Skocz do zawartości

2x La-7 - Eduard 1/72


Przemek - MaXus

Rekomendowane odpowiedzi

Relaksacyjnie po T-64, wyciągnąłem sobie eduardowskiego Dual Packa. Tym razem, obie miniaturki powstają bez przeróbek i doróbek, no może prócz dosłownie kilku kosmetycznych duperel.

 

IMG_9359.jpg

 

IMG_9360.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kadłuby i płaty spasowane, jeszcze kilka szlifów, montaż z malowaniem radiostacji i Ławoczkiny będą mogły 'dostać skrzydeł':

 

IMG_9576.jpg

 

Tyle wystarczy, bo jeszcze mnie korci, żeby dodać po jednej skrzyneczce, ale nie mam do końca pewności , gdzie ją umieścić?:

 

IMG_9579.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji bliskości tematu (radzieckie myśliwce II wś) patrzę sobie oczywiście i zgłaszam:

- relaks relaksem, ale po T-64 oczekiwania są odpowiednio wysokie ;

- jakie malowania przewidziane?

- o co chodzi z dodawaniem skrzyneczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- relaks relaksem, ale po T-64 oczekiwania są odpowiednio wysokie ;

oj tam, oj tam

 

- jakie malowania przewidziane?

D (podobają mi się czerwone i czerwono-białe wstawki)

 

1383_2_edu7061_7.jpg

 

oraz G (malowanie niespecjalne, ale wybór podyktowany innością kolorystyki w stosunku do pozostałych - to tak dla treningu malarskiego warsztatu)

 

1383_2_edu7061_8.jpg

 

- o co chodzi z dodawaniem skrzyneczek?

http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=19669

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór malowań - mam wrażenie - optymalny.

Już rozumiem o co chodzi ze skrzyneczkami - niestety też wiem co nieco o koniecznych dedukcjach, śledztwach i końcowym braku pewności czy jest prawidłowo. Natomiast materiały z linka powinny pomóc - na pierwszy rzut oka trzecia skrzyneczka - trochę mniejsza - obok dwóch pierwszych

Powodzenia - będę zaglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Mikołaj, widzę mamy podobne doświadczenia/spostrzeżenia, choć Ty mimo wszystko, to jednak już kategoria 'modelarski hArdCore' - szacuneczek, tak na marginesie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko ostatnie szlify i bryły w zasadzie gotowe do maskowania i malowania:

 

IMG_9611-1.jpg

 

Jeszcze jedno, na kalkomanii jest wydzielony obszar 'WEATHERING' w postaci srebrnych ciapek. Rozumiem, że to taki eduardowski substytut obić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, w międzyczasie trochę się przełamałem i dorobiłem przewody inst.hydraulicznej przednich goleni, zrobię również uchwyty ich chowania - Eduard się postawił i jedne i drugie dał fototrawione, czyli jeden z wielu, przykład przerostu formy nad treścią.

Zdjęcia bardziej kiepskie niż zwykle, ponieważ aparat mi familia na tydzień skonfiskowała, więc telefonem musiałem się pożytkować:

 

SNC00412.jpg

 

SNC00414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że duet gotowy do malunków. Aha, jeszcze światełka mu dorobię i tutaj pytanie, bo chyba La-7 miały je na dole i na górze, mam rację?

 

SNC00415.jpg

 

SNC00418.jpg

 

SNC00420.jpg

 

SNC00422.jpg

 

Mikołaj, znajdę tylko te ciapki, to wrzucę fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.