Skocz do zawartości

Pomocy


Ostry78b

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie planuję kupić aerograf z kompresorem ale że jest to mój pierwszy to nie chciałem kupować drogiego i znalazłem taki zestaw http://allegro.pl/zestaw-do-malowania-aerograf-kompresor-pompa-nowy-i2225761162.html Jest tani ale nie wiem czy się opłaca. Może mi ktoś poradzic co mam zrobić?

 

Znalazłem jeszcze sam kompresor http://allegro.pl/mini-kompresor-membranowy-as-200-maly-aerograf-i2227829169.html

 

Gdyby mi ktoś poradził co kupić czy te tanie zestawy/kompresory czy już lepiej pożądny kompresor to był bym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buble, owszem, ale na początek czemu nie. Sam używam tego zestawu za 139zł i nie mam większych zastrzeżeń - największa wada tego kompresora/inhalatora to, że nie odprowadza zbędnego powietrza, co za tym idzie bez przeróbek nie idzie używać dwufunkcyjnego aerografu, ale ten co jest w komplecie działa No i oszczędzasz ponad 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie oba pokazane przez ciebie to bubel.

Zaproponuje standardowy zestaw często polecany tutaj na forum.

http://allegro.pl/mini-kompresor-do-aerografu-z-butla-3l-as-186-i2236191741.html

http://allegro.pl/aerograf-tg130-0-3-z-regulacja-cisnienia-pistolet-i2198164438.html

 

Ja posiadam ten zestaw tylko taniej kupiłem i też jestem początkujący ale maluje się dobrze. Zresztą aero można wymienić później na lepszy a kompresor chyba lepiej od razu lepszy kupić. No i doradzali mi tutaj , że kompresor to lepiej z butlą kupić bo nie chodzi wtedy cały czas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem pierwszego zestawu. Na początek rzeczywiście wystarcza, ale..

 

-preshading niewykonalny

-położenie warstwy ochronnej na suche pastele niewykonalne

-brak drugiej funkcji aerografu strasznie utrudnia sprawę

itd itp

 

Ja byłem zadowolony z niego przez 1,5 modelu. Wystarczy jeśli nie chcesz czarować i robić efektownych efektów. Kompletny bubel jeśli chcesz robić modele na wysokim poziomie.

 

Już uważasz, że zostaniesz przy modelarstwie to warto kupić. Jeśli chcesz pomalować dwa modele i pierdzielnąć to wszystko w kąt to lepiej sprzętem za 150 zł, a nie 1000 ;)

 

Tu jest dobry tutek dla ludzi, którzy zaczynają malować i sporo odpowiedzi na pytania, które sobie prawdopodobnie zadajesz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostry78b, zerknij do działu giełda - niedawno żuciło mi się w oczy ogłoszenie, że ktoś sprzedaje Paasche VSR90 i kompresor bodajże za 300 zł.

 

p.s.

i zmień trochę tytyuł posta bo nic nie mówi „Pomocy”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-preshading niewykonalny

Z resztą argumentów się zgodzę, ale z preshadingiem nie ma problemu

Co by nie mówić, jeśli fundusze pozwalają to lepiej wziąć porządny kompresor i mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie mam tak dużo funduszy by kupić pożądny kompresor. Co do zostania przy modelarstwie, na razie chce sklejać, a co będzie później to nie wiem dlatego wole jak na razie kupić słabszy kompresor. Byłbym przychylny kupić ten zestaw za 139zł. Nie robię jakiś efektownych efektów więc on powinien mi starczyć. Mam tylko zapytanie co to znaczy ta druga funkcja areografu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naciśnięciu spust leci tylko powietrze

Po odchyleniu spustu leci farba

 

W jednofunkcyjnym tylko farba z powietrzem

 

2-funkcyjny posiada też możliwość regulacji strumienia powietrza z tyłu aerografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów ,że ten aerek z pierwszego posta jest jednofunkcyjny bo to nie prawda ,to jest normalna pseudoiwata a to ,że w opisie jest single action to jakaś pomyłka .W jednofunkcyjnym powietrze leci non stop a spustem tylko regulujesz przepływ farby /np,stary rusek/

Zamiast tego badziewia /inhalator z aerografem/ kup na złomie za 20zł starą sprężarkę z lodówki i aero na allegro za 50zł i będziesz miał na pewno lepszy sprzęt niż ten z w/w linku

 

A po za tym to nie ten dział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.