Jump to content

Granatnik wz.36 kal.46 mm 1:1


neptun1939
 Share

Recommended Posts

Cześć.

Na potrzeby żywieckiego batalionu Obrony Narodowej (GRH, do której należę ) rozpoczynam budowę repliki polskiego grantanika wz.36 kalibru 46 mm. Replika będzie wykonywana od podstaw z elementów dostępnych na złomie i w sklepach : metalowe rurki, metalowa płyta grubości 5-8 mm, "oczko" poziomicy. Obecnie gromadzę dokumentację i materiał. Z dokumentacji mam już książeczkę autorstwa Wiesława i Piotra Słupczyńskich i Jacka Mazuro. Zwracam się do kolegów z prośbą o wsparcie w dokumentacji. Jakiekolwiek zdjęcia tego grantnika, rysunki techniczne, przekroje, a przede wszystkim WYMIARY, gdyż w pozycji, którą dysponuję brak jest tego elementu będą mi bardzi przydatne. Wiem że w bezpłatnym dodatku do gazety Do Broni nr 5/2006 była książeczka stworzona z myślą o osobach, chcących wykonać replikę tej pięknej broni (wszystkie, lub większość elementów zwymiarowana.) jednak nie udało mi się nigdzie namierzyć w internecie tego numeru. Jeśli ktoś z was, szanowni ma ten numer to prosił bym o skany tej książeczki.

Ps. Replika nie będzie bronią!! Będzie "zasilana", tak jak nasz obecny, wysłużony i niestety sypiący się już granatnik, petardami wrzucanymi do "lufy". Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc

Pss. Do adminów: nie wiem gdize umieścić ten temat, w jakim dziale. Jeśli jest zły to proszę o przeniesienie do odpowiedniego

Link to comment
Share on other sites

W weekend zakończyłem wymiarowanie repliki, obecnie używanego przez Nas granatnika, i zabieram się za gromadzenie materiału na budowę.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pierwsze dwa elementy prawie gotowe. Osłonkę poziomicy muszę jeszcze wyszlifować i pozaginać, do spustu musze dorobić kawałek blaszki z rowkami i przyspawać z góry.

P5170318.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Osłonka poziomicy i połowa spustu wykonane:

p7150400.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Niestety muszę na jakiś czas zawiesić pracę, gdyż kątówka mi się spaliła...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.