Jump to content

nicpon

Members
 • Content Count

  194
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About nicpon

 • Birthday 03/01/1986

Personal Information

 • Location
  Grajewo
 1. nicpon

  Aerograf

  Dobór farby zależy chyba od preferencji modelarza. Chociaż ja osobiście nie wyobrażam sobie malować aero olejnymi. Smród i strasznie wolno schną. Dla początkującego poleciłbym Gunze lub Tamiya. Po prostu super łatwe w użytkowaniu, a np: w przypadku Pactr czy AK trzeba bardziej uważać z gęstością czy ciśnieniem. O aero trzeba dbać, czyścić, używać rozcieńczalnika z retarderem.
 2. Zapowiada się nieźle. Kibicuje i podglądam. Sam kiedyś mam nadzieje dołożyć Łosia do kolekcji.
 3. Umijętność zrozumienia kiedy kłaść a kiedy lepiej nie kłaść na szybkiego i byle jak farby to też sztuka malowania... Dokładnie
 4. Gratuluje. Piękny model. To prawda że malowany pędzlem?
 5. Ankieta super. Foty, linki bardzo szybko oceniało się prace. Piękne modele, bardzo wysoki poziom. Co do narzekań udział w konkursie nie był obowiązkowy to i ocenianie nie jest. Wesołych Świąt.
 6. Lepiej załóż warsztat, to na pewno ktoś na bieżąco podpowie co źle robisz lub co trzeba poprawić.
 7. dwa razy to samo się wysłało. sorry proszę usunąć.
 8. Ja proponuje zacząć od poczytania forum i pobuszowania po youtube. Na pierwszy model nie wybierajcie tylko nic z plastyka czy mastercraftu. Szkoda czasu i szpachli. Nowe wypusty Airfix czy messery z ICM, dobrze spasowane i niedrogie modele na początek, aby zacząć zabawę. Podstawowe narzędzia lepiej kupić w super/hiper markecie niż w modelarskim.(tu mi się pewnie oberwie od właścicieli sklepów, ale niestety np. obcążki do wycinania elementów z ramek identycznie tną te za 8 zł z marketu, jak te z np. z italeri za 40 zł)
 9. Kiepski model wybrałeś sobie na start Jeśli będziesz miał go dość, to się nie przejmuj i nie poddawaj Do kosza, a na nowy projekt proponuje nie drogie nowe wypusty Airfix lub Messery z ICM. Mi sporo pomogły filmiki na youtube, choć tu na forum jest chyba wszystko. np. czy też trochę nowsze
 10. Dokładnie. Czekam na zdjęcie z zapałką.
 11. http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=104&t=7808
 12. Oj chyba nie Kup w papierniczym arkusz brystolu za złotówę czy tam dwie. Opierasz na krześle czy monitorze robiąc jakby literę L, ale nie załamując w rogu.
 13. nicpon

  Mistrz Yoda

  Zdjęcia są tak kiepskie że ciężko coś powiedzieć. Dla mnie zieleń skóry jakby nie ta, ale znawcą Gwiezdnych Wojen nie jestem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.