Skocz do zawartości

Panzer III M Revell + podstawka 1:72


GeraltofPoland

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zaprezentować wam moje kolejne dzieło. Jest to moja pierwsza dioramka, ale uważam, że wyszła mi całkiem nieźle. Panzer to jek napisałem Revell, a porzucone na poboczu działo pochodzi z tego zestawu: http://www.mojehobby.pl/products/Sd.Kfz.251-Ausf.C-3.7cm-Pak-35-36.htmll. Malowanie Humbrolem (po raz pierwszy) i kurzone pigmentem Vallejo. A teraz fotki:

p3310033.jpg

By geraltofpoland at 2012-03-31

p3310030a.jpg

By geraltofpoland at 2012-03-31

p3310029.jpg

By geraltofpoland at 2012-03-31

p3310028.jpg

By GeraltofPoland at 2012-03-31

p3310027m.jpg

By geraltofpoland at 2012-03-31

p3310026j.jpg

By GeraltofPoland at 2012-03-31

p3310025.jpg

By geraltofpoland at 2012-03-31

p3310024.jpg

By geraltofpoland at 2012-03-31

p3310021.jpg

By geraltofpoland at 2012-03-31

p3310023q.jpg

By geraltofpoland at 2012-03-31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest w miarę OK. Nie podabają mi się kalki na wieży. Na plus obicia, podstawka. Na minus kalki i "rdza" (nie wiem , czy taką chciałeś uzyskać, czy inną). Ocena końcowa 6.7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model niezły i ładnie się prezentuję. Podstawka trochę gorzej. Niema śladów gąsienic za czołgiem a kompozycję psuj te dwa badyle. Jeden to jeszcze sobie mógł leżeć , ale drugi czemu jest wbity w ziemię?

Trochę wprawy i będziesz robił leprze podstawki bo ta tragiczna nie jest.

Może daj na nią jeszcze jakieś zieleniny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "wetkniętego badyla" to chciałem uzyskać efekt podobny jak tutaj:

 

Monte_Cassino_01.jpg

 

i osobiście myślę, że mi się nawet udało. Nad dodaniem większej ilości trawki jeszcze się zastanowię.

Śladów nie ma , gdyż użyłem nieco za grubego piasku, ale myślę za to, że dobrze udaje on kamienistą ziemię, a na takiej (tak mi się przynajmniej zdaje) trudniej jest pojazdowi zrobić ślady. Osobiście uważam, że podstawka wyszła mi lepiej niż sam czołg (zwłaszcza jak na pierwszy raz), ale to już, jak widać, kwestia gustów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ogólnie mi sie podoba. Jest jednak kilka drobnych uwag. Przede wszystkim przy tej skali oryginalne schurzeny wyglądają jak płyty pancerne - trzebaby zastosowac blaszki, bo trochę to nie tegez. Druga rzecz to lewitująca gąsienica nad podstawką. Warto przy robieniu podstawki uwzględnić fakt, czy model ma ruchome zawieszenie czy nie aby unikać takich sytuacji. Działko niewidoczne, więc nie da się ocenić. Tak czy inaczej, dla mnie ta skala jest za mała i trudno mi oceniać kogoś w niej pracującego. Czekam na następny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz to lewitująca gąsienica nad podstawką.

Też to zauważyłem na zdjęciach, ale na szczęście model nie jest przyklejony do podstawki, a ją ukształtowałem tak tak, żeby model stał w miarę płasko. Dopiero po przyklejeniu piasku teren lekko się wybrzuszył i gąski lekko lewitują, ale kiedy przesunąłem czołg minimalnie do tyłu stoi trochę bardziej płasko. Przy następnej podstawce lepiej o to zadbam. A oto fotki samego działka:

p4010034.jpg

By geraltofpoland at 2012-04-01

p4010035n.jpg

By geraltofpoland at 2012-04-01

p4010036.jpg

By geraltofpoland at 2012-04-01

p4010037.jpg

By geraltofpoland at 2012-04-01

p4010038.jpg

By geraltofpoland at 2012-04-01

p4010039.jpg

By geraltofpoland at 2012-04-01

p4010040.jpg

By geraltofpoland at 2012-04-01

 

Wiem, że zostawiłem szwy na oponach, po prostu zapomniałem je usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość ocenie pozytywnie , milo się ogląda . Większość uwag już napisano wcześniej . Mam pytanie o co biega z tym działem ? Jak miało być zniszczone , to brak jakichkolwiek gratów , łusek i innego szajsu totalnie rozbija te koncepcje. Koncepcja sprawnego padła przez na wpół urwane kolo . Poza tym nie bardzo wiem co to za pryszcze na płycie pancernej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie bardzo wiem co to za pryszcze na płycie pancernej ?

Nie bardzo rozumiem, o co ci chodzi.

ak miało być zniszczone , to brak jakichkolwiek gratów , łusek i innego szajsu totalnie rozbija te koncepcje.

W sumie, jak się teraz zastanawiam, to faktycznie, "artysta" sam nie bardzo wiedział, co ma na myśli. Na swoje usprawiedliwienie ma chyba tylko to, że żadnych gratów w tej skali nie posiadam, a nie mam pomysłu, co mógłbym wykonać samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystko możesz wykonać samodzielnie np: skrzynki , łopaty , łuski , itp. Chodziło mi o to co widać na ostatnim zdjęciu . Całość jest fajna lecz brakuje jej wykończenia . Zrób szpachlówkę z ziemi i wikolu . I obłóż nią gąski to przestana wisieć w powietrzu i uzyskasz efekt zapadniętych w ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.