona albo wręcz odwrotnie- aero pluł grudkami a potem w ogóle padł. Wieczór minął mi na czyszczeniu dyszy i całego osprzętu...

 

Następnego dnia pognałem co sił w nogach do sklepu po dedykowany thinner. Dodałem kilka kropel do farbki i ponownie spróbowałem malować aero... Efekt - CAŁKOWICIE INNY!!!

Farba kryje IDEALNIE. Czułem się tak, jakbym malował Vallejo... A żeby było śmieszniej nie musiałem dodawać żadnego retardera itd...

 

Czyli podsumowując- jeśli mamy zamiar malować tymi farbami przez aerograf to od razu zaopatrzmy się w dedykowany thinner.

 

Oczywiście jeśli chodzi o malowanie pędzlem to farba też jest bardzo dobra. Krycie jest rewelacyjne

 

Krótko mówiąc - za ok. 7 zł mamy farby które jakościowo są jak Vallejo, jednak są od nich tańsze no i jest ich duużo Jednak od razu warto zaopatrzyć się w dedykowany thinner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Nie wiem czy ten wątek jest jeszcze aktywny ale chcąc wtrącić swoje trzy grosze również musze coś dopowiedzieć. Szczerze to jak dla mnie są to farby świetne jak na razie. Jeśli chodzi o akryle to gdy kiedyś malowałem pactrą i przerzuciłem się na italeri to nie mam ochoty wracać do pactry. Idealne krycie no i ciekawe buteleczki których nie trzeba odkręcać kombinerkami lub tłuc by dostać się do zawartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od niedawna maluje/pędzluje Italką.Mi podpasiły.Co prawda są momenty że potrafią zejść pod palcem ale...wydajność i pojemność pojemników robią swoje.

Dwa - momentami - ze względu na gęstość mogą robić za ''wypełniacz'' szczelin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tych farbek i nie narzekam Bradzo fajne pojemniczki z dozownikiem, pozwalają na uzycie odpowiedniej ilości farby jaka nas interesuje. Do rozcieńczania używam wody lub wódki i nie miałem z nimi jeszcze problemów. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tych farbek i nie narzekam Bradzo fajne pojemniczki z dozownikiem, pozwalają na uzycie odpowiedniej ilości farby jaka nas interesuje. Do rozcieńczania używam wody lub wódki i nie miałem z nimi jeszcze problemów. Polecam

czyli dokładnie jak vallejo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.