Skocz do zawartości

MiG-15 Airfix 1:72 [A02037]


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Model kupiony dla sprawdzenia i określenia jego wad i zalet w stosunku do KP i Hobby Bossa.

 

Pudełko:

scaled.php?server=15&filename=dscn0009sz.jpg&res=medium

 

Instrikcja:

scaled.php?server=259&filename=dscn0010io.jpg&res=medium

 

scaled.php?server=138&filename=dscn0011x.jpg&res=medium

 

Kalkomanie:

scaled.php?server=37&filename=dscn0013ih.jpg&res=medium

 

Wypraski:

scaled.php?server=853&filename=dscn0015cu.jpg&res=medium

 

scaled.php?server=11&filename=dscn0016u.jpg&res=medium

 

scaled.php?server=204&filename=dscn0017n.jpg&res=medium

 

scaled.php?server=832&filename=dscn0019v.jpg&res=medium

 

trochę szczegułów:

scaled.php?server=443&filename=dscn0022ubs.jpg&res=medium

 

scaled.php?server=826&filename=dscn0023e.jpg&res=medium

 

scaled.php?server=805&filename=dscn0024y.jpg&res=medium

 

scaled.php?server=27&filename=dscn0025f.jpg&res=medium

 

scaled.php?server=269&filename=dscn0026us.jpg&res=medium

 

Na zdecydowany plus kalkomanie z napisami eksploatacyjnymi, ciekawi mnie tylko jak się bedą kładły, jeden model Airfix'a mam na koncie i mam mieszane uczucia co do nich. Na minus zdecydowanie ślady wpychaczy w ciężkich do usunięcia miejscach i lokalne S-F z kształtem i rozmieszczeniem niektórych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planów niestety nie mam, więc ciężko mi ocenić, który jest najbardziej poprawny. Gabarytowo jest mniejszy niż bis z KP i porównywalny z UTI HB. Podwozie - rozmiar kół i kształt przedniej goleni, prawodłowy nie jest. Pod tym względem znów najlepiej wypada HB. Kokpit też jest nieprawidłowy - tu akurat najbardziej podoba mi się KP. Tak samo tylko KP ma nitowana powierzchnię, niestety porblem jezt ze spasowaniem części.

 

Jakbym miał wybierać, który model jest "najlepszy" to powiedziałbym, że Hobby Boss, gdyby nie to, że to easy kit i ma 15 części na krzyż no i pulpit czołowy w kokpicie płaski jak blat od stołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

modelik mimo wszystko jest całkiem sympatyczny w składaniu, na temat nieprawidłowości w kształcie, geometrii czy liniach się nie wypowiadam bo prawdę powiedziawszy nie sprawdzałem tego.

Składanie bardzo pozytywne, za to kalki... było dosyć ciężko, kalki były bardzo twarde, dopiero porozcinanie ich na liniach podziału dało odpowiednie rezultaty. Jeśli chodzi o kalki Airfixa też mam mieszane uczucia. ale w tej kwestii prosił bym o wypowiedź kogoś lepiej znającego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.