Jump to content

[In-box] Naboo Starfighter, Fine Molds, 1/72


Recommended Posts

Kilka dni temu dotarł do mnie Naboo Starfighter z Fine Molds.

Naboo10.jpg

 

W pudełku ozdobionym boxartem z lądowiska w Naboo można znaleźć pięć ramek z 39 częściami potrzebnymi do zbudowania modelu myśliwca w skali 1/72. Ilość części nie powala ale sama bryła myśliwca nie była zbyt skomplikowana.

Naboo01.jpg

Naboo02.jpg

Naboo03.jpg

Naboo04.jpg

 

Również liczba detali nie jest wielka ale też poza kokpitem nie bardzo co jest detalować w Naboo Starfigtherze. Mimo wszystko części są odlane bardzo ładnie, brak nadlewek nawet na najmniejszych z nich a linie podziału delikatne.

Naboo07.jpg

Naboo08.jpg

 

Z części przeźroczystych jest tylko osłona kabiny. Dostajemy również mały arkusz kalkomanii gdzie największa z nich to napis „Star Wars” do umieszczenia na podstawce. Myśliwiec możemy zrobić w dwóch wersjach, Anakina i pilota z Naboo, różniących się tylko detalami z kalkomanii.

Naboo05.jpg

Naboo06.jpg

 

Na koniec dla porównania kadłuby myśliwca w 1/48 z AMT oraz 1/72 z FM

Naboo09.jpg

 

W zasadzie nie mam do czego się przyczepić poza jednym. Dlaczego FM wypuszcza statek z „Mrocznego Widma” skoro jest tyle ciekawszych konstrukcji z pozostałych części Sagi?

Pozdrawiam

Piotrek

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Całkiem fajny in-box. Dobrze, że Fine Molds nie zarzuca tematu i kontynuuje sagę modeli z Sagi

 

W zasadzie nie mam do czego się przyczepić poza jednym. Dlaczego FM wypuszcza statek z „Mrocznego Widma” skoro jest tyle ciekawszych konstrukcji z pozostałych części Sagi?

 

Tak to prawda jest sporo ciekawych konstrukcji, ale musisz przyznać, że Naboo Starfighter ma ładną linię i zwyczajnie może się podobać pod względem estetycznym. Mnie przynajmniej się podoba

 

Drugim powodem może być to, że Epizod I ukazał się ostatnio w kinach w wersji 3D. Ten model mógł być wydany podług zasady "kujemy żelazo póki gorące".

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to post
Share on other sites

Ładny model... Wzruszyły mnie te kalki na R2 Fakt, że cena mogłaby być jednak niższa, bo nie jest to specjalnie skomplikowany zestaw...

 

Szczerze mówiąc , podobają mi się te pojazdy [ i to mimo tego, że dla mnie SWsaga to tylko części 4-6 ;) ] - mają w sobie coś z wyścigówki Jak kiedyś dorwę jakąś tanią zabawkę, zrobię ją w konwencji "Reno Racers" Zresztą, gdzieś już widziałem model tego letadła w barwach bodajże USMarines, low-vis , więc możliwości jest wiele, bardzo wiele... Ale pewnie nie skusisz się na "What-If" ?

 

Tak czy siak, gratuluję kolejnego powiększenia kolekcji

Link to post
Share on other sites
ale musisz przyznać, że Naboo Starfighter ma ładną linię i zwyczajnie może się podobać pod względem estetycznym. Mnie przynajmniej się podoba

 

Szczerze mówiąc , podobają mi się te pojazdy [ i to mimo tego, że dla mnie SWsaga to tylko części 4-6 ;) ] - mają w sobie coś z wyścigówki

Nie mówię, ze jest brzydki. Powiem więcej, jak dla mnie to najciekawszy i najładniejszy statek z E1. Połączenie żółtego i błyszczącej metalicznej powierzchni baaardzo mi się podoba . Przy okazji takich "premier" jak ta wkurza mnie tylko podejście Revell'a, dla którego najważniejszy jest rozmiar pudełka. Podobnie jest z modelami AMT. Każdy w innej dziwnej skali. Po prostu nie rozumiem co szkodziłoby by modele robione były w kilku a nie kilkunastu skalach. Przykład FM pokazuje, że można. A Revell? Republikańska kanonierka, którą teraz kleje to 1/73 niby niewiele ale dlaczego nie 1/72. Model ciut większy zmieściłby się w pudełku, które jest co najmniej dwa razy za duże. Albo pockety Tie Interceptor to 1/81 a Tie X-1 Vadera to 1/89 no i gdzie tu logika i sens. Sorry za przydługi monolog ale wkurza mnie niepomiernie podejście Revell'a. Ale trzeba żyć, zacisnąwszy mocno zęby, z tym olewactwem stawarsowych modelarzy przez firmy modelarskie. Podsumowując cieszę się, że wyszedł nowy model z FM w mojej skali i chwała skośnookim przyjaciołom za to. A mam nadzieję, że wkrótce będzie kolejny.

Pozdrawiam

Piotrek

Link to post
Share on other sites
Republikańska kanonierka, którą teraz kleje to 1/73 niby niewiele ale dlaczego nie 1/72. Model ciut większy zmieściłby się w pudełku, które jest co najmniej dwa razy za duże. Albo pockety Tie Interceptor to 1/81 a Tie X-1 Vadera to 1/89 no i gdzie tu logika i sens. Sorry za przydługi monolog ale wkurza mnie niepomiernie podejście Revell'a. Ale trzeba żyć, zacisnąwszy mocno zęby, z tym olewactwem stawarsowych modelarzy przez firmy modelarskie.

 

Z równowagi nie daj wyprowadzić się. W spokoju drzemie jasnej strony mocy potęga. Będzie dobrze

 

Jak tam AT-AT ?

Link to post
Share on other sites
Z równowagi nie daj wyprowadzić się. W spokoju drzemie jasnej strony mocy potęga. Będzie dobrze

Jak tam AT-AT ?

No aż tak źle to nie jest. W końcu i tak jest więcej modeli z SW niż Star Treka czy BSG.

Na razie dłubie kanonierkę z Revell'a w konkursie na Galaxykits. W międzyczasie AT-AT jest po pierwszej warstwie bazowego, więc nie bardzo jest co pokazywać. Zamiast szarego surfacera jest szara farba. Niewiele zresztą różni się w kolorze surfacer od farby . Teraz powinien dostać postshading. Może uda mi się go skończyć przed czerwcem wtedy byłby pretekst by zajrzeć do Rędzin .

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.